מחדל של המוסד

itaym02

New member
You missunderstand

This gives the British an excuse to investigate things that otherwise would have caused an uproar, they do not really care of this terrorist.

hello all

New member
היתה לי שיחה ארוכה (מאוד!) עם ידיד בנושא

אני טענתי שזה לא מחדל, הוא מתעקש שכן ואין לי מה לענות לו, אולי אתם, חבריי המלומדים, תוכלו לייעץ לי. הוא טוען שהמחדל הגדול ביותר הוא שהם ידעו (או היו אמורים לדעת) שדוברי מרושתת במצלמות ולכן הם עכשיו שרופים. יחידת כידון של המוסד מונה לפי הפרסומים לא יותר מ 50 איש, שהכשרתו של כל אחד מהם אורכת שנים. 11 מתוכה נשרפו עכשיו וזו לטענתו שעורירייה ממש. אני טענתי שמה שהמצלמות רואות זה לא הם, כי הם שמים מסיכות. הוא גיחך ואמר שזה לא ייתכן (פאות ושפמים כן, מסכות פנים לא - טענתו). מעבר לכך הוא אמר שמעברי גבול רבים בעולם משתמשים בטכנולוגיה של זיהוי עצמות פנים, כך שאותם סוכנים שרופים לגמרי, בייחוד עכשיו כשהוצא הצו הבני"ל נגדם. הוא גם טוען שהעובדה שלקחו זהויות של תושבי ישראל היא חובבנית ביותר. אני טוענת לכל הדרך שזה לא המוסד שלנו. כל הדברים מצביעים שכן ודווקא בגלל זה אני טוענת שמישהו מנסה להפליל אותנו. תשובות לידידי המלומד יתקבלו בברכה.

Immigrant

New member
לדעתי הם ידעו שדובאי מרושתת במצלמות וזו הסיבה

לשינוי הזהות ולהחלפת בתי המלון וכד'. אני גם חושב שבכל מקרה הם נשרפים אחרי מבצע כזה ולו רק בגלל הסיכוי הקלוש שהם נקלטים במצלמה אקראית, לאו דווקא במקום עמוס מצלמות כדובאי או לונדון. מצלמות נמצאות היום בכל מקום, גם אם לא בהיקף כזה. חוץ מזה - אין אף מצלמה שמתעדת כניסה של אותם אנשים לחדרו של התמים. המצגת היפה שהראו שלטונות דובאי והאשמתם את אותם אנשים בהחלט יכולה להיות מבוססת על הוכחה נסיבתית מעצם נוכחותם בקומה שלו ובמלון שלו.

hello all

New member
אני רוצה לדעת אם הבנתי נכון:

אתה טוען למעשה שאחרי כל חיסול, באשר הוא, נפסלת החבורה? ההשקעה בהם היא השקעה חד פעמית? המבצע שלהם הוא חד פעמי? כך זה עובד?

Immigrant

New member
לא יודע, אולי לא כל מבצע, אבל לא אתפלא עם חלק

לא קטן מהם מיועד להיות "חד פעמי", בעיקר היום כשמצלמות אבטחה נמצאות בכל חור.

hello all

New member
היתה לי שיחה ארוכה (מאוד!) עם ידיד בנושא

אני טענתי שזה לא מחדל, הוא מתעקש שכן ואין לי מה לענות לו, אולי אתם, חבריי המלומדים, תוכלו לייעץ לי. הוא טוען שהמחדל הגדול ביותר הוא שהם ידעו (או היו אמורים לדעת) שדוברי מרושתת במצלמות ולכן הם עכשיו שרופים. יחידת כידון של המוסד מונה לפי הפרסומים לא יותר מ 50 איש, שהכשרתו של כל אחד מהם אורכת שנים. 11 מתוכה נשרפו עכשיו וזו לטענתו שעורירייה ממש. אני טענתי שמה שהמצלמות רואות זה לא הם, כי הם שמים מסיכות. הוא גיחך ואמר שזה לא ייתכן (פאות ושפמים כן, מסכות פנים לא - טענתו). מעבר לכך הוא אמר שמעברי גבול רבים בעולם משתמשים בטכנולוגיה של זיהוי עצמות פנים, כך שאותם סוכנים שרופים לגמרי, בייחוד עכשיו כשהוצא הצו הבני"ל נגדם. הוא גם טוען שהעובדה שלקחו זהויות של תושבי ישראל היא חובבנית ביותר. אני טוענת לכל הדרך שזה לא המוסד שלנו. כל הדברים מצביעים שכן ודווקא בגלל זה אני טוענת שמישהו מנסה להפליל אותנו. תשובות לידידי המלומד יתקבלו בברכה.

airdene

New member
בכל פעם שאת מתפתה לחשוב שהמוסד הוא אירגון על

המורכב מבעלי יכולות מופלאות ביותר אשר חפים מכל חיפוף/בלאגן/שלומיאליות, הזכרי נא בפיאסקו הניו זילנדי ותביני.

airdene

New member
בדיוק

הם וכל רשת הפוצים שניהלה אותם מאוסטרליה. גם אנשים כאלו הועסקו (ואני מאוד מקווה שלשון עבר נכונה בעניינם) במוסד. ואם אנחנו מסכימים שהם ומפקדיהם לקו בטימטום הגובל בפשע, אז נצטרך להסכים שלצד הגאונים, המבריקים, עושי הנפלאות, הגדולות והנצורות מתקיימים (או עדיף - התקיימו) במוסד גם אידיוטים.

hello all

New member
תסביר לי בבקשה

1) בתהליך בחירת הזהויות של חברי החוליה, לא ייתכן שהם לא ידעו שהם "מתלבשים" על זהות של תושבי מדינת ישראל. מה עבר להם בראש כשהם עשו את זה? למה לסכן את אזרחי המדינה אם אפשר פשוט להמציא זהות של מישהו שלא קיים? ומה בדבר המשבר הדיפולמטי שזה עלול ליצור עכשיו עם אנגליה, צרפת ואירנלד? 2) למה הם בחרו לעשות זאת דווקא בדובאי שידועה ברישות המצלמות שבה ולא במדינה קצת פחות טכנולוגית? 3) למה החוליה שחיסלה שהתה במלון בכלל לפני כן? למה לא היתה יחידה שתיצפתה עליו ויחידה, שלא היתה כלל במלון לפני כן, שמחסלת?

Immigrant

New member
לגבי 3 - כשאתה מתאכסן במלון אתה מעורר פחות

חשד מאשר אדם שאינו מתאכסן שם כאשר אתה מסתובב במלון, עולה במעליות ועובר בין הקומות. ככל שמסתכלים על הסרטים יותר עולה תמונה ברורה של ביצוע מושלם. הנידון לא היה תמים וידע שמן הסתם יש מישהו שחפץ בייקרו ואני משוכנע שהוא היה מודע ברמה זו או אחרת לסיכונים, מעקבים וגילויים. עצם העובדה שמס' רב של אנשי החוליה שהו/עברו לידו במצב תמים לחלוטין מבחינתו מראה שהביצוע - לפחות מבחינת התוצאה - היה מושלם.

airdene

New member
עובדות והשערות ומה שביניהן

1. הנחת היסוד הקושרת את שלשלת השאלות בתגובתך היא שה'מחדל' נעשה ע"י מאן דהו שהאינטרס הישראלי קרוב לליבו. ואני שואל אותך מדוע בוחרת להניח שזו ההשערה (הניחוש) הנכונה ? עד כמה שאני יודע אין שום הוכחה או אישור מוסמך כלשהו שהפעולה בוצעה ע"י המוסד או כל אירגון ישראלי אחר. עד להופעת הוכחה כזו אני חושב שלצד השערת השלומיאליות נכון יהיה להמשיך ולהחזיק בהשערה שמתכנני מבצע הרצח תכננו להשתמש בזהויות בעלי אזרחות כפולה כדי להסיט נתיב העקבות לכוון ישראל. 2. לא יודע. אולי קצרה ידם של מנהיגי המבצע מלהוציא לפועל בדמשק. אולי הסיבה היתה כדי להזהיר את המכותבים של הרצח שהם ירדפו גם במקומות 'מרושתים' כאלו. יש המון נימוקים אפשריים. 3. שאלה טובה. כל מה שאנחנו יודעים הוא ש - 1. שהחמאס ומשטרת דובאי טוענים שמבחוח נרצח. 2. בדובאי. 3. לטענת המשטרה המקומית במקביל לכניסתו לדובאי של המנוח נכנסו כמה בעלי דרכונים מזוייפים. 4.לטענת המשטרה המקומית בעלי אותם דרכונים עקבו אחר המנוח. 5. לטענת המשטרה המקומית בעלי אותם דרכונים עזבו את דובאי זמן קצר לפני וזמן קצר אחרי זמן מותו המשוער של המנוח. 6. חלק נכבד מן הדרכונים המזוייפים נשאו שמות של ישראלים בעלי אזרחות זרה. אם בוחנים את העובדות ומקורן אפשר מאוד שכל הסיפור הזה מצוץ מן האצבע ומכוון גם לאפשר ל'מנוח' להמשיך דרכו במנוחה אל המנתח הפלסטי השכונתי וגם לפגוע באותה האבן בישראל. אפשר שאכן היו אנשים כאלו שצעדו הנה והנה מול המצלמות ואפילו קיבלו שכר נאה עבור תפקיד זה. בעולם המשחק קוראים לכך 'חלטורה'. את יכולה לפריך השערה זו ? מישהו אחר ?

hello all

New member
OK

לגבי הסעיף הראשון: אני לגמרי איתך. אני פשוט מתווכחת עם הידיד שלי ולא יודעת מה לענות לו. כל שכתבתי הן טענותיו. טענתי היא שזה לא המוסד עד שיוכח אחרת. לא הבנתי את הפיסקה הבאה: "אם בוחנים את העובדות ומקורן אפשר מאוד שכל הסיפור הזה מצוץ מן האצבע ומכוון גם לאפשר ל'מנוח' להמשיך דרכו במנוחה אל המנתח הפלסטי השכונתי וגם לפגוע באותה האבן בישראל." וגם את אופציית תפקיד השחקנים מול המצלמות לא ממש הבנתי.

airdene

New member
הסבר אפשרי

כמה זמן חלף מאז 'מותו' לכאורה של מבחוח עד לפרסום הפרטים ע"י משטרת דובאי ? כמה השערות באשר לזהות הרוצחים הופרחו לחלל האוויר עד לפרסום הסרט של משטרת דובאי ? מה מידת האמינות של משטרה זו ? מי שולט בה ? מהם האינטרסים שלהם בעניין ? מדוע לא פורסמו שום פרטים בנוגע ליעדי ביקורו של ה'מנוח' ? מיהי האישה השנייה ? כולם מתייחסים לאוסף צילומי מצלמות הCCTV כאל עובדה מוכחת ועל בסיסה מקפצים לשלב ההיפותזות הבא... מבחינתי קודם כל הם צריכים להוכיח שהצילומים עצמם אותנטיים למקום ולזמן הנקוב בהם. אח"כ הם צריכים להוכיח שהעריכה שהצילומים עברו לא הייתה מגמתית ( וכבר למדנו מפי השופט סולברג מה יכול אדם יצירתי ונטול מעצורים מוסריים כאילנה דיין לייצר בחדר העריכה, על אחת כמה וכמה עורכי וידאו עלומים אי שם בנסיכות פושטת רגל ויד),. אח"כ הם צריכים לשחרר ראיות שודאותן מעל לכל ספק שה'מנוח' אכן מת, לא כל שכן נרצח., אח"כ הם צריכים להוכיח שאותם בעלי דרכונים מזויפים אכן נכנסו בשערי הנסיכות - יפיקו נא העתקי מסמכי טיסה, אישורים מצד שלטונות נמלי היציאה של החשודים שהם אכן יצאו משערם ובטיסות הנטענות ולצד אישורים אלו צילומי דרכון עם חותמת היציאה ממדינות אלו. אח"כ הם צריכים להוכיח שאותם חשודים אכן רצחו את ה'מנוח'. וכן הלאה והלאה... הבנת ? מה שראינו כולם הוא סיפור מבושל, ואם לשפוט עפ"י קצותיו הפרומים עדיין, לא מבושל בהצטיינות יתרה. ולכן אם אנחנו מניחים שהבנאדם באמת נרצח, ושמותו תוכנן ע"י גורמים המחזיקים באמצעי מעקב מתוחכמים עד כדי כך שהם גם ידעו את מס' הטיסה שלו ויכלו להציב כח אדם מיומן ומרושת היטב בסדר זמן מקוצר, ציוד חדירה מעולה, מותר לשאול מדוע יכשלו גורמים אלו במשגים יסודיים כ"כ ? ואם אין לכך תשובה טובה , מותר להסיק שהסבירות לביום הסיפור עולה. לא כך ?

airdene

New member
הסבר

כמה זמן חלף מאז 'מותו' לכאורה של מבחוח עד לפרסום הפרטים ע"י משטרת דובאי ? כמה השערות באשר לזהות הרוצחים הופרחו לחלל האויר עד לפרסום הסרט של משטרת דובאי ? מה מידת האמינות של משטרה זו ? מי שולט בה ? מהם האינטרסים שלהם בעניין ? מדוע לא פורסמו שום פרטים בנוגע ליעדי ביקורו של ה'מנוח' ? מיהי האישה השניה ? כולם מתייחסים לאוסף צילומי מצלמות הCCTV כאל עובדה מוכחת ועל בסיסה מקפצים לשלב ההיפותזות הבא... מבחינתי קודם כל הם צריכים להוכיח שהצילומים עצמם אותנטים למקום ולזמן הנקוב בהם. אח"כ הם צריכים להוכיח שהעריכה שהצילומים עברו לא היתה מגמתית ( וכבר למדנו מפי השופט סולברג מה יכול אדם יצירתי ונטול מעצורים מוסריים כאילנה דיין לייצר בחדר העריכה, על אחת כמה וכמה עורכי וידאו עלומים אי שם בנסיכות פושטת רגל ויד),. אח"כ הם צריכים לשחרר ראיות שודאותן מעל לכל ספק שה'מנוח' אכן מת, לא כל שכן נרצח., אח"כ הם צריכים להוכיח שאותם בעלי דרכונים מזוייפים אכן נכנסו בשערי הנסיכות - יפיקו נא מסמכי טיסה, אישורים מצד שלטונות נמלי היציאה של החשודים שהם אכן יצאו משערם ובטיסות הנטענות ולצד אישורים אלו צילומי דרכון עם חותמת היציאה ממדינות אלו. אח"כ הם צריכים להוכיח שאותם חשודים אכן רצחו את ה'מנוח'. וכן הלאה והלאה... הבנת ? מה שראינו כולם הוא סיפור מבושל, ואם לשפוט עפ"י קצוותיו הפרומים עדיין, לא מבושל בהצטיינות יתרה. ולכן אם אנחנו מניחים שהבנאדם באמת נרצח, ושמותו תוכנן ע"י גורמים המחזיקים באמצעי מעקב מתוחכמים, כח אדם מיומן ומרושת היטב, ציוד אינפלטירציה מעולה, מוטלת עלינו החובה לשאול מדוע יכשלו גורמים אלו במשגים אלמנטרים כ"כ ? ואם אין לכך תשובה טובה ממש אפשר להסיק מכך שהסבירות לביום כל הסיפור עולה.

Ani15

New member
ברור. גם רבין נרצח ע"י סוכני מוסד

ושרון בכלל לא שוכב בקומה אלא מתרוצץ בעולם בשליחותו של ביבי בהתחשב בעובדה ששניכם גרים כאן, עם החפפנות בצד אחד והציניות בצד השני, מפליאה אותי האמונה בתאוריות קונספירציה, וחוסר האמונה בשלומיאליות. למה, חסר דוגמאות שבהן המוסד פישל? ומי שכח את חאלד משעל? כן, זה קצת קשה להאמין שמדינת ישראל כל כך מטומטמת. אבל לא בלתי אפשרי. הא, ועצמות לחיים, על זה עוד לא שמעתי, אבל שלטונות דובאי טוענת לצילום רשתית לנכנסים, ואת זה באמת קשה אם לא בלתי אפשרי לזייף.

hello all

New member
אהיה מוכנה לקבל את תיאורית "החפפנות

והשלומאליות" של המוסד, כהגדרתך, אם תצליחי לענות, או לפחות תנסי, על השאלות ששאלתי ובראשן: תהליך בחירת השמות. אני בטוחה שיש מנגנון ארוך ומורכב ביותר שכולל דיונים, וועדות, תחקירים וכיו"ב על מנת לבחור את הזהויות לחברי החוליה. מה הם (טובי מוחות המוסד) חשבו לעצמם, לדעתך, כשהם בחרו שמות של יהודים תושבי ישראל? את לא באמת חושבת שאין נהלים ברורים, תהליך מסודר וביקורות קפדנית לשלב זה שהוא אולי הכי קריטי במשימה? זה תצליחי לשכנע אותי שישראל "עד כדי כך מטומטמת", שוב כהגדרתך. זה כל כך "כיתה א'" שאין אפשרות להתרשלות מסוג זה.

למעלה