מזון היפואלרגני

shima

New member
מזון היפואלרגני

דייגו סובל מדלקות אוזניים כרוניות. אחד הדברים שהוטרינרים המליצו לנו הוא לעבור איתו למזון היפואלרגני. עד עכשיו קנינו מהוטרינר מזון רפואי היפואלרגני של רויאל קנין. הבעיה שיחד עם האוכל הרפואי של טשה לסכרת זה יוצא לנו מעל ל1000 ש"ח אוכל לכלבים בחודש וזה מטורף ולכן אנחנו מחפשים אופציה זולה יותר. מישהו יכול להמליץ על מזון היפואלרגני רפואי איכותי, עדיף כמובן שלא מנוסה על בע"ח? טווחי מחירים? תודה!

stripes

New member
הצעה

אפשר אולי להרכיב לו תפריט לבד: עוף, אורז ( לא מתובלים ), ביצים מדי פעם... אני מאמין שוטרינר יוכל להמליץ על תפריט מאוזן. לא בדקתי האם עלות האופציה זולה יותר חודשית, אז לא לכעוס אם לא עזרתי. מקווה שכן.

רֵעוּת

New member
ביצים לא (בד"כ אלרגני)

אבל להרכיב תפריט לבד, שיהיה מאוזן מצד אחד ובשליטתך מצד שני אמור לעזור לך להפטר מאלרגיות (כי אתה יודע מה אתה נותן לו לאכול ונמנע מדברים שמתגלים כמעוררי אלרגיה. החיסרון היחידי הוא שזה המון עבודה (אבל לא יותר מבישול ארוחה קלה לעצמך, ברגע שנכנסים לשיגרה) וזה דורש ממך ללמוד את הצרכים התזונתיים שלו כדי שהאוכל באמת יהיה מאוזן.

shima

New member
מעניין

את יודעת איפה אני יכולה להשיג על זה מידע? מן הסתם עוף וירקות מבושלים לא יענו על כל הצרכים התזונתיים שלו....

רֵעוּת

New member
האמת היא שכן

כתוב מייל ואוכל לשלוח לך מדריך לתזונה טבעית שהסתובב פה, הוא נקודת התחלה טובה.

DannielR

New member
מחזקת את שוון שוון

לא לנסות להרכיב לבד את המזון הזה. ובשום אופן לא לתת לכלב לאכול שום דבר אחר חוץ מהמזון אחרת אין למזון הזה השפעה.

רֵעוּת

New member
אה, ולא תמצא אוכל רפואי שלא נוסה על

בעליי חיים. מטיבו הוא נוסה וכל רכיביו נבדקו למידת האלרגיה שהם מעוררים בכלבים שונים (תסתכל ברשימת הרכיבים על השק שלך, אלו חומרים מאוד מעובדים, שחייבים לבדוק את השפעתם כדי להשתמש בהם). יש משהו שונה, אוכל תעשייתי שעשוי מרכיבים אכותיים מאוד וכל תכולתו מחושבת, כך שמקור החלבון ידוע ומבוקר, אתה יודע בדיוק מה הוא מכיל ונמנע מחלבון שהכלב רגיש אליו (אלא אם הוא רגיש, למשל, לחומרים משמרים, שיש בכל מזון תעשייתי). מזון זה אינו זול אבל לעיתים לא נוסה על בעלי חיים (תלוי ביצרן הספציפי).

כמו שאמרו לך שלא נוסה - סיכוי נמוך.

... יש מס' חברות שמיצרות אוכל היפואלרגני - אבל רואיל קנין נחשב לטעים ביותר
את יכולה לשאול את הוטרינר : יוקונובה, IVD, טכניקל, סאינס דאיט שיעשה לך השוואת מחירים בין החברות. קרוב לודאי שהוא לא עובד עם כל החברות. בהצלחה

mia01

New member
יש מזון היפואלרגני זול יחסית של

איגל פאק, שלא נוסה על בעלי חיים. זה מזון על בסיס אנשובי. לא ניסיתי אותו מעולם אבל יתכן וזה יכול להתאים לדייגו.

hagartz

New member
מנסה לעזור

החתולה שלי פיתחה אלרגיה, ואכן הגענו בסוף לאוכל מתאים. לצערי גם של חברות שעושות ניסויים. מה שכן הוטרינר לא התחיל באוכל וטרינרי יקר, אלא נתן לנו כמה מתכונים שאנחנו יכולים לנסות: סלמון,תפ"א, ברווז ועוד. החתולה שלי סירבה לאכול מהסלמון ואני העדפתי לדבוק בפתרון הנוח והיקר. אני בטוחה שיש פתרונות פשוטים, טובים וכמובן זולים, פשוט להתייעץ עם וטרינר. אם אתה רוצה אני יכולה לתת לך את מספר הטלפון של הוטרינר שלי. בהצלחה.

zitasky

New member
שאלות למומחים../images/Emo51.gif

סקאי שלי("זקן" בן 9 גדול ותאב אוכל...)...סובל כל קיץ מבעיות גרוד(עד כדי פציעה), דלקות עור, וריח חריף...עד היום הוא טופל בפרונטליין וקולר, אף פעם לא נראו עליו פרעושים או קרציות...אך הקייצים קשים לו נורא.. הוטרינר טוען שהוא כנראה אלרגי, אולי לפרעושים, אולי לעוף...ניסיתי פרופלן סלמון(טעים מאד אך לא עוזר..)...בהמלצת חברה מפה, התייעצתי עם חברת פטפלנט, וקניתי טכניקל צמחוני(שאמור לטפל בבעיות אלרגיה לדבריהם...), קניתי אדוונטיקס שפה בפורום אמרו שמצוין...ו...נאדה... היום לקחתי אותו לוטרינר ...ש"הרג אותי"...הוא טוען שאוכל צמחוני לכלב זה לא טוב, הוא חייב בשר....אדוונטיקס לטענתו...לא שווה כלום...והגרודים שלו הם לא בגלל שהפרונטליין לא עבד-עובדה שאין עליו פרעושים...בקיצור..גילח לו את הצורה ואת הפצעים..נתן לי תרחיץ פולידין למרוח פעמיים ביום..זריקת אנטיביוטיקה..כדורי רספרין וכדורי פרדניזון...ובקשר לאוכל..מכיוון שיש לי כבר כמה שקים מותחלים(הטכניקל הצמחוני פרופלן סניור ונוטרה נאגטס סניור...), הוא אמר שאני יכולה לערבב את כולם ולתת לו(כמובן שלא מנה מכל אחד
..כי הוא ממש צריך לרזות...וכשהכל יגמר..לחזור לפרופלן סניור שמכיל כמות גדולה של גלוקוזמין..מישהו יכול להעיר משהו על כל הבלגן הזה? כמובן בלי להכניס אותי לעוד הוצאות? תודה אגב, מי שיודע על מישהו שמעוניין בחתולה, לבנה יפה, פגועה ברגלה, רזה מאד...בכרמיאל, בבקשה, למרות שאני מאכילה ומשקה אותה כרגע..אני פוחדת שבמצבה, אנשים "טובים" יתקשרו לעירייה, כי משום מה אנשים נרתעים מחיות פגועות..אנסה לצלם אותה .אנא, הפיצו תודה

mia01

New member
קצת סדר...

הטיפול שקיבלת הוא טיפול לדלקות עור. אני לא יודעת למה קיבלת רספרים, בד"כ מקבלים צפורל (אבל אני לא וט'..), לגבי פרדניזון יש וטרינרים שנותנים ויש שמעדיפים להימנע. אצל הכלב שלי זה לא ממש עזר וגם לו להשתין המון בכל הבית. לגבי מזון היפואלרגני. זה הדבר היחיד שהציל את הכלב שלי מאנטיביוטיקות וסטרואידים אין סוף. דאג לספר אותו, תחת הכסות העבה הזו העור שלו "נחנק" וזה גם גורם לבעיות. אני בטוחה שעם תספורת קבועה כל עוד קיץ ועם מזון היפואלרגני (יש כל מיני סוגים, סיינס דיאט, IVD, דרמטוזיס יוקנובה וכ'ו) הבעיה תיפטר. בהצלחה!

zitasky

New member
אז ככה../images/Emo51.gif

ראשית תודה על התגובות נכון, הטיפול הוא נגד הדלקות, פרדניזון ניתן לו במינון מאד נמוך(כי גם אני לא כ"כ אהבתי הרעיון..לאחר האוקיינוסים שמצאתי בעבר כשהגעתי הביתה..), הוא טוען שמעבר לזה שזה מקל עליו כשלא מגרד לו..הגרוד גם מדביק ממקום למקום..(?)...מה פרוש מזון היפואלרגי? נגד כל אלרגיה? ואיזה מוממלץ?(כמובן שעכשיו לא אקנה לו יותר כלום עד שאסיים את 3 השקים שיש לי...) בקשר לתספורת. ראשית, בתספורת האחרונה הוא היה בטראומה נוראית תקופה ארוכה, שנית הרופא טען שזה לא מפריע לו, רק יכול להקל עלי למצוא ולטפל בפצעים..אבל עכשיו אחרי שגילח אותו בצןרה כ"כ מכוערת באזורים שונים
יתכן שאמשיך את זה לתספורת שלמה..למרות שאנ'לויודעת אם הוא יתן, כי כאב לו כשגילח לו את הפצעים וכמעט אכל את הוט'... לענין טרומפלדור..איזה צירוף מקרים..בדיוק עכשיו דנית הבעלים שלו שלחה לי תמונה חדשה(עם הכלבה שההורים שלה לקחו מצב"ח כשבאו לקחת את טרומפי, זוכרים?)..וזה מחבר אותי לחתולה שאני מחפשת לה בית...תראו איך טרומפי שכמעט הגיע ל..זריקה...כי אנשים צלצלו לעיריה לדווח על "כלב חולה"...נראה היום בזכות אהבה .. אז אנא , בואו נתעקש ביחד למצוא לחתולה בית, לבע"ח פגועים, אין הרבה סיכוי לשרוד בחוץ.. תודה

לא הבנתי אם יש או אין עליו פרעושים?

בכל מקרה אם יש לו פצעי עור פתוחים אל תשארי אותו בחוץ כי זבובה אחת על הפצע ויהיו לו גם רימות בכל השמחה הזו.

למעלה