מזוכיזם או פחדנות?

מזוכיזם או פחדנות?

מה יש בנו שתמיד גורם לנו לרצות את אלו שקשה לנו להשיגם? מה יש בנו שגורם לנו להמשך דווקא לאותו טיפוס שאנו יודעים שלא יעשה לנו טוב, שיפגע, שלא יעריך ובכל זאת, זה הטיפוס שאנו מתאהבים בו? מה יש בנו שאנו רוצים דווקא את טיפוס המניאק או הביצ'ית? למה כשבא לנו משו טוב, שאם אנו מביטים בצורה אובייקטיבית עליו, מהצד, הוא בעצם כל מה שחיפשנו, אבל בכל זאת אנו לא רוצים אותו, או בורחים ממנו? למה מה שבא לנו בקלות אין אנו מעריכים? למה שמרעיפים עלינו אהבה, שכל מה שרוצים זה שיהיה לנו טוב,אנו מחפשים את מניעים הנסתרים או לחילופין מחפשים את כל הסיבות לברוח? לא בכדי קראתי בשם שקראתי לפוסט-כי איני יודעת אם המזוכיזם החבוי בכל אחד ואחת מאיתנו גורם לנו דווקא להימשך לאותם טיפוסים שלא טובים לנו, או שאנו פשוט פחדני אושר,קרי, מפחדים להיות מאושרים ומחפשים אחר הדברים שאנו יודעים היטב בתוכנו, שלא יעשו אותנו מאושרים? האם כדי להיות מאושרים אנו צריכים אומץ? או פשוט לא ללכת אחרי מה שהלב מכתיב, אלא לעשות "רשימת מכולת" קרה וללכת להיכן שאנו יודעים שיעשו לנו טוב ולהתעלם מנהיית הלב? אולי זה עניין של בשלות ריגשית, או אולי אפילו בשלות של גיל למרות שלדעתי גיל אינו פאקטור, אך האם בבגרותנו אנו נמשכים לטיפוסים אחרים מאשר בצעירותינו? כי אני יודעת שאצלי למשל, כל הזמן אני נמשכת לאותו טייפ של גבר, אותו סוג מסויים של גברים שעושה לי את זה, הן בויזואליות וביחוד בראש. אז מה אתם? מזוכיסטים? פחדני אושר? או אף לא אף אחד משני הדברים, אלא טיפוסים בעלי רשימת מכולת כזו או אחרת? אגב, זה לא משנה אם אתם נשואים, או במערכת יחסים כזו או אחרת-אני מדברת בשורה התחתונה מי הטיפוס שגורם לכם לפרפרים בבטן. (וכבוד על הסופיות!!) וזה שיר, שתמיד גורם ללב שלי להתהפך-הוא הוקדש לי בזמנו על ידי מישהו שאינלו מושג כנראה מה הוא עבורי, והוא נעלם מחיי,כנראה סופית.

פחדים

אני באמת נמשכת לאלו הקשים להשגה, אבל לא עד כדי להכאיב לעצמי. אני אוהבת אותי יותר מידיי
מה שבא לי בקלות אבל אמיתי ועושה לי טוב - בחיים אני לא אוותר עליו
זה לא משנה אם זה בא לי בקלות, זה משנה מה היה בדרך, מי הוא ומה אופיו, אם הוא מביא אושר אל חיי, אם אני נהנית בחברתו. אז זה בא בקלות. אז מה?

סאיקו4

New member
מזוכיזם

יותר מידי טוב זה משעמם. ותמיד מה שבה קשה וצריך להתאמץ יותר - תמיד מביא יותר סיפוק!

ט י פ ט י

New member
../images/Emo24.gif

אז אני הפכתי בהחלט לסתם אחת עם רשימת מכולת ארוכהההההה
ובכל פעם שאני פותחת את הרשימה , אני פותחת אותה כדי להוסיף עוד מצרכים שיהיו לי טעימים, טובים, מענגים,מספקים. כן,, מבינה כל כך על מה את מדברת.. כי בעבר כשהתקבצו (קיבצתי..?) סביבי את כל אלו שאת מדברת עליהם...המניוקים האלו...הרעים והמתעללים האלו....היפים הסדיסטים האלו...קיבצתי כנראה סביבי את מה שחשבתי שמגיע לי
אין כאלו בחיי יותר...לוטה, כשהבנתי שמגיע לי יותר...הכל התהפך, יש סביבי רק כאלו שעושים לי טוב, שאוהבים אותי חזק חזק...ואני לא בורחת, לא מחרבת (
משתדלת מאוד) נהנית מהאהבה הטובה הזו ורוצה ממנה כמה שיותר כי: (בבקשה שזה לא ישמע קלישאתי בבקשה) מגיע לי מגיע לי מגיע לי זה הדבר היחיד שאני רוצה אצלי בחיים= טוב טוב ועוד טוב...ואת יודעת מה מפתיע אותי? שזה לא פחות מרגש או מרתק
.

אהבתי את תגובתך..

אהבתי את התובנות שהגעת אליהן לגבי עצמך ואיך שאת מיישמת אותן-אני כנראה פחדנית,עדיין.

ורד הבר1

New member
לא ולא

את מעלה שאלה שבשבוע האחרון עלתה אצלי בצורה מאוד חזקה מאז שהתחלתי להתעניין בכלל בגברים ועד היום אני נמשכת בדיוק לאותו טיפוס של גברים לא כל כך חיצונית (אם כי לפעמים קיימים קוים מסויימים שחוזרים על עצמם) אבל פנימית, או יותר מדוייק, סוג הדינמיקה המסויים שנוצר לי איתם אני לא חושבת שההגדרה הנכונה לי זה "קשים להשגה", כי לרב הייתה לי איתם מערכת יחסים מאוד מורכבת והם הוקסמו ונמשכו אלי במקביל, אבל לא בדרך שהלב שלי נהה אחריהם אבל כן מדובר על טיפוסים מורכבים מאוד, אפשר לומר מתוסבכים עם עצמם מבפנים, ושהכריזמה נשפכת מהם מבחינה חיצונית והמשותף לכולם הוא חוסר היכולת להתחייבות רגשית, אולי בגלל איזושהי טוטאליות עם עצמם קיים פחד מאוד גדול מהסחפות אחרי הלב בעוד אני מאוד טוטאלית ברגשותיי וביכולתי להסחף בדיוק במקום הזה כן, יש בהם משהו קשה מאוד, נוקשה. ומה שמושך אותי זה האתגר לפצח ולחדור פנימה לגרעין הרך, בלי לאבד את סימני הקריאה שבדרך. אבל הטיפוסים האלו הרבה פעמים מכאיבים לי מאוד. שבוע שעבר היה גבר רך ומקסים שהציע לי לעוף איתו, ושהוא יישאר לידי. אמרתי לעצמי - הנה, יש לך צ'אנס לצאת מהדפוס, לנסות משהו אחר, דרך אחרת. היה לי רך מידי. לא יכלתי להרגיש כלום מרב רכות. לא עבד
כנראה אני צריכה את החספוס והקוצים שורטים בעור כדי להרגיש. אולי יצא לי מבולבל, אבל השאלה שלך גרמה לי לענות לך בכתיבת רצף וזה מה שיצא לי....

את בדיוק כמוני..

כאילו שכתבת אותי,אחד לאחד. כזו אני בדיוק. ואת האמת? אני לא יודעת אמ אני מזוכזיכסטית או סתמ דפוקה.

../images/Emo5.gifכן זה מה שאומרימ לי..

שאני מורכבת... אולי מנומסימ מידי לומר לי שאני שרוטה ברמה סופנית

אני הזדקנתי

ואין לי כוח לאתגרים ולאלו שמשחקים אותה מאצ'ואים. הייתי שם בצעירותי ונמשכתי לאחד ששיחק אותה גבר גבר וגרם לי לבכות לילות שלמים על גבעה אי שם במדבר. והיום הגלגל התהפך והוא מתקשר ורודף אחריי.. יש לי מספיק אתגרים בחיים באופן כללי וכשזה בא לעינינים של ה
אני רוצה את זה קל וקליל ושמח ומאוהב בלי הרבה לחשוב
אותו אחד שבסופו של יום פשוט יאהב.

אצלך זו בשלות הגיל.

וזה יפה, זה אחד האספקטימ שהעליתי. ועדיין, עמ יד הלב, קלות ההשגה לא גורעת מעט מהמשיכה?

יעלי03

New member
אני מאושרת לחבק ../images/Emo24.gif לאהוב

נהנת שמרעיפים עלי אהבה
דרך הגוף והנשמה אוהבת ללכת אחרי הלב
, להיות מאושרת עמוק.. עמוק.. בפנים ונותנת לעצמי ללכת עם זה עד הסוף.. לא כל כך מכירה את החלק המזוכיסטי
הזה שאתן מדברות עליו

ברור שללכת אחרי הלב

זה אחד הדברימ שכל הזמן ציינתי, המאבק בין נהיית הלב -שלא תמיד הולך אחרי מה שעושה לנו טוב, או להתעלמ מנהיית הלב וללכת אחרי הקל והבטוח.

האמת? אין לי מושג

אין כמעט שום תבנית משותפת לנשים שאני נמשך אליהן. אני גם לא נמשך לנשים שבהכרח עושות לי, למרות שזה יכול לקרות. אף פעם לא הבנתי את אלו שנמשכות לגברים שעושים להם רע, ולהיפך. פעם חשבתי שזה בגלל שהן תקועות באיזשהו חשבון עבר... שאיזה גברבר מאצ'ו בתיכון לא שם עליהן, ומאז הן תקועות בסגירת מעגל. אבל נראה לי שלא זו הסיבה. בכל מקרה, כגבר זה מאוד מקומם. כי זה אומר שאם אני רוצה שיימשכו אלי, אני צריך לשחק אותה קשה להשגה. וזה לא יקרה לעולם כי אני שונא משחקים. פעם גם חשבתי שזה קטע שעובר לאט לאט עם הגיל, ועכשיו אני מבין שלא... שזו תכונה שנשארת לנצח

odo13z

New member
נושא מעניין.....:)

מה באמת....עושה את ההבדל בין מישהי....שנרצה להיות איתה...יותר קרוב לבין מי שנסתפק בקפה....ונאמר...היה נעים ובייי.... אני מנסה להזכר....מה היו הדברים שהדליקו בי את הרצון....את התשוקה.... דבר ראשון.....היא חייבת להיות מאוד חכמה. מה שיותר.....יותר מדליק. ירכיים די רחבות.... אנורקסיות....ממש לא בא בחשבון. יציבה....זקופה. מאוד רצוי. ג'ינג'ית עם נמשים....תתקבל בברכה....:) שיהיה לה הנצוץ השובב הזה בעיניים... שמעיד על ייצריות... ושפתיים מלאות. שני פסים דקים בתור פה....זה לא זה...:) יום טובבבבבבבבבב............(:)

מה יש לגברים עם ג'ינג'יות?

אני הולכת לספור את כל הנמשים שרציתי להפטר מהם בנערותי ולראות אם אני עומדת בתקן הג'ינג'יות... או שזה אופי
כי לפי הבוקר שלי אני ממש עומדת בתקן...

odo13z

New member
אני לא יודע....

"מה יש לגברים"....כי אלה ממש לא בתחום העניין שלי אבל אצלי....נמשים....זה אפרודיזיאק ....:) על הפנים....על הידיים....על החזה...וכמה שיותר...:)

למעלה