מזגן

משקשק

New member
מזגן

הי.ברשותי לאנטיס שנת 2000.השבוע ביום שני נסעתי עם הרכב והמזגן היה ממש טוב.היום כשאני מדליק את המזגן ברכב.כמובן גם את כפתור הa/c.אני מרגיש שהמדחס נכנס לפעולה וגם המאורר.אבל בקושי המזגן מקרר.אפילו פחות מבקושי.מה יכול לגרום לשינוי.האם יכול להיות שחסר גז?מה שכמ שמתי לב שבעבר היתי שם לב כשהיתי עומד.המדחס היה פועל לסירוגין.מפסיק וממשיך.ועכשיו זה עובד קבוע כולל המאוורר ועד שאני לא יכבה את הa/c זה לא יפסיק.יש לציין שהרכב מתפקד כראוי ...דעתכם בנושא בבקשה.ותודה רבה מראש!
 

ceyal

New member
היום הטמפרטורות נעו סביב ה 38 מעלות.

ביום שני לא.
 
מזגן -

האם כשאתה נכנס לאוטו אתה קודם פותח את החלונות כדי שהחום שהצטבר ייצא החוצה או שאתה ישר מדליק את המזגן?אם אתה מייד מדליק את המזגן אז אני לא מופתעת שאתה לא מרגיש בקור שלו - זה לוקח הרבה יותר זמן.
נסה לפתוח את שני החלונות הקדמיים,סע ככה כמה דקות (הכוונה לנסיעה לא לעמידה ברמזור,כן?).כשטמפרטורת הפנים תהיה שווה לטמפרטורה שבחוץ - רק אז תדליק את המזגן ותראה שתרגיש את הקור ממש מהר.
 

משקשק

New member
כן את זה אני יודע

במקרה של היום נסעתי מירושלים עד תל אביב.והמזגן לא השפיע עלי בכלום כל הנסיעה
 
י-ם תל אביב - אההה...

מכירה את הדרך הזאת והבעיה היא שאתה נוסעה כל הזמן עם שמש ישר בפרצוף (כשנוסעים מערבה ,חזרה לתל אביב).האינפרא אדום של השמש שחודר דרך השמשה כל כך חזק שבאמת קשה להתגבר עליו ולקרר אותו.עד כמה שאני אוהבת לנסוע עם חלונות פתוחים בדרך הזאת אפילו אני נכנעת ומפעילה את המזגן ,לפחות לזמן כלשהו.היום היה חם מאד ולדעתי סביר שהיה לך קשה לקרר את האוטו.
בכל אופן , לפני שאתה ממהר לאיש מזוג אוויר לתיקון - תשווה את החוויה בדרך אחרת כלשהי ותראה האם באמת המזגן הפסיק לקרר.
 

משקשק

New member
זהו עכשיו אני משוכנע שיש תקלה

חזרתי עכשיו מתל אביב..אני מדליק תמזגן ונוסע.וכבר חצי דרך שהמזקן מקרר ממש משש חלש.זאתמרת מחר בשמש זה אפי לא יורגש..ואיך אני יודע שיש תקלה.אני מכיר את הרכב הזה בעל פה.כשאני לוחץ על כפכפתור הa/c.המדחס והמאווררים פועלים.ברגע שהמזגן מקרר.המדחס והמאורר פועלרים לסרוגין.ועכשיו עמדתי בתחנת דלק וכבר רבע שעה יותר הם פועלים רצוף ללא הפסקה..עליתי על משהו לדעתכם המקצועית?
 

משקשק

New member
זהו נפתרה הבעיה

היום הלכתי לחשמלאי רכב..לאחר בדיקה טען שכנראה חסר גז.הביא מכונה גדולה.והכל אוטומטי.חיבר שני צינורות לרכב.המחשב הראה שיש חוסר בגז.הוציא את העודפים.הוציא שמן מהמדחס.מילא שמן חדש.נעשה ווקם.בדיקת נזילות והכל תקין.מילוי גז חדש....הכל ב220 שח.עכשיו אני קופאאאאא! תודה לכולם
 
למעלה