מושגי יסוד בברייקדאנס - פרק א'

OldSkooler

New member
מושגי יסוד בברייקדאנס - פרק א'

Holla ! אז ככה, אני גם אוהב מאד היפ הופ ושוב ממליץ לראות את הסרט freshest kids: http://video.google.com/videoplay?docid=-2279664345934159589&q=%22the+freshest+kids%22 בגדול הברייקדאנס מתחלק לכמה סגנונות שונים שחשוב להפריד ביניהם ! BBOING אפשר לקרוא לזה. מכיל את הטופרוק, פוטרוק, פאוואר מובס ופריזים. זה הברייקדאנס הסטנדרטי אולי אפשר לקרוא לזה שהרוב מכירים. קצת קשה להגדיר את זה. אני אמשיך הלאה ואולי תבינו מה הוא ל-א מכיל. מוזיקה ששומעים בעיקר: כל מה שבא, אפשר מיינסטרים היפ הופ (ההיפ הופ שאתם שומעים היום ברדיו ובמועדונים. אפשר לקרוא לזה גנגסטה ראפ),אבל בעיקר אולד סקול היפ הופ (סגנון הנסיך המדליק, בעיקר היפ הופ סטייל שנות השמונים כמו שיריו הישנים של אל קול ג'יי, Black Sheep ועוד המוןןןןןןןןןןן שאני לא אפרט כרגע), וכמובן פאנק !! הקצב השולט הוא ברייקביט. ארחיב אם תבקשו. כמובן שאפשר לרקוד גם על רוק לסוגיו ובקיצור, אין חוקים. אבל מה שציינתי זה העיקרי. Popping - מדבר על כל הנעילות והגלים שעושים עם הגוף. הליכת ירח, סליידים לסגנןו זה יש את התתי סגנונות שלו כמו אנימציה ועוד המון. כריס בראון, Usher אוהבים את הפופינג.. גם ג'סטין (בכוונה נתתי מוכאים במיינסטרים). יש המון פופרים מעולים. אחד החזקים בעולם הוא salah. חפשו סרטונים. מוזיקה - כל ביט עם ברייקים חזקים שיגרמו לכם לרצות לנעול את הגוף/לקפוא במקום. וגם אולד סקול היפ הופ. אבל כמו תמיד, אין חוקים. שירים אספק לפי דרישה. Locking - סטייל חמישיית ג'קסון הישנים ועוד מיני. הסגנון בעיקר על נעילות של הגוף והבעות פנים, תמונות חדות ומהירות עם הידיים. לעיתים ניתן לשלב פופין ולוקינג בגלל הדימיון ביניהם. אין בשום פנים ואופן לשלב פופין/לוקינג עם ביבויינג במעגל.... זה פשוט לא נראה טוב וזה שני דברים שונים ! לפחות לא באותה כניסה.. בד"כ יש באטל של פופין ולוקינג או אחד משניהם אבל זה לעולם לא עומד באותה כניסה מול בי בויינג. זה כמו שתעשו באטל של היפ הופ נגד אחד שעושה ג'אז לירי (לא שאני יודע מה זה אומר בדיוק או אם בכלל המציאו את זה בנולד לרקוד). אני אישית אוהב את הפופין וגם קצת את הלוקינג. אבל בי בויינג זה השיט.. בכל מקרה, יש כמובן את ריקוד ההיפ הופ. זה מה שאתם רואים באמ טי וי. מבוסס על רוטינים בעיקר. זה בדיוק מה שראיתם בסרט You got served שאני בטוח שרובכם ראיתם ומי שלא שיוריד. זה לא ממש קשור לברייקדאנס אבל לעיתים מכניסים ברייקדאנס בהיפ הופ (כמו שאתם רואים בקליפים ומועדונים שאתם יוצאים אליהם.. אם אתם במועדונים הנכונים). זה גם מה שראיתם בנולד לרקוד (שוקו-גיתית) - זה היפ הופ במיטבו :) וכמו שרואים יש דמיון גדול גם לפופינג לסוגיו. מקווה שלא בלבלתי אתכם. אז זהו לבינתיים, כנסו תראו את הסרט (הראשון עם הלינק) ותבינו יותר מה הולך. יש פילוסופיה שלמה מאחורי ההיפ הופ כסגנון חיים (לא כמוזיקה או סגנון ריקוד) שכדאי להבין. אחד הדברים שמשכו אותי לברייקדאנס. תגיבו תשאלו ואני אענה... בפעם הבאה -> אלמנטים בסיסיים בברייקדאנס: טופרוק, פוטרוק, פאוואר מובס, פריזים, flava and style. מקוריות. Biting ואירועים שהיו ויהיו. HIP HOP - Peace, Love, Unity, and having fun

למעלה