מורידים מס הכנסה לחיילים משוחריים?

מצב
הנושא נעול.

השתחררתי לפני חמישה חודשיים רק כרגע קיבלתי את התולשים שלי לגבי העבודה שעבדתי ביולי אוגוסט הרווחתי 6500 שקל(השכר לשעה היה 19.5) והורידו לי מהמשכוטת את הסכומים הבאים: מס הכנסה-192 ש"ח ב.לאומי-216 ש"ח ב.בריאות-252 ש"ח דמי חבר(?)-62 ש"ח הגיוני? לא אמור להיות לי פטור מתשלום מס הכנסה בשנה הראשונה?

שיר ורד

New member
השאלה שייכת לפורום מיסוי והחזרי מס

השתחררתי לפני חמישה חודשיים רק כרגע קיבלתי את התולשים שלי לגבי העבודה שעבדתי ביולי אוגוסט הרווחתי 6500 שקל(השכר לשעה היה 19.5) והורידו לי מהמשכוטת את הסכומים הבאים: מס הכנסה-192 ש"ח ב.לאומי-216 ש"ח ב.בריאות-252 ש"ח דמי חבר(?)-62 ש"ח הגיוני? לא אמור להיות לי פטור מתשלום מס הכנסה בשנה הראשונה?
השאלה שייכת לפורום מיסוי והחזרי מס
אבל מאחר שכבר שאלת, להלן התשובה. אין פטור ממס הכנסה לחיילים משוחררים. אבל ישנה נקודת זכות המקטינה קצת את המס שעליך לשלם. בנוסף, חישוב מס הכנסה הוא שנתי, לכן אתה זכאי למיצוי נקודות הזיכוי בגין תחילת השנה. כדי לעשות זאת, היה עליך להצהיר בטופס 101 שמלאת כאשר הצטרפת למקום העבודה הראשון לאחר השחרור שלא היתה לך כל הכנסה מתחילת שנת המס. אם אתה עדיין עובד שם, תוכל לעשות זאת עכשיו ,ואז הם יקזזו את המיסים במשכורת נובמבר או דצמבר. אם כבר אינך עובד שם, תוכל להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה (עם צרוף טופס 106 שתקבל מכל המעסיקים שלך בשנה הנוכחית) בתחילת השנה הבאה ולקבל החזר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה