מועד תשלום ימי חופש ופנסיה

shnitzel2

New member
מועד תשלום ימי חופש ופנסיה

מהו המועד לתשלום ימי החופש, אם לקחתי אותם החודש?
האם המעסיק יכול להחליט שהוא לא מעוניין לשלם כרגע?
האם אוכל לתבוע את התשלום מאוחר יותר?

ולגבי פנסיה- דומה מאוד.
המעסיק שלי לא מסכים להפריש לפנסיה, אני מבינה שמדובר בעבירה על החוק.
האם עליי להתעמת איתו עכשיו, או שאוכל לתבוע את התשלומים מאוחר יותר?

המון תודה

nogaash

New member
תשובות

ימי חופש שלקחת בפועל דינם כדין ימי עבודה ויש לשלם עליהם בחודש העוקב.

פנסיה היא חובה על פי חוק, במידה ויש קרן פנסיה ממעביד קודם על המעביד להפריש לך החל מהחודש הרביעי לעבודתך רטרו מיום עבודתך הראשון.
במידה ואין לך קרן פנסיה קיימת, על המעביד להפריש לך החל מהחודש השביעי לעבודתך.

במידה ועברת את הוותק המזכה אותך בהפרשות לפנסיה, דרשי זאת מהמעביד בכתב במיידית, במידה ויסרב תחליטי מה את מעדיפה לעשות.
תוכלי להתלונן עליו במשרד התמ"ת והלגיש נגדו תביעה בבית הדין לעבודה - ייתכן מאוד שתפוטרי מעבודתך.

בכל מצב, כל מה שלא תקבלי בתקופת עבודתך, תוכלי לתבוע בסיום יחסי עובד מעביד.

shnitzel2

New member
תודה רבה!

לפטר אותי הוא לא יכול כי אני בהריון ומאותה הסיבה בדיוק, אני לא רוצה לריב על כל דבר (כל פעם שאני דורשת את הזכויות שלי, מתפתח ריב)
הוא לא מעוניין לשלם ימי חופש ולא פנסיה, נראה מה יהיה עם שעות הבדיקות שמגיעות לי.

עד עכשיו הוא רושם לי בתלוש בירד לי יום חופש, אבל לא משלם עליו,
אני מפחדת שבסוף לא תהיה לי דרך להוכיח שאכן ימי הופש לא שולמו לי (אני עובדת לפי שעות)

nogaash

New member
את מתכוונת לזה שהוא מוריד לך ימי

חופש מהצבירה אבל לא משלם עליהם? אל תסכימי לזה בשום אופן, פני אליו במיידי בכתב ודרשי תשלום בגין ימי החופש האלה במיידי.

אני תמיד אומרת, כשאת בהריון, את במצב מצויין, אל תהססי, תגישי תביעה כבר עכשיו בבית הדין לעבודה על כל מה שמגיע לך ואת לא מקבלת.

shnitzel2

New member
כן הם נבלות!

פשוט לא מעוניינת במתח הזה עכשיו.
כל עוד אין על הדברים האלה התיישנות, אני אשמח לטפל בהם לכשאעזוב,
דרך אגב, ברגע שהם שמעו שאני בהריון, הם ביקשו ממני להתפטר.
נבלות, כבר אמרתי?

מדון

New member
אני מקווה שאת יכולה לשמור אם יש כרטיס

כניסה לעבודה או לעשות לך רישום של כ יום שעבדת ושהוא יטען שיצאת לחופש את יכולה להוכיח לו שזה לא נכון כה ימי חופש צברת ? וכמה זמן את עובדת עצלו

shnitzel2

New member
בהחלט יצאתי לימי חופש

הוא פשוט לא שילם לי עליהם, אבל בתלוש כתוב שניצלתי אותם.
כך שאפילו עשו לי שיחה שאני לא יכולה יותר לקחת ימי חופש. אני מבינה כאן מהפורום, שאם לא משלמים על אותם ימים, אין לו זכות לכתוב שהם נוצלו.
אני עובדת שם שנה, לפי שעות.
זה פשוט כמו בימים עברו, הגעתי -שילמו לי, לא הגעתי -לא שלמו לי.
רק עכשיו התחלתי לעשות רישום מדוייק של השעות שלי שם (יש כרטיס) האם יכול להיות שלא אצליח להוכיח את זה?

מדון

New member
ראשית יש לך מעביק מסוכן

כל דבר לעשות בכתב
יש להוציא מידית למעביד מכתב שבו את דורשת ממנו לתקן את הטעות שלו ובמידה ולא הנושא ידווח למישרד המסחר והתעשיה
האת לא יצאת לחופש כמו כן יש לתקן בתלוש את הטעון תקון ובמידה ולא תגישי תביעה לבית הדין לעבודה
או תכתבי ותמתיני לתשובה אם לא תהיה תשובה הוציאי הכתב תזכורת שניה ועל הכל יהיה לך העתקים

מדון

New member
תקון טעות

אם יצאת לחופש והוא לא שים לך תוציא את המכתב על זה שלא שולם
ולדעתי יש להגיש תלונה אנונימית אם את רוצה לקובץ שנתת לך בתשובה הקודמת

למעלה