מונית שירות י-ם ת"א בשישי אחה"צ

dw2322

New member
מונית שירות י-ם ת"א בשישי אחה"צ

בסופ"ש הקרוב יתקיים ארוע בתים מבפנים המקסים בירושלים (בירושלים בסתיו, אצלנו בת"א באביב) כשהשנה אני שוקל להגיע לי-ם ביום שישי באוטובוס במקום ברכב הפרטי. רציתי ללכת לסיור בימקא בשעה 16 אולם אז לא אספיק להגיע ל 480 האחרון, באזור 17. מגיגול אני מבין שיש מוניות שירות. האם הן ממשיכות לפעול מרחוב הרב קוק? האם גם בשישי אחה"צ (אזור 18 לערך) ? מה המחיר בערך? האם נוסעות רק לתחנה מרכזית ת"א או גם לסבידור מרכז? תודה וממליץ בחום על ארוע בתים מבפנים. יש המון סיורים ובתים מעניינים ברחבי העיר (י-ם כמו גם ת"א)

dw2322

New member
פידבק: היה בסדר גמור

מונית השירות אכן עומדת ברחוב הרב קוק. ציפיתי שאדרש לחכות 10-20 דקות אך להפתעתי תוך 5 דקות המונית התמלאה (בשישי באזור שעה 18), ויצאנו.
היה מזגן ומונית הטרנזיט היתה נקיה ובסדר גמור. אין תלונות.
המחיר בשבת הוא 35. סביר. זה מה שהייתי משלם על דלק באוטו (רק שבמונית שירות חוץ ממני יש עוד נוסעים ומכאן הרווח לנהג, לגיטימי).
אני מבין שקודם לכן (ימי חול) זה 25-26. באגד 405 איתו נסעתי בהלוך התעריף ידידותי ביותר: 16 שקלים בלבד!

נוסע אחד ביקש רשות לעבור ליד מודיעין, קרי לנסוע דרך 443 במקום כביש 1, והסכמנו.
נוסע אחר היה תמהוני. נראה ערבי אך ירד בנווה שאנן, קצת לפני תחנה מרכזית. הברנש לא בדיוק שומר על היגיינה...
כולנו שילמנו בתחילת הנסיעה והוא לפתע אמר לנהג שאין לו 35 וביקש לשלם פחות (20). זה גרם לריב עם הנהג, שדי בצדק אמר שלו הברנש היה אומר לו את זה קודם הוא לא היה מעלה אותו מלכתחילה. רבו רבו, הנהג הסתובב כדי להחזיר אותו לתחנת המוצא, הברנש ביקש מאיתנו נדבה, רובנו לא הסכמנו, אחד כן, נתן לו עשיריה, הנהג הסכים למחיר טיפה מופחת וככה נסגר העניין.
חוץ מזה היה בסדר וטוב שיש בכלל את שירות התח"צ הזה בשבת, אחרת סתם היה עוד רכב פרטי אחד על כביש 1 שגם מסתובב בירושלים.

פלאיועץ

New member
"מתן צדקה בשבת"....

ומתעוררת השאלה לגבי "מתן צדקה בשבת" = לאותו נוסע שהזדקק לכמה שקלים בשבת. אולי זה היה "נסיון מלמעלה"?

למעלה