מונגוליה

מונגוליה

תמיד נשמע לי כמו יעד מעניין ואני חוקר האם לסוע לשם. איפה הייתם ממליצים לבקר? האם התנועה שם חופשית או שמומלץ לטייל כחלק מקבוצה? מה רמת הסיכון? האם קל להתמצות?
סליחה על השאלות הרבות, אני בשלב איסוף המידה ואני רוצה להתבסס על חוכמת ההמונים ועל חוכמת המומחים בפורום הזה. המשך שבוע טוב חברים.

מונגוליה

שלום רב
יש שתי מונגוליות: האחת חיצונית שהיא ארץ בפני עצמה והשניה היא חלק אוטונומי של סין ולכן מפותחת ומעניינת יותר. בנוסף, בחלק השייך לסין נמצאים המוזיאון והמאוזוליאום של ג'ינגיס חאן. המלצתי החמה היא להצטרף לקבוצה מאחר ויש עוד מקומות ביקור מאד מעניינים באזור והערך המוסף לכך וההספק יותר גדול וחשוב מאשר לטייל לבד.
באם תרצה המלצות ועוד דברים הנוגעים לטיול שכזה, אשמח לענות לך ביומיים הקרובים לפני הנסיעה הקרובה שלי.
בברכה,
אורי סומך

sitvaniyot

New member
מונגוליה

בקרתי שם לפני שנה. בירת מונגוליה היא אולן באטרר שהיא עיר מודרנית ואליה תצטרך להגיע בין בטיסה או ברכבת. שם כדאי להכנס לאחת מאכסניות ההמטיילים כדי להיפגש עם עוד מטיילים ולחבור אליהם כי ההתנידות במונגוליה בעייתית. האפשרויות הן, רכבת למספר קטן של ערים, או שכירת גיפ עם נהג ואת זה עושים ביחד עם אחרים. המונגולים אוהבים כסף וגיפ לאדם בודד ייצא מאד יקר. על הגיפ מעמיסים מזון, (איטריות, ירקות ומים). נותנים לנהג מסלול והוא כבר דואג לסידורי הלינה ולבישול האוכל. מקלחת היא לא אופציה כל יום והלינה בגרים (אוהלים מצמר גמלים) המיועדים לאורחים. באכסניות יעזרו עם המסלול.
מה אפשר לראות? אגמים, הרבה בקר רועה בכרי הדשא. בדרום ביצי דינזאורים, בצפון המזרח שבט של רועי אילים, שמצריך גם יום רכיבה על סוסים ובצפון המערב שבטים עם שמאנים.
בכל הארץ עננים נפלאים שנראים כאילו הם תלויים על חוט. אפשר גם לעשות טיולי סוסים מיום עד שבוע.
בערים שהן קטנות תמצא סופר ואינטרנט וגם בנק. בשאר המקומות זה אתה והמרחבים. זהו בגדול.
בתחילת עד אמצע יולי יש חג גדול שנקרא נאדאם. זהו חג של משחקי ספורט ונחוג בכל הסביבה. באולן באטרר הוא הכי גדול ומפואר ויש גם טקס פתיחה. בשלושת ימי החג כל הארץ ונקודות הגבול סגורים. אנשים באים מכל הארצות השכנות ואם תחליט לסוע אז תצטרך להזמין מקום לינה וכרטיסי תחבורה 3 חודשים מראש.
למונגוליה אפשר להכנס יבשתית מרוסיה דרך אולן אודה ברכבת. מנגוליה רוסיה לא דורשות ויזה מבעלי דרכון ישראלי. אפשר להכנס יבשתית ברכב או רכבת גם מסין אבל אם תבחר בדרך זו תצטרך ויזה לסין. במקרה כזה יהיה שווה לבקר גם במונגוליה הפנימית שהיא המחוז הסיני שאורי הזכיר.
לא כדאי לטייל לבד במונגוליה בגלל קשיי השפה והתחבורה. פגשתי זוג ישראלי שטייל לבד, הפסיד המון ימים בהמתנה לתחבורה ואמר שבדיעבד לא היה בוחר בדרך הזו.
תמיד יש את האופציה של לפנות לחברת טיולים, ואז תצטרך ליסוע במסלול שלהם ובתנאים יתר נוחים וגם יותר יקרים. באולן באטרר תמצא הרבה חברות מקומיות וגם מהארץ יש חברות שמארגנות טיולים כאלו.
ספרות: לונלי כמובן ואתר משרד התיירות המונגולי ויש גם פורומים למטיילים.

למעלה