מוזר...

Mixus

New member
מוזר...

אתמול ננכנסתי ל-AMAZON.CO.UK וראיתי שכבר יצא הספר הרביעי באודיו,בדיסקים,בגרסה הבריטית (הגיע הזמן) ומשום מה יש שם 18 דיסקים ובגרסה האמריקאית יש רק 10 דיסקים! זה מוזר.....להזכיר לכם שהגרסה האמריקאית יותר ארוכה מבחינת העמודים... ואני ממש בטוח שהיה מדובר בדיסקים ולא בקלטות... ועוד דבר מוזר- למה הוציאו בכלל גרסה למבוגרים? מי צריך את זה? מי קונה את זה?

Prongs

New member
הסבר להכל

הגירסה האמריקאית לא יותר ארוכה מהבריטית מבחינת מילים (אולי באיזה 10 מילים יותר) הסיבה שהבריטית זה 636 עמודים ואילו האמריקאית זה 734 זה בגלל שבאמריקאית השוליים יותר גדולים יש ציורים לפני כל פרק הפונט יותר גדול ועוד כל מיני שטויות בסיגנון. בקשר לדיסקים, זה בכלל לא מוזר אולי באמריקאי סתם מישהו מקריא את זה בלי להחליף קולות כל הזמן ובבריטי זה ממש הצגה (זה לוקח יותר זמן) ואולי הבריטים סתם החליטו למרוח את זה על יותר דיסקים. אולי בבריטי יש בהתחלה ראיון עם ג`יי קיי ויש עוד המון אפשרויות.הגרסה למבוגרים זה בגלל שלפני שהארי פוטר נחשב כספר לכולם הוא היה נחשב כ``ספר מבריק לילדים`` ההורים שקראו לילדים שלהם את הספר מאוד נהנו ורצו גם לקרוא אותו. כמו שאתם בטח יודעים כמעט כל האנשים בלונדון ובכלל באנגליה נוסעים ברכבת התחתית. המבוגרים התביישו שיראו אותם עם כזה מן ספר לילדים שמצוירים לו על הכריכה כל מיני דבר ``ילדותיים`` אז הם שלחו מכתבים להוצאה לאור שבעקבותם היא הוציא את הגירסה למבוגרים. ההבדלים בין הגרסאות הם: שפה יותר גבוהה, על הכריכה יש תמונה בשחור לבן וזה נראה הרבה יותר מכובד ואולי יש עוד אבל אני לא יודע על זה. מה שאני כן יודע שאין הבדל בסיפור עצמו, הארי לא הופך לאיש באמצע שנות ה40 של חייו וההרפתקה הגדולה היא איך הוא יעבור את המשבר?! זה לא.... Prongs

Mixus

New member
צודק...

יכול להיות באמת שהבריטים החליטו לא למלא את הדיסקים עד אפס מקום-אלא לשים פחות בכל דיסק ככה שהאיכות תיהיה יותר טובה-או אולי הדיסקים בבריטניה בעלי אורך קצר יותר? (-: ובקשר לגרסה למבוגרים-לא נראה לי ששינו את הגרסה ל``שפה גבוהה יותר...`` וידעתי שאין שינוי בעלילה,מן הסתם... מעניין איך תראה העטיםה למבוגרים של הספר הרביעי...

Prongs

New member
האמת היא

שכן שינו את זה לשפה יותר גבוהה. והעטיפה למבוגרים תמיד נראת כמעט כמו לילדים אבל בצילום לדוגמא: ספר 1 רואים צילום שחור לבן של רכבת נוסעת ספר 3 צילום של היפוגריף עף + שני ילדים עליו. אז ספר 4 כנראה יהיה הארי עף על מטאטא ולידו דרקון

למעלה