מודעות

קומרן

New member
מודעות

היי, בעיקבות הדיון על ניקוי הרעלים , עלתה אצלי תהייה מעניינת. כמו שרבים מכם יודעים, עולם הרפואה המשלימה מלא בשרלטנים. כל אחד היום יכול לטעון לתואר "מרפא משלים" , "מדען אוטודידקט" וכו, ולהציע טיפולים לקהל הרחב שיכולים להיות מזיקים , יקרים, לא מוצדקים ושרלטניים, אין רישוי והפירצה קוראת לגנב. האם לדעתכם, יש עניין למרפאים הלגיטימיים ברפואה משלימה , שעברו הכשרה ובעלי יושר ושכל בקודקוד, לחשוף את אותם שרלטנים ולעלות את מודעות הציבור לסכנות הכרוחות בפניה שרלטן ? אם כן, קיצד ניתן לעשות זאת? שיהיה המשך ערב נעים :)

ינוקא1

New member
שלום.

אני לא פגשתי שרלטנים. אני פגשתי אנשים שלמדו כל מיני שיטות , חלקן טובות יותר חלקן טובות פחות , חלקן הזויות ברמות. אבל כל מי שפגשתי האמין במה שהוא עושה. לדעתי המבחן למרפא משלים הוא מבחן התוצאה - האם מגיעים אליו אנשים ? האם אנשים מרוצים מעבודתו ? מי כמונו , המטפלים , יודע כמה קשה לבסס קליניקה וכמה עבודה צריך לעשות עד שאפשר להתפרנס מרפואה משלימה. אז אם מישהו מצליח להביא אליו מטופלים שחושבים שהוא עוזר להם , ממש לא אכפת לי באיזה שיטה הוא עושה את זה. יכול להיות שהמלאך גבריאל אמר לו לעמוד על הראש ולעשות קוקוריקו ולרפא כך אנשים. אם הוא מצליח בכך ואנשים באים אליו - למה לא ? מי שהוא שרלטן נטו , שממש לא עושה כלום - לדעתי לא יצליח להחזיק מעמד כמטפל. אני חושב שזה בסופו של דבר מה שיתן לנו יתרון על פני הרפואה הקונבנציונלית בעתיד - תחשוב על זה שכלל המטפלים הם כמו חיידקים בצלחת פטרי. ויש בינהם מלחמת הישרדות מתמדת , ולכן כל מטפל מפתח לו שיטות משלו כדי לשרוד. ויש כמובן ברירה טבעית - מי שלא מספיק אטרקטיבי , לא ישרוד בשוק. וכך יש לך היום שפע אדיר של שיטות חדשות ברפואה משלימה , יש לך המון מידע זמין באינטרנט ובמקומות אחרים , ובשבילי אישית כאדם שאוהב לחקור ולפתח את השיטות שלו זה גן עדן. (יש היום שיטות שאתה יכול ללמוד באופן בסיסי בשלושה ימים וכבר נותנות לך כלים טיפוליים נפלאים ! תטא הילינג למשל , או ביורגונומי או "התחברות מחדש" ועוד). מי שאין לו כישורים בסיסיים להיות מטפל , זה כמובן לא יעזור לו. ולכן אין צורך להוקיע שרלטנים - אין שום סיכוי ששרלטן שלא עוזר לאף אחד יחזיק מעמד כמטפל. לכן אני מאוד בעד ה"שוק החופשי" שיש היום , ומאוד נגד כל מיני חקיקות והסדרת הרפואה המשלימה בחוקים. היתרון שלנו זה דווקא העצמאות שלנו.

קומרן

New member
ומנגד

אני מתאר לעצמי שלא תמליץ למטופל להפסיק טיפול רפואי חיוני בלי להתייעץ עם הרופא המטפל. אתה , אני מתאר לעצמי, שאתה מכיר במגבלותך (גם הקונוונציונלית מכירה בגבולותיה). אך, מה דעתך על כאלו שיבחרו לנהוג בדרך אחרת? ימליצו בכל מיקרה לא לקחת אנטיביוטיקה? ימליצו בכל מיקרה לא להעזר בכימוטרפיה? כניראה שהם לא ממש יצליחו להתקיים מהרפואה שהם מציעים , כניראה שהם יפרסמו את עצמם באתרים הזויים ועדיין, יהיו מספר אנשים שיפגעו קשה ובצורה בלתי הפיכה מחוסר אחריותם. לא ככה?

קו קומ קומר קומרן - שלומות לכבודו

תגיד איש יקר, רק לפני כמה שבועות נחשף שבבית חולים באחת המחלקות ערכו ניסוי על חולים עם תרופה שלא אושרה בתקן הלסינקי על חולים שחלקם מתו והתרופה הזיקה להם והחמירה את בריאותם. זו לא שרלטנות ? 400 מיליון שח לשנה שמעבירה תעשיית התרופות להסתדרות הרופאים למימון טיסות לכנסים בחו"ל... זו לא שרלטנות ? 1200 ניסויים קלינים שמבוצעים בבתי חולים בארץ מידי שנה שבגינם מקבלים בתי החולים והמחלקות בונוסים ותשלומים אחרים, זו לא שרלטנות ? בונוסים על מכירת תרופות כימיות לחולים... זו לא שרלטנות ? זה הערך בבילון שרלטנות (נ') התנהגות השרלטן, נוכלות, רמאות, תעתוע, חוסר אחריות, סלפנות, התפארות שווא שהיה לך אחלה ערב קומרן יקר

hal767

New member
אהבתי את התשובה הנכונה הזאת

וזה עדין רק על קצה המזלג. בזמנו סיפר לי אחד ממורי החשובים, ד"ר רזון ז"ל, שכאשר הוא למד רפואה באוניברסיטה בחו"ל, הסתובבו בה כל מיני נציגים של חברות המייצרות תרופות. הם קשרו קשרים אישיים עם הסטודנטים, שיחדו אותם בכל מיני צורות כדי שבעתיד ימליצו על מוצרייהם. סיפרתי זאת לחבר שלי, רופא שיניים, שלמד רפואת שיניים באויברסיטה ידועה בארץ. אז הוא שאל אותי: "נו, ואתה חושב שאצלנו בארץ זה לא קיים? גם איתי יצרו קשר אנשים כאלה כשהייתי סטודנט, והם מנסים גם היום לקנות אותי".

תודה האל767

היריעה קצרה מלהכיל את פשעי הרפואה וזה מנוגד לחוק. אך הרופאים מעל לחוק...יוסטון, יש לנו בעייה....

yigalby

New member
תרשה לי

להפנות לכתבה ששלחת באתר אחר. אם כבר שרלטנות ,אז אני חושב שזה הגדרה מלאה למילה. מסמך מצמרר אם כי ידוע וברור.. תודה לאילן שפרסם זאת מומלץ להעביר במייל למכרים

קומרן

New member
יגאל

האמת יגאל, קשה לקחת ברצינות את הליצן הזה. הוא פותח באמירה שתעשיית התרופות לא עושה דבר חוץ מלפגוע בתוחלת החיים של אנשי בעולם , המשיך בסיפור על פשעיו באילי לילי ולאחר מיכן הוא מציין שהם גם נענשו. העובדה כי חברה מסויימת סרחה ושילמה על כך , לא ממש נותנת אינדיקציה לתעשיה שלמה. דבר נוסף, קבלו ח"ח על הסטת הדיון. המשך שבוע טוב

קומרן

New member
מיקרה "מי כסף" כמיקרה בוחן

לאדם שלא בטוח ב100% כי הינו שרלטן, אך דואג להציג עצמו ככזה בכל הזדמנות אפשרית.

ינוקא1

New member
אני חושב שהיחס שלהם

לרפואה קונבנציונלית הוא בעייתי , וזה לא הופך אותם לשרלטנים. מה שכן , זה יכול לסכן את הראש שלהם ואת השם הטוב שלהם אם הם יגרמו נזק. לכן גם הם צריכים לנהוג באחריות , בלי קשר לדעותיהם האישיות , ואם הם לא ינהגו כך הם יכולים לאכול אותה - גם אם הם צודקים עד מחר , הם יצטרכו לשכנע את השופט. גם לי לפעמיפ יש התלבטויות מאוד רציניות בנושאים של התנגשות בין טיפולים שלי לטיפולים של רפואה קונבנציונלית , והאחריות עלינו כמטפלים היא עצומה. רופא שיגרום נזק , אף אחד לא ישמע על זה. מטפל שיגרום נזק זה יופיע בכל העיתונים. לכן אני חושב שהעתיד נמצא יותר בתחום ההילינג ובטיפולים אנרגטיים. ולשם אני אישית מתקדם. המדובר בטיפולים שיכולים לעשות דברים נפלאים , ומכיוון שהרפואה הקונבנציונלית לא מכירה בהשפעה של זה בכלל , אין התנגשות.

קומרן

New member
../images/Emo45.gif

אמת אמרת, זה שאדם מתנגד לרפואה קונוונציונלית לא הופכת אותו לשרלטן אלה , במקרים מסויימים , לבלתי אחראי. בלי לרדת לפסים אישיים , אני סבור כי כל אדם, בין אם הוא מטפל משלים, רופא קונוונציונלי , או מטפל פרא-רפואי, הטוען כי ביכולתו לרפא כל מחלה, ואין לו מחקר התומך ביכולת המופלאה ולדעתי הבלתי אפשרית הזאת(בימנו), הוא גם שרלטן וגם טיפש. "...ככל שאני לומד יותר, אני מבין כמה שאני לא יודע שום דבר...", ציטוט חביב ששמעתי ממומחה לרדיולוגיה. המשך יום נעים

ינוקא1

New member
את הפתגם של הרדיולוג

מצטט גם הרמב"ם שכנראה לקח אותו ממישהו קדום עוד יותר : "תכלית הידיעה שלא נדע". ההסבר לזה הוא שככל שאתה עומד על כדור בקוטר גדול יותר , האופק שאתה רואה רחוק יותר. לכן ככל שיודעים יותר מבינים גם כמה אנחנו לא מבינים. יום טוב !

טאוֹ

New member
קומרן - נא לא לרדת לפסים אישיים

אם אתה חושב שאילן רז הוא שרלטן, ראוי לומר זאת בצורה ברורה עם סימוכין לכך. אם לא, אל תפזר רמזים, אל תעיר הערות על סגנונם של אחרים ואל תאלץ אותי למחוק הודעות.

קומרן

New member
../images/Emo45.gif

צודקת ועל כך אני מתנצל, זהו בהחלט לא המקום , יצא לי לדון עם אילן במערכת המסרים ובגדול הוא טוען כי ביכולתו לרפא כל מחלה זיהומית הידוע למדע תוך 14-21 יום (אפשר לימצוא סימוכין על כך בדפים הקודמים לפני שקיבל הערות בדבר השיווק האגרסיבי שלו בפורום.) בדיוני איתו, בהחלט ניראה שאין כל מחקר התומך בטיעונו כי ביכולתו לרפא כל מחלה ובעצם הוא מסתמך על תכונות אנטיביותיות שיש למי הכסף (ויש להם) ועל פי ניסיונו שבכל מיקרה לא כלל כל המחלה זיהומית הידוע למדע. בנוסף, בדיונים פה הוא טען לא פעם כי אנטיביוטיקה והרפואה הקונוונציונלית, לא עושה כלום מלבד להזיק לאנשים וכי אנטיביוטיקה לא מרפא אף אחד (לא מדוייק בלשון המעטה). אני לא יודע אם הדברים נאמרו רק כדי להישמע ולהיות פרווקטיבי אך אני יכול לתאר לעצמי שאדם שמגיע לטיפול אצלו, יקבל תמונת עולם כי מי הכסף יפתרו אצלו כל בעיה וכי עליו להפסיק את הטיפול הקונוונציונלי. יכול להיות שאילן בקליניקה שלו (אם יש כזאת) לא ימליץ על הפסקת טיפול בכל המקרים , אבל זה מה שאפשר להסיק על פי דעותיו שכך בדיוק יהיה, וזאת שרלטנות. במערכות הפורומים השונות יש וצריכה להיות במה לכל אחד, השאלה היא אם אין אחריות למנהלי הפורומים ולמשתתפים האחרים העוסקים בטיפול (משלימה, הומאופתית, קונוונציונלית, נפשית וכ'ו) לבקר אדם שכזה בצורה חד משמעית (ההתייחסות היא לכל הפורומים העוסקים בטיפול). הדיון שפתחתי אינו מתייחס ללהחליט מה פועל ומה לא ומה נכון ומה לא נכון אלה לבקר אנשים שניראה שעוסקים בטיפול בצורה בלתי אחראית ומפרסמים את עצמם על גבי הפורום. כמו כן, הדיון לא ניפתח לכבוד מיקרה "אילן" אלה לפתוח את הנושא בדבר איזו אחריות יש על כותבים בפורום העוסק בטיפול לדון בפירסומים הניראים לא אחראיים. אסור לשכוח שהפורום אינו במה רק של מטפלים אלה גם של מטופלים.

yigalby

New member
מסכים עם יוסף

מלאכות הריפוי השונות נלמדו בדרך כלל מאב לבנו ועדיין כך בהרבה מקומות. לבוא ולהגדיר מישהו שגדל בערבות האמזנוס ולמד תזונה נכונה צמחים עיסוי נפש וכו' כחרטטן בגלל שאין לו תעודה זו תהייה טפשות לשמה במקרה הטוב. אני חושב שאם ינסו למסד תחום זה ,זה יהיה אסון לרפואה העממית שממנה נלמדו רוב החוכמות הרפואיות. ושוב היום יש הרבה שיטות הרבה דרכים שאפשר ללמוד ,שקשה לי לראות איך מוסד אקדמי יכול לכסות את כל הגישות וכמו שרואים פה במיקרוקוסמוס הקטן של הפורום כל אחד וגישתו וראיתו - וכך גם המטופלים. אני בעד המגוון הזה. לגבי רפואה קונבנ' (מה שנקרא) ,תפקידנו לעזור לאנשים אם בדרך זו או אחרת. רפואה קונב' היא אחת מהדרכים .

0 אור 0

New member
שני צדדים למטבע

מצד אחד נשמע מאד נכון וחשוב שנוקיע שרלטנים, מהצד השני, האם תמיד אנחנו מבינים מספיק מה השני עושה? האם יש בינינו הסכמה על מהי שיטה יעילה ומה לא? לגבי ההסכמה, רק ראה את הויכוחים פה בפורום מסביב לנושא התזונה ... ולגבי השיטות ומה שהן עושות - אני אישית מאמינה באנרגיות כי אני מרגישה אותן באופן מוחשי ופיזי, אני מאמינה בהילות ובצ'אקרות אפילו שאני לא יכולה לראות ולהרגיש אותן. כן ראיתי אפקט של טיפולים שהתייחסו לאלמנטים ולצ'אקרות - למישהו אחר זה יכול להשמע כמו ממבו ג'מבו, הותיקים בפורום עוד זוכרים את המפגש עם השמיניות של מאיה. מי היה מאמין? אז כן, אני מאמינה בלהזהיר , אבל אני מאד מאד נזהרת מלשפוט

למעלה