מה רוצים מהשמאל?

מה רוצים מהשמאל?

מה רוצים מהשמאל? לפני שנתיים התחילה האינטיפאדה 2000. לפני זה הציעו לפלשתינאים 99% מהשטח תמורת הסכם תום סכסוך. הערבים סרבו ופתחו במרד עקוב מדם. ישראל הגיעה לפרשת דרכים, הקיטוב התחדד. הימין אומר שאין לתת להם מדינה השמאל אומר שצריך להפרד לשתי מדינות. כל צד משוכנע בצידקתו. הימין טוען שזו תהיה מדינת טרור ואני אומר אם זו תהיה מדינת טרור הרי שישראל תצטרך לטפל בה כמו בכל מדינת טרור אחרת, כמו שישראל עושה בעצם מאז הקמתה, אבל הפעם מתוך עמדה צודקת. עמדה שתאחד את הימין והשמאל איחוד אמיתי ולא מלאכותי כפי שיש כעת בממשלה. השמאל לעולם לא ירצה לתת יותר. השמאל מתנגד לזכות השיבה בדיוק כמו הימין. השמאל גם חושש כמו הימין, רק שהוא יודע שאין ברירה ויש לקחת סיכונים. ייתכן שיהיו חילוקי דעות על איך מגיבים וכו´ אבל אלה חילוקי דעות מקובלים בדיוק כפי שיש חילוקי דעות בארצות הברית ומחוצה לה לגבי איך לטפל בטרור ובעירק. הרי לא נרצה להיות כמו האוייבים שלנו ששם כל מי שפוצה פה עם דעה מתונה מסתכן בחייו.

pelegs

New member
אני מצרף פה משהו שכתבתי כתגובה

להודעה שנמחקה, הקשור בנושא ההודעה שלך: לאחרונה, "שמאלני" זהו כינוי גנאי לאנשים ש"בוגדים במדינה". בכלל, השמאל הוא "בוגד" ו"תומך בטרור" ועוד. כל ה"שפויים"(ה"לא בוגדים" - קרי, הימניים) בעד כל מעשה שצה"ל עושה, ובעד הרחבת גבולות ישראל(כלומר, אי-החזרת שטחים), בעוד ה"שמאלנים" ה"שפלים" רוצים להחזיר מאדמותינו, ולסכן את חיינו בשביל ה"שלום". אני לא ידע מה איתכם, אבל זה נשמע לי כמו התחלה של פאשיזם. בטח עכשיו יקומו עלי מתנגדי השמאל באומרם שזה לא המצב, ואני מגזים, ואולי אפילו עושה שימוש ציני ברצח רבין - אבל זאת ההרגשה הכללית. בכיתה צוחקים עלי שאני "שמאלני יפה נפש" ולא מרפים. החברים שלי שואלים אותי מה לא בסדר איתי, ואיך זה שאני כזה שמאלני. בצמתים מקללים אותנו ולאף אחד לא איכפת. כולם ממציאים עלינו דברים לא נכונים, שלא נאמרו מעולם - שאנחנו בעד פיגועים, שאנחנו מזדהים לחלוטין עם העם הפלשתינאי, שאנחנו א-ציונים. אני רוצה להגיד לכם משהו, לכל הימניים שטוענים לבוגדנותו של השמאל - אנחנו מאמינים בשלום, לא במלחמה. באחווה, לא באלימות. בשיוויון, לא בפערים. וזה קביל לשני הצדדים, הישראלי והפלשתינאי. ויותר מהכל - אנחנו ציוניים! אניעצמי אוהב את א"י, אוהב את העם היהודי, מאמין לחלוטין בקיומה של מדינת ישראל, ואחדים מכם(יותר אפילו) יגדירו אותי כשמאל קיצוני(ממש...). עד מתי יהיה אפשר להביע פה דעה שמאלית במדינה בלי להישפט? עד מתי חופש הביטוי פה יהיה גם לשמאל? ולמה אף אחד בימין לא שם לב לזה?...

2 דברים

1. אין כבר שמאל וימין בכל אופן אין ליכוד ועבודה שניהם אותה הגברת בשינוי אדרת שניהם פועלים פעילויות דומות, מה גם שהם במעיין ממשלת אחדות (אם אפשר לקרוא לזה כך). 2. הבעייה של השמאל היא לא הדעה שלו והיא לא הפעולות שלו (הפגנות וכיו"ב) אלא הבעייה שהוא רוצה שלום והוא רוצה אותו עכשיו ולא משנה מי האיש שמאחורי הוילון (והמבין יבין), לא משנה לו מי עומד בראש הרשות הוא רוצה לעשות איתו הסכם שלום. השמאל כ"כ בטוח שברגע שיחתם הסכם אז הכל יהיה טוב יותר והמדינה תהיה מדינה דמוקרטית שיוונית (בדיוק כמו אותה המחשבה שאחרי הסכם אוסלו). יום טוב ----------------------------------------------------------------

למעלה