מה קורה פה ?!

מה קורה פה ?!

בצורן ישנה בתקופה האחרונה דיבורים [וגם מעשים] של בניית בת 10 (?) קומות סביב המרכז על חשבון שטח ציבורי! בתור תושבת ותיקה ביישוב, אני חושבת שזה מגעיל ביותר לראות את זה, איך מצד חד מפוררים את הישוב ומצד שני מגדילים את מס' התושבים. איך הורסים קהילה ולא מצליחים להחזיק את המעט שנישאר ומביאים לפה עוד מאות תושבים בצפיפות והגועל נפש הזה! למה אתם רוצים להרוס את התדמית של היישוב בקרב עוד תושבים?! אני מציעה לפני שמביאים ובונים ומחדשים (שאגב, אני גם נגד הבנייה במרכז.. אבל זה סיפור אחר) תתקנו את התשתית של החיים בישוב: תחבורה ציבורית תנועות נוער עניין ההסעות ועוד המון דברים שהורסים את הישוב מבפנים אני חושבת שהפיתרון המעשי הכי טוב כרגע (חוץ מביטול האיחוד) הוא לחלק את הישוב לרובעים: צורן רמת אמיר קדימה (אולי גם לחלק את תוך קדימה: בנה ביתך, כפר קדימה, מרכז קדימה...) כך שלכל רובע יהיו תב"ע משלו, תנועת נוער משלו, תקציב משלו (הרובע יקבל תקציב לפי תושב ויחליט איך לחלק אותו) ובכלל, יתנהל כמו מושב במועצה אזורית זה כרגע לדעתי יכול לשפר את החיים משמעותית בישוב! ואם זה יעבוד והתשתית חיים בישוב תשתנה, אז ורק אז אני מציעה לבנות עוד! "ההכנה היא הכל - נח לא התחיל לבנות את התיבה לפני שהתחיל לרדת גשם" תושבת שמודאגת מהמצב בצורן

תותח9

New member
הבניינים הם בני 6 קומות

ועברו את כל האישורים וההתנגדויות לדעתי כלל לא מדובר בשטח ציבורי פתוח נראית לי בניה סבירה ומחויבת המציאות בלי קשר, אין ספק שצריך לשפר הרבה דברים בישוב, ותפקוד המועצה על הפנים תושב (גם ותיק) בצורן

AMITBN890

New member
בנייה לגובה = פתרון מעולה

מה זה משנה אם בונים 6 או 100 קומות? הייתי מאכלס את כל הבנייה החדשה של קדימה צורן במבנה אחד בגובה 100 קומות ומפנה שטח למטרות אחרות. אדמה חסר, שמיים יש ללא גבול...................... מה דעתכם? בנוסף היינו נכנסים לספר השיאים של גינס................

AMITBN890

New member
תודה על המחמאה

אבל אם היית קצת חושב אולי הייתה מגיע לתובנות אחרות............... מצד אחד רוצים שטחים פתוחים מצד שני צריך דירות למגורים לכן במקום לדור בצפיפות אחד ליד השני ניתן לגור ברווחה אחד מעל השני

תותח9

New member
6-7 קומות - כן, לא יותר מזה

מבלי להתייחס למספר המוגזם של 100 קומות בדרך כלל, בבתי מגורים שיש בהם ילדים רבים, מסתפקים ב-6-12 קומות. עניין של מעליות, תחזוקה ועוד נושאים מעבר לזה זה לא יתאים

AMITBN890

New member
100 קומות = מבנה בגובה 300 מטרים

300 מטרים זה מספר לא כל כך גדול והכל מאוחסן באטמוספירה ולא על הקרקע נשמע מעולה מנקודת המבט האקולוגית.

AMITBN890

New member
פחות תשתיות, יותר תשתיות גדולות יותר ומרוכזות

בבניין עם 100 קומות יש 400 - 600 דירות, 1600 - 2400 דיירים לבניין יש: כביש גישה אחד צינור מיים אחד מיכל גז אחד .........................

רוויטלה

New member
מה גודל הקרקע שצריך ?

כמה מעליות ? כמה חנייה ? מה תשתית המים שצרים להעביר למקום פינוי אשפה ? חיזוקים באדמה ? שירותים לבניין שכזה ? אולי אפשר לבנות כזה בדיוק בכניסה לקדימה מייד אחרי חנות חומרי הבניין , יש שם מגרש גדול ויפה אני מציעה שתפנה למועצה לקדם את הפרוייקט הזה , אולי אפשר לקרוא לו מיגדלי התות

6 קומות או 10

עדיין מכוער. עוד פעם - צריך להכין תשתית חיים בסיסית לפני איכלוס. סגן בשכר כולל כל מה שיש מסביב (קבלה, משרד, עיתון, רכב וכו') עולה אחרי כמה שנים מעל 1,000,000 ש"ח אני חושבת, שאת אותו סכום, ועוד סכום מכובד שצריך לרדת מתקציב ההסעות וממשכורות של חלק מעובדי המועצה (ישנם המשתכרים בסכומים מופרזים, לדעתי, וכאלה [שעובדים יותר] שמשתכרים במינימום. קצת פרופורציה למשכורות לא תזיק.) ואת זה יורידו מהארנונה הגבוהה שמשלמים כיום חלק מתושבי הישוב או שיעבירו את המיליונים האלה לדברים חשובים באמת: חינוך, משמר אזרחי, סיירת הורים ועוד... עוד פעם, חלוקה לרובעים כאשר כל התקציב יחולק בין הרובעים לפי מס' תושבים, חצי עם יעוד מסוים (מחלקה מסוימת) וחצי יהיה ל"מנהלת הרובע" חופש להחליט לאן יילך ואיפה לחלק ע"פ צרכי הרובע והדברים ששם צריך לחזק באופן מיוחד. אני מקווה שזה יעלה להצבעה במועצה ויאושר ע"י משרד הפנים, וכמה שיותר מהר. אני חושבת שזה רעיון מעולה וחייבים לקדם אותו. אני היחידה שחושבת ככה?

רוויטלה

New member
אין שכל אין דאגות

לא נורא
אתה צריך ללכת עם עצמך לישון .

למעלה