מה קורה למי שנרדם כמעט תמיד

jongler

New member
זה כדאי

כנראה שכדאי לנסות טכניקות בתנועה או לכוון שעון מעורר

OriIdan

New member
כנראה שהגוף שלו זקוק לשינה

אם הגוף זקוק לשינה, רצוי לתת לו את זה. שינה זה דבר מאד מאד חשוב לגוף אז אם הגוף נרדם כנראה שהוא באמת זקוק לשינה.

המלצה של מהרישי איור-וודה

לך לישון בשעה שהיא קאפה (בין 18:00 ל - 22:00). קום בשעה שהיא ואטה (בין 02:00 ל - 06:00). כמו שאומר הפתגם האנגלי: Early to bed and early to rise, makes a man healthy, wealthy and wise. אפשר גם להוסיף "...והוא גם לא יירדם במדיטציה...."

מנסיוני המצומצם

אני יודע שאני נוטה להתנמנם במהלך המדיטציה כאשר אני לא מרוכז בה, כאשר אני לא מתחבר אליה, כאשר דברים אחרים מסיחים את דעתי. אני מניח שבנוסף לעיצות שכבר קיבלת כאן על השלמת שעות שינה צריך גם לעבוד על הריכוז.

דונלד

New member
תמיר

התהליכים שמתרחשים במדיטציה דומים מאוד לתהליך ההרדמות. אין לי חשק להיכנס לפירוט,כי מיד יתחיל ויכוח שיוביל למקום שהוא מוביל תמיד. בכל אופן,זו נטיה טבעית לחלוטין. כדי להתגבר על כך נסה לבצע מ. בישיבה. רצוי כשאתה לא נשען (כי אתה נוטה להרדם) כשאתה יושב על קצה הכסא,גב זקוף וגוף מוטה מעט קדימה. אתה יכול גם לשפר את יכולתך להתמקד,דרך תרגילים פשוטים כמו התמקדות בנקודה מסוימת (בעיניים פקוחות). דונלד הכי חשוב-התמדה וסבלנות. כשאנו לומדים ללכת אנחנו יותר נופלים מאשר הולכים. עם התרגול,היכולת מתפתחת עד שהופכת לטבע שני. זה עובד בכל המישורים.גם במדיטציה.

לקשמי

New member
טיפ נוסף

לפני תרגול תמיד טוב לעשות מקלחת טובה, גם לצורך הרענון שמונע את ההרדמות.

דונלד

New member
תוספת לטיפ

רצוי מקלחת קרה. היות וחמה כנראה תגביר את הנטיה להרדם. דונלד

למעלה