מה קורה בחדשות? האם לא "שכחנו" מישהו?

ShiRaN faY D

New member
מה קורה בחדשות? האם לא "שכחנו" מישהו?

נווט חיל האוויר רון ארד, מישהו זוכר אותו? נפל בשבי בשנת -1986 על ידי ארגון העונה לשם "אמל". לאחר שמטוסו הופל בשמי לבנון. טייס המטוס כמובן חולץ על ידי חיל האוויר. שנה לאחר נפילתו בשבי קיבלה משפחתו צילום ומכתב, שעוד הוכיחו אז שהוא בחיים. מאז לא נשמע אודותיו דבר. והנסיונות הבנלאומיים לאתרו ולשחררו נכשלו או נפלו בפח יש לומר. יש סיכוי סביר האומר שהוא מוחזק באיראן, או ארגון הנתמך על ידה. לדעתי צריך לומר את האמת, הסיכוי שהנווט השבוי רון ארד עדיין בחיים, דומה מאד לסיכוי לגלות נפט מתחת לבור הסודי של המטכ"ל. עם כל סאגה אשר מתעוררת סביב גלעד שליט, אשר בעיניי דמות חשובה ואמורה להיות על הפרק, נראה לי שפשוט שכחנו מאדם אחד, אשר כנראה נתפס בימינו אלה כאדם החל עליו "חוק ההתיישנות". ואף הוא, אמור להיות על הפרק, "בלון כחול" ו-"לחופש נולד" הפכו לססמאות חסרות שחר, אשר נכחדות להן יותר ויותר, עם כל יום אשר עובר. זה כמו לומר, עשיתי את שלי ב-"מחאה" או ב-"התארגנות למען" אך זה משאיר אותנו בסוג של צביעות, מאחר ואנו נוטים "להתעורר" רק אם קורה משהו בתקשורת, זה הטריגר העגום שלנו, לצערי. מי שהיה אחראי לגורלו של רון ארד בשלבים מתקדמים היה הארגון השיעי "אמל". הקשרים בין חיזבאללה לבין אמל מצויינים היום, יש אינטרסים משותפים, כל הפעילים של אמל שהיו אחראים לארד עדיין בעניינים, אין מדובר בארגונים גדולים, כך שלא יתכן שהם אינם יודעים מה עלה בגורלו. פשוט לא מתקבל על הדעת. מדובר בנכס עצום מבחינתם אולי הגדול ביותר בתולדות הארגון הזה, כאשר הם יודעים כבר בהיותו בשבי, שישראל מתייחסת לסוגיה כראשונה במעלה, וכך העולם כולו. רון ארד לא היה סתם חייל, הוא היה סמל, עניין בנלאומי עצום, סימבוליקה, פוליטיקה, הישגים, היהלום שבכתר, ומה לא. אדם כזה, נכס עצום כזה אינו נעלם סתם כך. וגם אם נעלם, לא יכול להיות שהבכירים והאחראים לא תיחקרו אחר כך מה עלה בגורלו. מצטער, אני לא קונה את זה. זכותם של האחראים שלנו לקנות כל שטות, אני לא. ועוד דבר. בחיזבאללה יודעים שבשלב כה מתקדם ישראל לא תפיל את העיסקה הנרקמת בגלל הדו"ח. במילים אחרות, גם אם היו כותבים שרון ארד נחטף בידי חייזרים ממערכת השמש התיכונה – העיסקה היתה יוצאת לדרך. את הדו"ח היו צריכים לכתוב המתווכים הגרמנים, אז, אולי היה לזה ערך, והרבה יותר מוקדם. הטענה בדו"ח שהעביר חיזבאללה כי הם "חפרו" בכל מיני מקומות באדמה, כדי לחפש את הגופה היתה יכולה להיות משעשעת, אלמלא היא כה טראגית. זה חיקוי מלגלג של דרך הפעולה הישראלית, היורה באפילה, חופרים פה, חופרים שם, העיקר להראות שעשינו משהו. לא. בחיזבאללה אין עובדים כך, ואם הם רוצים להוציא מידע ממישהו, יש להם שיטות "מצוינות" לעשות את זה, לידיעת ארגוני "זכויות האדם". במילים אחרות, ניכר שמישהו הפעיל בדו"ח הזה חשיבה אחורה, טייח ובנה נראטיב, שייראה כאילו הארגון הפעיל מחשבה ועניין. אלא שכך לא עובדים בעולם הערבי, בוודאי לא בארגון אלים, טרוריסטי ונוקשה כמו חיזבאללה. זה נועד לעינים ישראליות. התמימות יותר כמובן. הדו"ח מנקה את האיראנים לחלוטין ממעורבות בפרשת רון ארד, ועושה להם כמובן שרות מצוין. כך הם, שהיו מעורבים בעניין עד צוואר נוקו ממנו, בעוד ישראל הולכת ומסתבכת בחטיפה-לכאורה של כמה דיפלומטים איראנים בידי הפלנגות בשנת 1982. לנו לא היה קשר לכך, ואף לא ידענו על כך, ואנו מסתבכים. בעוד שמי שפשע - מנוקה. זה יפה מאוד, אנחנו נותנים לכך יד. לא יכול להיות שעל הדו"ח הזה "משמרות המהפכה" האיראנים לא עברו והכניסו את הערותיהם ותיקוניהם, לפני שהועבר אלינו, דרך הגרמנים, פשוט לא יכול להיות. באותן שנים של החטיפה משמרות המהפכה היו פעילים מאוד בלבנון, כך שחייבת להיות להם שייכות כלשהי, שעכשיו מנוקה. ועוד דבר, בתמונה שהועברה אלינו (תמונתו של רון ארד) עם הדו"ח, נראה ארד לבוש פיג`מה ומאחוריו פסוקים. ממה שהצלחתי לזהות, חלק מן הכיתוב חלקו בערבית, וחלק בפרסית. אילו טקסטים ליריים, דתיים-שיעיים-פרסיים. מי שנוהגים להלביש את האסירים שלהם בפיג`מה אלה דווקא האיראנים. אני הייתי דורש מחיזבאללה, לפני האישורים החפוזים, לדעת איפה נמצא השטיח עם הפסוקים, באיזה מקום נתלה, ועדויות מהימנות לכך. שיביאו צילום שלו עם זיהוי מקומו. ואולי זה עוד פוטומונטאז`? אכן, לא פשוט בממלכת החולות הנודדים והאילוזיות. המצליחים לתעתע בנו בכל פעם מחדש, ושוב "התמימות" הנאלחת הזו מצדנו, אללי. פרשת רון ארד פרנסה תעשיה שלמה של מתווכים, סרסורים לרגע, מדליפי מידע, דורשי שלמונים, מוכרי חלקי תמונות, קורצי עינים, דיסקיות, ומה לא, הכל בדולר, כאשר מדינת ישראל הוציאה מליונים רבים של דולרים עבור כל מיני רמאים, מאחזי עינים, עוזרי סוכנים, ועוד. זה כל כך עגום, אבל כמעט כל ממזר היה מלך בבזאר הזה של רון ארד. בשורה התחתונה באמת מה שחשוב, הוא שאנו (המעט השפוי שעוד נשאר) כבר לא דורשים שהשבוי שלנו יהיה חי, מזה כבר ירדנו. אנו כבר לא דורשים גופה, גם מזה כבר ירדנו עם רון. אנחנו לא דורשים חלקי גופות, בזה כבר היינו. במקום לקבל את שבוייה, הדבר הרגיל והנורמאלי בעולם כולו, מדינת ישראל, זו ש"ערך האדם" עולה אצלה לכאורה מעל לכל שיקול אחר, מדינת ישראל הזו, מסתפקת כנראה בניירות- או בדו"ח. זה אמור לספק אותנו לא?.

למעלה