מה פירוש הביטוי

ג שם

New member
מה פירוש הביטוי

בעל כורחו? אם הביטוי בא לשלול את רצונו של צד א' לבצע דבר מה, למה זה לא "אל כורחו"? ואם הכריחו אותו, איך הוא בעלה? ומה עם כורחו המסכנה, למה מזקירים לה כל פעם את דבר בעילתה?
 

HotGod

New member
הפירוש האמיתי

לפי חכמינו חזלז"ל, או יותר נכון לפי רבנו דה גרשון המטביל שליט"א בטיט"ה, כורחו נובע מקורח ועדתו. רק להזכיר לכם, קורח היה איש חביב שהחל מתווכח אם האל (יי' שיחייה). בתמורה, שרף האל החביב את כל משפחתו, בלע את אנשי כפרו ברעידת אדמה והעלים את שאר עדתו באפקטים מרשימים. יחזקאל ז"ע, פסוק שלושים ושבע: "...וירא קורח את יהוה יי' ויחל את מילותיו. תפילות תפילות נשא אל על ויהוה שומע את הדברים ושבע וישם קורח את פעמיו אל הכבר ויאמר יהי לך יי' העולה וירא יהוה יי' ה' אדוני את העולה וריח מתוק עלה באפו ויתרצה ויקח קורח את השה הקשור על המזבח ויפשל מכנסיו וזימה אחזה בו ויפמפם אגנו וישמע יי' את הגנחות והצרחות ויבט מטה וירא את התועבה ויחר אפו ויאמר קורח אייכה וימשך לפמפם ויאמר יי' קח את כליך ורד מן העולה וימשך לפמפם ביתר שאת ויאמר שרוף אשרוף את בני ביתך ולא יועל וישרוף ויאמר יי' שא כפיך מתוך ערוותה של העולה וישם ליבו אל העולה וימשך לפמפם ויאמר בלוע אבלע את בני כפרך באדמה אשר זועקת לה ואפיל אליך קוצים ודרדרים ושיקוץ ומיני תועבה ושקצים ומן אשר אשים להם על פני האדמה שכה אהבתי וימשך לפמפם ויבלע אלוקים את בני עדתו... וכך ממשיך המונולוג של אלוקים יי' שכה אהבנו ואם קורח. הדברים הולכים ומתדרדרים עת קורח מפמפם את העולה. לבסוף, לאחר השמדת כולם סביב קורח, יורד יי' אל הארץ ומבצע את זממו בקורח. לא נותרה לו ברירה. יי' לא ממש רוצה לשרוף ולבלוע בני אדם אבל בגלל קורח הוא נאלץ לעשות זאת בעל כורחו.
 

neuron

New member
../images/Emo11.gif קשקוש בלבוש...

...התחתון. זה מה שהאדמור מצ'רנוביל היה אומר על הפרשנות הזו של חזלז"ל ובצדק! מזה שנים רבות יש הסכמה רחבה הן בקרב חכמים בתורה והן באקדמיה שהמילה "כורחו" היא מילה שמתייחסת לפירמה של רכב מיקראי נפוץ. במקרא יש התייחסות לא מעטה לדגם ספציפי של ה"כורחו"- הכורחו קבריולה. הכורחו קבריולה היתה מצוידת בהזרקת חציר ישירות לסוסים, ובבלמי דיסק שמנעו מהסוסים לפרוץ דיסק גם כשהכורחו היה צריך לפעול מול עומסים גבוהים. ה"כורחו" מזוהה במקרא בעיקר כרכב מתוצרת אשור, אך יש לא מעט סימנים המעידים על כך שהוא היה קיים עוד קודם לעלייתה של הממלכה האשורית. דוגמא קלאסית לכך היא התייחסות ל"כורחו" בפרשת נוח שבספר בראשית: ויעלו כל בעלי החי על התיבה, ויעלה נוח ובני משפחתו על התיבה. ויחפוץ נוח לצאת אל מסע השיט סביב העולם בו זכה בשעשועון "למי אין אלוהים" אך לא יכול היה לעשות זאת בעל כורחו. ויבט נוח אל פתח המעגן ויראה כי כורחו חוסם את הפתח. ויבט נוח לשמיים וישא כפיו ויצעק לאלוהים: "ריבון עולם המולך בארץ ובמרומים, יודע אתה כי עבדך לא לקח את בני משפחתו ובני מישקו לטיול כבר תרייסר שנים. מדוע תייסר את עבדך בכורחו המונח לפניך? אההה? למה?! למה?! למה?!". וישמע אלוהים את דברי נוח עבדו ואת ביכיו, ותצא בת קול מן השמיים ותאמר "בעל כורחו קבריולה כחולה, מספר רישוי 11-969-00, מתבקש לגשת לרכבו ולהזיז אותו מפתח המעגן". ויצא מתושלח מבין השיחים ומכנסיו מופשלות, ויעלה על הכורחו בעל כורחו, וישלב לרוורס, ויסע חמישים אמות לאחור. וירוץ מתושלח במהרה חזרה אל השיחים. ויזעק נוח "אוהוי!" ותצא התיבה את המעגן ותפליג לעבר השקיעה. חזלז"ל עאלק!!!
 

HotGod

New member
האדמור חמור

כך היו מכנים חזלזלינו את האדמור מצ'רנוביל. היו אף שגרסו כי שמו האמיתי הינו האדמור שח שחמט שחמוני ים פמפוני ציביוני צ'רנוביל, אבל אלו רק שמועות שמסתובבות בכוללים
 

neuron

New member
../images/Emo46.gif אז בו אני אספר לך

על כמה דברים שהכוללים לא כוללים! הכוללים לא כוללים אנשים שמבינים בכללים ובכלל נכללים ברשימות הכלליות של הכוללים ...לפחות לא בכוללים הכלליים ששיכים לקופת חולים כללית או בכלל! ...אז אם ככה אתה מבסס את הידע שלך אז זו בעיה שלך!
 

אפי לוג

New member
כלכל את מילותיך

ג'וני בוי ואת צעדיך גם. הכלות הבלתי נסבלת של היקום.
 

neuron

New member
כן?!

כן?! למה?! אההה?! מממ?! נו?! ...על זה אין לך מה להגיד???
 

neuron

New member
זה לא נקרא

להגיב- זה סתם קישקוש מתחמק
 

אפי לוג

New member
שיט !

עוד משהו שהתחמק לי... ממעמקים קראתיך יה !!! אנא שמור לי על חמוקי שלא יחמקו.
 

neuron

New member
לא יפה להגיד שיט!

נוירון רות סוף... ...לילה טוב רות
 

HotGod

New member
אני די טוב בשמירת חמוקיים

אני פשוט לא נותן לזוג לחמוק. לפעמים זה ממש מחזה
 

HotGod

New member
אה, עזוב. אתה נורא מכליל

ובמקום להכחיל אתה נעשה אדום
 

neuron

New member
אני מכליל???

אני רק אמרתי שבאופן כללי ההכללות בנוגע לכוללים שכוללות כללים כלליים אינן יכול להכלל כהכללות! ...מקווה שהפעם הייתי יותר ברור.
 

HotGod

New member
../images/Emo150.gifאןפ קורס איים טוקינג טו יו!

יור קומינג טו מיי שו-סטור אנד אסק פור שוזז. נאו, טל מי, טל מי, וואט סייז אופ שוז?
 
למעלה