מה עלי לעשות אם לא שילמו לי משכורת אחרונה?

פרגרו

New member
מה עלי לעשות אם לא שילמו לי משכורת אחרונה?

שלום חברים, נתקלתי בבעיה עם מקום עבודתי הקודם ואני מבקש עצה: בתאריך ה 1.8.07 התחלתי לעבוד במשרד הנדסה. לאחר ראיון של שעה וסיכום בע"פ של השכר ההתחלתי החלטתי להתחיל לעבוד במשרד. העסקתי לא כללה כל חוזה המגדיר את שעות העבודה או הגדרת התפקיד או כל חוזה אחר כלשהו. בתאריך ה10.2 ביקשתי להפסיק את עבודתי במשרד . כחודש התראה מראש. ואכן ב10.3 הפסקתי לעבוד שם . בשיחות שלפני סיום העבודה סוכם כי לא עשיתי או נגרם בגללי כל נזק וכי אין לו בעיה לתת לי פיצויים . כמו כן גם קיבלתי מכתב המלצה על שירותי במשרד. לפני סיום העבודה צרבתי מספר קבצים למודלים שאני בניתי והשתמשתי בהם לצורך מזכרות מתקופה ארוכה של עבודה קשה - יש לציין כי אין כל שימוש בקבצים אלה מלבד זכרון . קבצים אלו של תוכנה אשר קיימת באופן חוקי רק במשרד שלו. כך שלא ניתן ליצור שום רוח מקבצים אלו. כמו כן לפני יצאתי מהמשרד ביצעתי גיבוי לכל הקבצים ותיקיות במחשב שלי. כשבוע לאחר הפסקת עבודתי - קיבלתי טלפון כועס מהבוס- על זה שיש בלאגן אצלי במחשב - הווה אומר תיקיה אחת שזזה שזו במקרה התקייה שהכילה את כל הקבצים שעבדתי עליהם. שכנראה בזמן שהעברתי את כל הקבצים לגיבוי זזה או במקרה שהוא נכנס הוא במקרה משך אותה והיא זזה שלא בכוונה תחילה. כידוע אין בעיה לתיקה "להיגרר" לתיקיה אחרת - מעבר של שניה. באותה שיחה הבוס זעם על זה ש"גנבתי" קבצים ועל זה ש"עשיתי" בלאגן במחשב. מבעד לשיחה הזאת לא דיברתי עם דורון מאז . את התשלום על חודש שלישי 10 ימים לא קיבלתי עד היום. כמו כן תשלום על דמי הבראה לא מקבלים במשרד כלל - שום עובד לא קיבל עד היום . כאמור כמוני גם שאר העובדים אינם חתומים על חוזה בניגוד לחוק במדינתנו. הזכרתי לבוס בשבוע שעבר ביום רביעי שהוא חייב לי כסף - הוא ניפנף אותי ואמר לי שאין לו זמן אליי . למחרת היום קבעתי פגישה ביומן עם המזכירה שלו - לעוד שבוע ימים . יום לפני מועד הפגישה המזכירה התקשרה וטאענה שהוא ביקש לדחות את הפגישה לעוד חודש. על איזה חוקים עבר המעסיק ומה אתם ממליצים לי לעשות בנידון ? האם אני עברתי על עבירה כל שהיא בזה שלקחתי בצים אלו ? כאמור לא חתמתי על ושם חוזה המגדיר את המותר ואסור וגם לא נאמר בע"פ איסור לקחת קבצים מכל סוג שהם. ויש לציין שלקחתי אותם בתור מזכרת ואין בהם שום שימוש ריווחי.

מדון

New member
למה אתה עשה שטיות ומעתיק

חומר שלך ושל עבודות שעבדתה עלהן במישרד שבו אתה שכיר ללא רשות מי אמר שמותר לך להעתיק את החומר שעבדתה עליו הוא שלך לגבי העבודה של עצמך יש לבקש רשות אנני יודע מה לומר לך אבל פעלתה בצורה הכי גרוע שיכול להיות ואין שם הצדקה לעשות ללא רשות את מה שעשיתה אני מבין את הבוס שלך

תשובה

במידה והיית מעתיק את הקבצים מתוך כוונת זדון, האם יכולת לגרום נזק למעביד הקודם שלך ?? שנית, ועל פי הבנתי- אתה עבדת פחות משנה, כך שאינך זכאי לדמי הבאה ופיצויי פיטורים. מה שכן, עלייך לקבל את המשכורת אותה המעביד חייב לך, בצירוף פיצויי הלנה. ואם נהיה ממש קטנוניים, היה עליו להעביר לך תוך 30 יום מתחילת עבודתך, "חוזה" ו/או הודעה בכתב אשר תפרט לך את כל זכויותייך כעובד. ובמידה ולא- הוא נחשב כעובר על חוק העונשין ואמור להיקנס על פי דין. שיהיה בהצלחה

royhaj

New member
כמה הבהרות בשם הכותב

א. מדובר בהעסקה של שנה וחצי. ב.מדובר בחומר שעליו הוא קיבל כסף והפרויקטים הסתיימו בתקופתיו - ואין כל שימוש במודל של פרויקט לאחר סיום העבודה בו ואין כל אפשרות לבצע איתו נזק למשרד. ג. כמו כן החומר שנלקח דורש תוכנה מאוד יקרה הקיימת באופן חוקי רק אצלו - ככה שנזק של ממש אין כאן בתחשב בעובדה שאין אפשרות להתחרות בו. ג. מה בדבר פיצויים שהוא הבטיח בע"פ - האם קיים לזה ערך שריר ביחס ל"חוזה" העסקתי

royhaj

New member
עוד עניין ...

האם זה שהוא טען בפני העובדים האחרים שאני "גנב" נחשב כהוצאת דיבה?

למעלה