מה עושים?

lala2007

New member
מה עושים?

נפרדתי מבן הזוג לפני כשנה וחצי.הילדה שלי בת שנתיים. לא היינו נשואים.אין לי מושג מהן הזכויות שלי, מהן הזכויות שלו וכל הקשור להסדרי ראייה. אשמח לקבל פרטים ..תודה ושבת שלום.

גשי לנעמ"ת במקום מגורייך

לצורך ייעוץ משפטי . הוא הכיר בילדה

lala2007

New member
נעמ"ת?

כן, הוא הכיר בילדה . עזבנו( אני והילדה ) כשהיא הייתה בת שמונה חודשים. לאחר שהוא הבין שאני לא מתכוונת לחזור אליו הוא הבטיח " לסדר " אותי ושהוא יעשה הכל כדי שתהיה משמורת משותפת.אני ממש מפחדת שזה יצליח לו.

lala2007

New member
לסדר...

כלומר, לגרום לכך שזו תהיה משמורת משותפת,ושאין לי בכלל זכויות כי לא היינו נשואים.בעבר הוא איים עליי שיוציא ממני את הילדה.הוא משתמש בילדה כדי להכאיב לי.הוא יודע שכרגע המצב הכלכלי שלי לא ממש יציב( כי אני לא נתמכת ע"י ביטוח לאומי, אלא עובדת במשרה חלקית).הוא מקבל עצות מחברים שהתגרשו,ואין לי מושג אם יש הבדל בין בני זוג שהתגרשו לבין בני זוג שלא נישאו.

אם אינך עובדת משרה מלאה

ומשכורתך אינה על שכר המינימום - את זכאית להשלמת הכנסה מהביטוח הלאומי בתנאח שהינך עומדת בתנאים הכוללים בין היתר התייצבות בלשכת התעסוקה . הוא מנסה אותך במניפולציות כדי לערער את בטחונך למרות שבחר בדרך הקלוקלת על גבה של הילדה וזאת כדי להימנע מתשלומי מזונות , אל תתרגשי , זה "תרגיל" של חלק מהאבות . לצורך משמורת משותפת צריכים להתקיים כמה תנאים ואחד מהם והחשוב ביותר הוא תקשורת טובה בין ההורים וגם מגורים באותה עיר ואם מדובר בעיר גדולה אז אולי אפיו באותה שכונה , אין מה להתרגש או להתנגד למשמורת משותפת , לילדה יש שני הורים וזכות האבא לדרוש משמורת משותפת . כדי שתקבלי מידע מלא לגבי הדברים , גשי לנעמ"ת כדי לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ממליצה לך גם לפנות לסיוע המשפטי באזור בו את גרה כדי לבחון את זכאותך לעו"ד בחינם שיי/תייצג אותך בדיונים .

ברוכה הבאה

ראשית הייתי רוצה לדעת בדיוק מה אתרוצה. את רוצה שהוא יכיר בה או לא? הדרך הפשוטה ביותר להכרה היא תביעת אבהות/מזונות. ככה יהיו גם הסדרי ראיה וגם תשלומי מזונות שיוסדרו ע,י בית המשפט.

lala2007

New member
הי פחתולית,תודה

הוא מכיר בה, ודאי. אני הכי רוצה שיהיה לה טוב ושהכל יהיה מעוגן בחוק. העיניין הוא, שאני לא בדיוק יודעת מהן זכויותי כמישהי שגרה איתו בעבר, הביאה איתו ילדה לעולם,ובעקבות יחסים אלימים עזבה אותו. הוא מאיים עלי שהוא ישיג משמורת משותפת( יש מרחק נסיעה של 40 דקות ביננו), ושאין לי בכלל זכויות.עד היום הוא ראה את הילדה יום כן יום לא..ופתאום הוא רוצה לקחת אותה אליו לסופ"ש ( היא לעולם לא הייתה איתו יותר משש שעות רצוף). אני יודעת שמגיע לו לראות אותה כל סופ"ש שני..אני חייבת לציין, שהוא החל באיומים על בתי משפט וכאלה, לאחר שהוא סוף סוף הבין שאני לא מתכוונת לחזור אליו. יש לי חששות כבדים שהוא רואה את הילדה כרכוש שלו ודרכה הוא מנסה לפגוע בי. אז זהו, לאחר הרבה זמן, אני רוצה לסדר הכל באופן חוקי ורשמי , עם כמה שפחות בלאגן ונזקים לכל הצדדים, מכיוון שטובת הילדה היא מעל לכל.(אני פשוט רוצה עצות ממי שכבר היה שם,סידר את זה באופן המהיר ביותר וכבר נמצא אחרי.)

חנה 522

New member
גשי ליעוץ ומהר

חדשה בפורום - מזה תקופה נהנית לקרוא את הודעותכן והפעם גם עונה - מנסיון אישי של סיפור דומה. אם הוא מאיים עלייך גשי להתייעץ עם עו"ד פרטי ואם אין באפשרותך מבחינה כלכלית גשי לנעמת או כל גוף אחר כפי שיעצו לך כאן בפורום. כיוון שכתבת שאת רוצה לסדר הכל חוקי ורשמי עלייך לערב את הרשויות - ובראש וראשונה לעמוד על זכותך וזכות ילדתך שלא לחיות תחת איומים. אם יש ביכולתך להוכיח את התנהגותו המאיימת (להקליט)- זה יכול לעזור בבית המשפט. אני פניתי לעו"ד שהשיג לי במיידי משמורת זמנית ואח"כ קבועה. חשוב ביותר שאת תהיי זו שתפתח את התיק בבית המשפט ולכן עלייך להקדימו, אל תתני לו רמזים שאת עושה מהלכים, גורם ההפתעה מאד חשוב (זה נשמע קצת כמו מלחמה - לצערי זה כך כאשר מערכת היחסים עכורה). מעבר לכך הוא יהיה חייב במזונות לילדה ואין כל קשר להיותכם לא נשואים. אם את ממש לא רוצה משמורת משותפת העצה היחידה והלא פשוטה שאני מכירה היא - עברי להתגורר במרחק מהאב שלא יאפשר משמורת משותפת ועשי זאת לפני שהרשויות יהיו מעורבות - אח"כ יהיה מאוחר מידי. לפקידי סעד ולבית המשפט יש נטייה להורות על משמורת משותפת אם המגורים של האם והאב קרובים - הם מסתכלים רק על "טובת הילד" - קרי - קשר רציף עם שני ההורים. זו תקופה קשה בחיים שחייבים לעבור ולכן חשוב היעוץ שאת מקבלת. ממליצה לך גם לפנות לפורום "משמורת הוגנת" - יש שם הרבה מידע מעניין ומועיל. מאחלת לך המון אורח רוח, הצלחה ואמונה בעצמך - זכרי את אהבתך לילדתך - זה נותן המון כח.

למעלה