מה עושים עם תרד?

שרון123

New member
מה עושים עם תרד?

אני מכינה למחר פשטידת תרד. אחרי ההכנה יישארו לי כ 400 גר' עלי תרד טריים. זו פעם ראשונה שאני משתמשת בתרד, ואין לי מושג מה עושים איתו חוץ מהפשטידה הזאת.

oh yes

New member
נוחי לך על עלי התרד - אבל לא לאורך

זמן. 400 גרם עלי תרד ישאירו אותך עם קערית קטנה של מאסה ירקרקה אחרי שתחלטי אותם. בקיצור, זה לא ממש הרבה "חומר". את יכולה לחלוט, לקצוץ מאוד גס ולהוסיף מעט רוטב סויה, שמן שומשום ופלפל צ'ילי אחד או שניים מרוסקים. אם יש לך בצק עלים (או מלוואח) גלגלי את התרד עם גבינה, ביצה טרופה, מלח ופלפל בתוך עלה בצק ואפי. יהיו לך שתי פשטידות תרד... אפשרות נוספת, עם גבינת עיזים על קרקר. אם התרד מאוד טרי, אפשר לשטוף אותו ולאכול בסלט. הבעיה היחידה עם שילוב התרד/גבינה היא למה להרוס את הגבינה עם התרד.

דקלים

New member
סלט תרד

לשים בקערה את התרד שטוף ממויין ויבש. אפשר מעל להוסיף עלי בייבי יפים וטריים. אחר כך לפי הטעם ומה שיש לך בבית. פטריות טריות פרוסות דק תות פרוס. בצל סגול לעיגולים דקיקים בצל ירוק קוביות תפוח עץ ירוק פרוסות תפוז דקיקות צימוקים צנוברים או גרעיני חמניות או גרעיני דלעת או פיסטוקים או קצת מהכל מטגנים במעט שמן זית עם חצי כפית סוכר (רצוי חום) ורבע כפית מלח על כל תכולת הקערה לשפוך את הויניגרט המשובח שנתתי לפני כמה דקות. בתיאבון ובהצלחה

מאקי

New member
מתכון רוטב תרד אלוהי..

במחבת עם שמן זית עג הלהבה בצל קצוץ לא יותר מדי כי בסוף במגימקס שום כנל שיתבשלו באהבה איזה 5 דקות לא לשרוף חשוב מאד תרד פנימה ככה כמו שהוא שקית שלמה ענקית פלפל שחור אגוז מוסקט זה הזמן עבורם מי שרוצה מוסיף יין לבן אין חובה אחרי 4 או 5 דקות לוקחים את המחבת את תכנה למגמיקס עם הסכין המפחידה לערבב לטחון עד שדק לשים בסיר קטן להוסיף שמנת מתוקה חלבית או צמחית תלוי בבית לחממם טיפה עד שנעים וטעים זהו לדעתי מתכון אלוהי ובסיסי הכי קטע כשאנשים מנסים לנחש מה זה אני מגישה עם ניוקי קערת ניוקי מלאה באמצעה אני שותלת קערת זכוכית עם הרוטב ואיש כלבבו יצוק... מחזיק נפלא במקפיא נהדר כרוטב בפני עצמו לפסטה או ניוקי או כתוספת לגבינות בפשטידה.. חג שמח

לישר

New member
עוד סלט תרד

חבילה של עלי תרד טריים שטופים 1 בטטה מבושלת אבל לא רכה מידי פרוסה לפרוסות 1 בצל ירוק קצוץ בוטנים קלויים דפוקים גס מלח פלפל מערבבים הכל ומעל שופכים וינגרט שעשוי מתערובת של: מעט מיונז מעט חרדל שמן זית דבש מיץ לימון

akavishon

New member
פסטה בתרד וחמאה

לבשל פסטה. להקפיץ את התרד בחמאה ותיבולית בזיליקום. לתבל בפלפל שחור ומלח להוסיף את הפסטה

למעלה