מה עדיף כוס מלאה או ריקה?

• פותח הנושא R2
  • פורסם בתאריך

R2

New member
מה עדיף כוס מלאה או ריקה?

אני חשבתי שכוס מלאה עדיפה! בפורום מודעות פנימית,חושבים שכוס ריקה עדיפה, בטענה, שנתנת לנו הזדמנות למלא אותה במה שאנו חפצים,בעוד שכוס מלאה נכפאת עלינוביחד עם התוכן

smile2life

New member
בהחלט כוס ריקה ../images/Emo70.gif

בטח אושו אמר על זה משהו אבל אין לי כח לחפש

ש1234

New member
צר לי מני, ברור שמלאה

כשהמח חושב חיובי, החיים מחייכים. כשתתמקד על השלילי, או על החצי הריקה, לא תיהיה מרוצה מדבר זוהי דעתי, בכל מקרה

smile2life

New member
כשאתה מעדיף ריקה

יש לך שליטה על מה שנכנס. לעומת זאת כשאתה מדבר על כוס מלאה המילוי שבתוך הכוס הוא עובדה מוגמרת וכדי להכניס נוזל חדש עליך לרוקן אותה קודם.

drall

New member
מה אני אגיד לך

זה מאוד תלוי בתוכן כוס קולה מלאה עדיפה בעיני על כוס קולה ריקה ואילו כוס רעל ריקה עדיפה על מלאה חוץ מזה שאין כזה דבר כמו כוס רעל ריקה או כוס קולה ריקה יש כוס ריקה ואיתה ממילא לא תוכל לעשות הרבה הייתי מאחל לך שיהיה לך מלא ממה שאתה רוצה דרול

smile2life

New member
אם להצמד לדוגמה שלך דרעול

לכוס ריקה יש המון שימושים - רק צריך להיות יצירתיים. כוס ריקה יכולה לשמש נקודת ציון ("קח שמאלה בכוס הריקה פינת המזלג..."), ניתן להשתמש בה כהגבהה, ניתן למדוד לפיה, ניתן לחתוך עיגולים בבצק או לצייר עיגולים על נייר בעזרתה. בקיצור לכוס יותר משימוש אחד. עד כאן תובנת מקגייוור היומית. יהללוכם מלאכים, מני

danielnetzer

New member
כוס אף פעם לא מספיקה

במדיטציה אנו משתדלים להתבונן ב´אמת´. אם הכוס מלאה אז היא...מלאה ועם ריקה אז ריקה, ואם היא מלאה רק 4 תשעיות אז.... הבעיה היא שאנחנו רוצים את מה שאין, מה ששגורם לתיסכולים לא קטנים, וזה עוד גדל שהרי אנחנו לא בדיוק יודעים מה יש. החיים יפים, עם כל כוס צריך רק להסתכל. אהבה

R2

New member
הכוונה היא...

לכוס רגילה כמו זאת ששותי ממנה מים,או קולה, ולא לזה שחשבת!!!יש לך ראש עם מחשבות כחולות!!!!!

drall

New member
כאן אתה נופל למלכודת של עצמך

כי ברגע שאתה הופך את הכוס הריקה למשהו שימושי היא הופכת למלאה ברמה הזאת שיש לה שימוש, היא הופכת לכלי. לכן אני יכול להגיד שאני מעדיף כוס מלאה על ריקה וכוס ריקה על שום דבר. בכל אופן אני אספר לך את הסיפור שאושו היה מספר לך אילו הוא היה כאן. חוקר מערבי אחד הגיע לתחקר את חכם הזן טסונוקי. טסונוקי הגיש לו קומקום תה וכוס ואז התחיל למזוג לו תה מהקומקום לתוך הכוס. כשהכוס התמלאה טסונוקי המשיך למזוג עד שהתה נשפך על השולחן , המפה והשטיח. "למה אתה ממשיך למזוג?" שאל אותו החוקר. "אני רוצה להכניס את התה לתוך הכוס" התמם טסונוקי. "אבל אין שם כבר מקום!" החוקר התעצבן "הכוס מלאה." "נו בדיוק!" הריע היפני "אתה מלא ברעיונות אז איך תוכל להקשיב לרעיונות שלי?" זה הסיפור מסביב לשאלה ודי ברור שהוא לא נוגע לכוסות אלא לסוג של פתיחות רעיונית הכוס היא רק משל דרול

למעלה