מה מצב ההיצע בימי הקורונה ל QA בשוק העבודה

Lion48

New member
מה מצב ההיצע בימי הקורונה ל QA בשוק העבודה

היי חברים וקולגות,

אשמח לשמוע על חוו"ד ומניסיונכם על הההיצע ל QA בימים אלו.
והאם המשבר משפיע על בודקי התוכנה?

עמית ו

New member
תלוי מקום.

יש תחומים בהייטק שנפגעו קשה, יש כאלה שנפגעו הרבה פחות, יש כאלה שפורחים.
כתוצאה מכך, יש חברות שמפטרות או מצמצמות משרות, יש כאלה שהקפיאו גיוסים ויש כאלה שמגייסות במרץ.
מישהו שעבד איתי פעם בנה אתר שמרכז סטטוס של חברות בתקופה הנוכחית:
http://www.israeltechcompanies.com/
&nbsp
האם המשבר משפיע? כן, הוא משפיע על כולם. איך הוא משפיע? משתנה ממקום למקום

Lion48

New member

halperin

New member
מנהל
תלוי מקום.

יש תחומים בהייטק שנפגעו קשה, יש כאלה שנפגעו הרבה פחות, יש כאלה שפורחים.
כתוצאה מכך, יש חברות שמפטרות או מצמצמות משרות, יש כאלה שהקפיאו גיוסים ויש כאלה שמגייסות במרץ.
מישהו שעבד איתי פעם בנה אתר שמרכז סטטוס של חברות בתקופה הנוכחית:
http://www.israeltechcompanies.com/
&nbsp
האם המשבר משפיע? כן, הוא משפיע על כולם. איך הוא משפיע? משתנה ממקום למקום
האתר של החבר שלך נראה לא מעודכן מאז אפריל...

halperin

New member
מנהל
המשבר לא משפיע על התחום - יש המון משרות כפי שתוכל למצוא בטלגרם: https://t.me/IL_QA_Job
מצד שני מזה כשלוש שנים אין כמעט משרות לחסרי ניסיון, אולי 3% מהבוגרים מוצאים כיום עבודה
אם צלחת שלב זה וצברת 2 שנות ניסיון, הרי שהיצע המשרות גבוה מאוד

עמית ו

New member
הי קובי,
תגיד, איפה אפשר למצוא נתונים על הפרט המשמח שציינת פה בדרך אגב?

halperin

New member
מנהל
הי קובי,
תגיד, איפה אפשר למצוא נתונים על הפרט המשמח שציינת פה בדרך אגב?
עמית - פעם היית יותר עירני... - הלינק מופיע בתגובה מעל (מניח שלטלגרם בניגוד לפייסבוק אתה נכנס) - כל יום אני מעלה לשם כעשרים משרות *חדשות* שלא הופיעו במהלך החודש האחרון - שזו כמות יפה מאוד שמצביעה על מצב השוק,
אחרים גם מעלים פה ושם מודעות דרושים (אתה ושאר החברים מוזמנים גם כן להעלות בטלגרם את מה שאתם נתקלים מחברים וקב' בהן אתם נמצאים)
מרבית חברות ההייטק עברו לעבודה מהבית ולפחות ע"פ מיעוט הבקשות לעזרה בלינקדאין מאנשים בתחום, נראה שהמצב מעולה וכמעט שלא היתה פגיעה או שאלו שנפגעו נקלטו מהר במקומות אחרים.

עמית ו

New member
עמית - פעם היית יותר עירני... - הלינק מופיע בתגובה מעל (מניח שלטלגרם בניגוד לפייסבוק אתה נכנס) - כל יום אני מעלה לשם כעשרים משרות *חדשות* שלא הופיעו במהלך החודש האחרון - שזו כמות יפה מאוד שמצביעה על מצב השוק,
אחרים גם מעלים פה ושם מודעות דרושים (אתה ושאר החברים מוזמנים גם כן להעלות בטלגרם את מה שאתם נתקלים מחברים וקב' בהן אתם נמצאים)
מרבית חברות ההייטק עברו לעבודה מהבית ולפחות ע"פ מיעוט הבקשות לעזרה בלינקדאין מאנשים בתחום, נראה שהמצב מעולה וכמעט שלא היתה פגיעה או שאלו שנפגעו נקלטו מהר במקומות אחרים.
באמת, קובי, ככה אתה מכיר אותי? לא התייחסתי למשרות בטלגרם. אני שם והשתקתי את הקבוצה מזמן, דיברתי על הנתון של פחות מ3% מבוגרי הקורסים שמוצאים עבודה בתחום.

halperin

New member
מנהל
הערך הנ"ל מגיע מתוך מעקב שלי אחר כ- 20000 חשבונות לינקדאין ביניהם מרבית התלמידים והבוגרים של כל המכללות וביחס להערכה של כ-1300-1500 בוגרים בשנה (כ 900 מוסמכים והשאר לא).
בחודש רואים במקרה הטוב מספר שניתן לספור על יד אחת. (בניגוד לעשור שקדם)
מבט קל על רשימות התלמידים של כל אחת מהמכללות המופיעה כמכללה וכוללת Alumni תראה לך את המצב - מרבית הבוגרים מהשנים האחרונות עדיין בשלבי חיפוש עבודה, המיעוט שכן מוצא עבודה הינו לרוב עם רקע רלוונטי קודם.
לעומתם יוצאי יח' צבאיות מגוייסים כמעט מייד, וכל יום יש כעשרה בודקים וותיקים שמסמנים כי מצאו עבודה חדשה.
אחוז מסוים (נמוך יחסית) לא למד מהטעות וממשיך לקורסי אוטומציה, גם אצלם כמעט ולא רואים הצלחה בגיוס.

עמית ו

New member
הערך הנ"ל מגיע מתוך מעקב שלי אחר כ- 20000 חשבונות לינקדאין ביניהם מרבית התלמידים והבוגרים של כל המכללות וביחס להערכה של כ-1300-1500 בוגרים בשנה (כ 900 מוסמכים והשאר לא).
בחודש רואים במקרה הטוב מספר שניתן לספור על יד אחת. (בניגוד לעשור שקדם)
מבט קל על רשימות התלמידים של כל אחת מהמכללות המופיעה כמכללה וכוללת Alumni תראה לך את המצב - מרבית הבוגרים מהשנים האחרונות עדיין בשלבי חיפוש עבודה, המיעוט שכן מוצא עבודה הינו לרוב עם רקע רלוונטי קודם.
לעומתם יוצאי יח' צבאיות מגוייסים כמעט מייד, וכל יום יש כעשרה בודקים וותיקים שמסמנים כי מצאו עבודה חדשה.
אחוז מסוים (נמוך יחסית) לא למד מהטעות וממשיך לקורסי אוטומציה, גם אצלם כמעט ולא רואים הצלחה בגיוס.
שימחת אותי. תודה.

למעלה