מה מחפשים גברים בפורום פמניזם ?

אני קוראת סמויה פה בד"כ

כמעט ולא כותבת. אבל רציתי להגיד שאפו על התגובה הזאת. אני חושבת שהיא מסבירה בדיוק רב את הבעיה (המאוד אמתית לדעתי של גבר שנתקל לראשונה ברעיונות פמיניסיטים), וזו אגב בעיה שאני באמת מבינה כשאני שמה את עצמי הרבה פעמים במקומות של גבר שבא לראשונה לפורום. ואני חושבת שההודעה שלך גם מסבירה בצורה מדויקת את הסיבה, הרציונאל והצידוק לתגובות כנגד אותה בעיה.
בקיצור, אני מודעת שהניסוח שלי קצת מגמגם, (לכן מזל שאתה כתבת את התגובה ולא אני
), אז בכל מקרה תודה.

נונה17

New member
הייתי צריכה למחוק אבל אני לא מוחקת

כי חשוב להבהיר כאן כמה דברים. אני בטוחה שאחרות יעשו את זה הרבה יותר טוב ממני אבל בקצרה:
1. אין לנו עניין להכיל את הצרכים הגבריים והמיניות הגברית בפורום הזה. כל העולם עושה את זה ובשפע. למעשה, כל העולם בנוי סביב הצרכים של הגבר, המיניות של הגבר, האופי של הגבר ונשים נדרשות להתאים את עצמן לכל זה, וכמעט אף פעם לא להיפך. יש במרחב הפיזי והאינטרנטי המוני פלטפורמות שבנויות סביב צרכי הגבר, למעשה - כמעט כולן כאלה.
2. פורום פמיניזם נועד לדיון פנים פמיניסטי, לא לשכנוע גברים למה פמיניזם נחוץ, לא לדיון בשאלות "פמיניזם כן או לא" ולא להסביר לגברים בנימת התנצלות למה אנחנו לא מקבלות בברכה ובשעשוע כשמושכים לנו בצמות (או בגירסה המבוגרת - מטרידים אותנו פיזית ו/או מינית).
3. לשאלתך המקורית - המקום של גברים בפורום פמיניזם אמור להיות מקום של הקשבה ולא של הסגברה או השתלטות על השיח. זה המקום שבו אנחנו נותנות את הטון ואנחנו אלו שקובעות. גברים מוזמנים להשתתף כאן אבל מעמדה של הקשבה ומתוך הבנה שזה המקום שלנו, הנשים... בערך כמו חרדי שנכנס לפורום אתאיסטים ומנסה להסביר להם שיש בפורום שלהם מקום גם לדיונים דתיים ומנסה להסיט את השיח לכיוונים האלה, בערך כמו "תבואו לעשות אצלי שבת". אז זהו, שלא.

אני מקווה שהובנתי. אם לא - אנא עיין בתקנון הפורום שמסביר את הכל בתמציתיות. להבא דיונים כאלו לא יימשכו. תודה.

destiny23

New member
לא מסכימה עם 3

הפורום נועד לדיון פמיניסטי, ואני חושבת שכל מי שפמיניסטי יכול להשתתף. נשים וגברים כאחד.

גורבש

New member
זה לא עניין של הסכמה או לא.

כרגע זה מה שמנהלות הפורום החליטו וכל עוד הן מקבלות על כך גיבוי מהנהלת הפורומים זה מה שיהיה בפורום.
בעבר היו מנהלות אחרות וההגדרות היו אחרות, כרגע זה המצב.

נונה17

New member
לא אמרתי שגברים לא יכולים להשתתף

גברים שוביניסטים לא יכולים להשתתף אבל כמו שאת רואה, כותבים כאן כמה וכמה גברים והשתתפותם מתקבלת בברכה. מה שלא מתקבל בברכה אלו גברים שבאים להסביר לנו מה זה פמיניזם או כמה אנחנו לא נחמדות ולא מתחשבות או שמנסים להעלות דיון שמהותו פמיניזם כן או לא. כל עוד הגברים שכותבים כאן מקבלים בהבנה את העובדה שזה פורום פמיניזם שדן בסוגיות פמיניסטיות ולא בצרכים של הגבר או במיניות של הגבר או בלמה זה לא נורא שגברים מטרידים נשים (או ילדים מושכים לילדות בצמות) אז אנחנו מקבלות אותם בברכה. אחרת - לא, כי יש המוני פורומים אחרים שדנים בדיוק בנושאים האלה. אנחנו לא מחפשות עימותים מהסוג שצ'יינהסקי מנסה ליצור כאן - את זה יש לנו בכל מקום אחר.
בקיצור - מקומם של גברים בפורום הזה הוא כמו מקומם של יהודים בפורום ערבים או הורים בפורום נשים שלא רוצות ילדים, למשל - כמשתתפים אבל לא כקובעי מדיניות, נותני הטון ומשתלטי השיח.

גורבש - להערתך - אני כותבת בפורום כבר די הרבה שנים וזו היתה המדיניות מאז ומעולם.

גורבש

New member
אני בפורום למעלה מ 10 שנים והרבה השתנה

וזה כמובן בסדר גמור.
בכל מקרה, דיונים על ניהול הפורום לא אמורים להתבצע על גבי הפורום, אז אני אפסיק

נונה17

New member
דברים משתנים, זה ללא ספק

אבל המוסכמה שהפורום נועד לדיון פמיניסטי לא השתנתה לפחות ב-5-6 השנים האחרונות.
עוד פירוט - בתגובה שלי לדסטיני למעלה.

Old Girl

New member
בתכל'ס ההגדרה הנוקשה הזו

היא אידיאל שאף פעם לא מיושם. לא רק שגברים פמיניסטים משתתפים כאן וזוכים לאהדה, גם גברים שוביניסטים משתתפים כאן בצורה פעילה מאוד ונמחקים רק כשעולים מים עד נפש...

Chinasky71

New member
.

1. את לא חייבת, אבל זה בערך כמו פיזיקאי ניוטוני שאומר שאין לו שום צורך
ועניין להביא בחשבון את מכניקת הקוונטים. יש מספיק מאמרים וחוקרים של
מכניקת הקוונטים ולכן הוא, במאמרים שלו, ינהג כאילו מכניקת הקוונטים אינה קיימת.
2. כמו שאומר קן ווילבר, המכנה המשותף היחיד לזרמי הפמיניזם השונים הוא
ההסכמה שנשים קיימות. דיון פנים פמניסטי כולל בתוכו (וכלל בעבר תמיד)
את הנושאים הכי שנויים במחלוקת דוגמת זנות ופורנוגרפיה. מעבר לזה,
עצם עניין ההכללה של דעות שונות לעומת הצורך בחזית אחידה היה גם הוא תמיד נושא
שבחזית הוויכוח הפמניסטי.
3. נו, אז אולי תבואו לעשות שבת ? קצת יידישקייט, קצת הסגברה...

נונה17

New member
אני לא מסכימה עם האנלוגיה שלך

החיים הם לא פיזיקת קוונטים ואנחנו באמת לא צריכות עוד שוביניסטים ושוביניזם בפורום הזה, כי יש לנו שוביניסטים בכל מקום והם מופיעים שוב ושוב בשיח שלנו - זה לא שאנחנו מתנהגות כאילו שוביניזם לא קיים - להיפך, הוא חלק גדול מאוד ממקור הצרות שלנו.
יידישקייט והסגברה יש לנו בכל מקום - אם כבר, אני רוצה לעשות שבת במקום נקי מהדברים האלה

while away

New member
צנוע כהרגלך...

בניגוד למכניקת קוונטים, אתה ושובינסטים שכמותך לא מביאים שום היבט, עומק, הסבר או כל דבר אחר לדיון.
שובינסטים פשוט מיותרים פה, זה הכל.

Veganiny J

New member
נמאס כבר מהזחיחות הזאת

אפשר לחשוב שאתגור סקסיסטי של פמיניזם זה צעד כל כך מקורי ושנון ולא סתם עוד גרורה של BULLY שבא לנסות ולגרום לעצמו להרגיש תותח.

bucky23

New member
ודאי שיש מקום

אני כותב כאן לא מעט זמן, וכמעט לא זכור לי התנגדויות נחרצות למה שאני כותב או מחיקות.
כך שההתנגדויות אליך ואחרים היא בעקבות כתיבת דעות אנטי פמינסטיות , או בגלל נסיון ברור למצוא סיבה לערער על כל דבר פמינסטי שכותבים.
לחפש איך אפשר להשתיק כדי לא להתמודד עם הרצון לשינוי פמינסטי.
ללא הגברים שמחפשים איפה אפשר לערער על מה שכותבים ולא משנה מה המציאות, יכולים להיות דיונים מאוד פורים, זה קרה כאן בעבר כל הזמן, וזה גם קורה עכשיו כל הזמן בפייסבוק בקבוצות פמינסטיות.

אז השאלה המענינת היא בעצם למה רוב הגברים לוקחים אוטמטית את הדעה האנטי פמינסטית כמעט בכל נושא, ומנסים להשתיק? זה משהו שאני לא לגמרי מבין.
אולי זה מן קטע לא ברור שכביכול למדנו שגברים צריכים להיות מול או נגד נשים, אז אוטמטית הם לוקחים העמדה של הגבר אפילו במקרים נוראים של אונס.
אולי זה מתוך חוסר מודעות מוחלט, כי העוול הרבה פחות נעשה עליהם, אז הוא הרבה פחות מורגש.

אבל די צאו מזה, גם אם אתם לא רוצים להיות הומניים כלפי אנשים ששונים ממכם מגדרית, לפחות תדאגו לבנות הזוג, אחיות, אמהות והבנות שלכם.
כולם נשים שצריכות לחיות בעולם הזה. אז קצת לפתוח את הראש ולהקשיב.

בפורום אין מקום לשובינסטים כמו שבפורום שואה

אין מקום למכחישי שואה, בפורום ערבים אין מקום לגזענים שונאי ערבים,
ובפורם נפגעי/ות תקיפה מינית אין מקום למטרידנים פדופילים(ובעצם בכל פורום אין להם מקום).
לטעון שבגלל גברים מכחישני שוביניזם הדיונים פה ארוכים יותר דומה לגנב הטוען שבזכותו למשטרה יש עבודה
מאתגרת ומרגיזה.

גורבש

New member
לעניין סעיף 2 שלך, אחת המטרות של פורום

פמיניזם היא שלא יהיה צורך בפורום פמיניזם.

yaniv 1984

New member
הפתרון לסתימת פיות פשוט

ש "הטרולים: פשוט יפסיקו לכתוב (וזה נראה לי מה שקורה לאחרונה) ותוך זמן קצר הפורום יגווע ושיחת הטלפון מתפוז לבירור למה ירדה דרסטית כמות ההודעות והכותבים כבר תגיע.
בשלב הבא כבר יביאו מנהלות עם אג'נדה אחרת.

לרנה

New member
כל פעם שהטרולים סותמים, הפורום חוזר לשגשג

מסתמך על נסיון של עשר שנים בפורום.

למעלה