מה כוחה של שמיעה חוזרת של משפט קצר?

sebastian85

New member
מה כוחה של שמיעה חוזרת של משפט קצר?

שלום. האם הקלטת משפט על קלטת שחוזר על עצמו מלא פעמים יכולה להשפיעה אם בכלל עלינו.. כלומר אם מישהו הוא אדם עצבני והוא מקליט את המשפט: אני ניהיה רגוע מיום ליום, אני שולט בעצמי. והוא שומע אותו במשך השינה או במשך היום בעזרת אוזנייות.. מה אתה אומר על הפעולה הזאת?

עטרה ב ט

New member
זה סוג של היפנוזה, לא ?

אם זה משהו שאתה הולך לישון אתו, אז זה קצת היפנוטי. בכל אופן, בעיני זה משהו מאוד חיצוני, וכידוע ברגעים הקשים ביותר, שבהם אנחנו הכי צריכים את התמיכה הזאת, כל הדברים החיצוניים לא עובדים. זה כמו אדם עצבן, שאומר לעצמו "אני אהיה רגוע" וזה עובד יופי, עד..... שהוא חוטף קריזה.......

sebastian85

New member
העצבנות הייתה רק דוגמא... התכוונתי

אני מתכוון האם שמיעה חוזרת של משפט בזמן ערות, שינה ומה שביניהם יכול לחלחל לאט לאט (או אולי מהר) למוח ולעשות שינוי לטווח הארוך (או הבינוני)... זה לא חייב להיות נגד עצבנות זה יכול להיות גם : "אני מפסיק לאכול שוקולד" וכדומה

עטרה ב ט

New member
יש הטוענים כך

ויש הטוענים ההיפך. אבל אם יש מחקרים בנושא: לא יודעת

sebastian85

New member
ואללה טוב תודה אם ...

אם תמצאי משהו בנושא ... אז תודיעי לי זה מאוד מעניין אותי אני מאמין שזה חייב לפעול... אני רק לא יודע עד כמה זה אפקטיבי... למרות שאני נוטה לחשוב שאם עושים את זה יעיל זה יכול להועיל ממש... אבל זה רק אני ואני לא מומחה משום סוג... בנושא

NOGA VAISBUCH

New member
דיבור עצמי

לפני שבוע באחד מהערבים בהם נרדמתי בול הטלויזיה, התעוררתי לפרק של "מסעות לואי ת´רו.." בערוץ 8, זו מין תכנית תחקירים נחמדה על תופעות מוזרות ברחבי ארצות הברית... הפעם הוא בדק מה קורא במפגשי "גורו" מסויים שאת שמו שכחתי שמבטיח לאלפי מאמיניו, שמשלמים המון המון המון ושוב המון כסף כדי "להצליח בחיים" או לחילופין כיצד להיות מליונר. בשיחה של לואי עם אחד מהאסיסטנטים של הגורו , הוא שואל אותו אם באמת אפשר להיות מליונר לאחר הסדנא שלו. והאסיסטנט אומר "כל מספר דקות תחשוב שאתה כבר עכשיו מליונר רק שההפקדה עדיין מתעכבת ..." מקשה עליו המראיין ושואל ונראה לך שאם באמת אזכיר זאת לעצמי משהו באמת יקרה. ואז האסיטנט אמר משפט שגרם לי לחשוב על שאלתך והיה בו משהו כנה ואמיתי (למרות השיטה הנלוזה שאותו אסיטנט מייצג)והוא אמר : "אם אני לא אומר לעצמי כלום במילא לא קורא כלום, אז מה כבר יכול להזיק אם אומר, זה כבר עשייה מסוג מסויים" ותחשוב על זה ....

NOGA VAISBUCH

New member
דיבור עצמי

כתבתי את זה כבר ונמחק לי בדרך, אז שוב מהתחלה ... עם פחות "קסם אישי" סיפרתי לך שבאחד הלילות בהם התעוררתי משנת ישרים מול הטלויזיה, קלטתי תכנית של "מסעות לואי ת´רו" - תכנית תחקירים חמודה בערוץ 8 , ממש בלילה. הפעם הוא בדק תופעה של "גורו" מלאס וגאס - משהו הזוי לגמרי שמציע למאמיניו תמורת המון המון כסף לרכוש קורסים והמון מוצרים נילווים של "איך להצליח בחיים" או בפשטות "איך להיות מליונר". המראיין פגש את אחד האסיסטנטים של הגורו (כי הוא היחיד שמוכן לגלות את הסוד...)ושאל אותו איך אפשר להפוך למליונר לאחר 10 פגישות לאורך שבועיים. הבחור ענה " אתה חייב להגיד לעצמך כל 10 דקות שאתה כבר מליונר, רק שההפקדה מתעכבת מס´ ימים..." הקשה המראיין בחיוך מזלזל משהו וביקש משהו אמיתי יותר . ענה הבחור "אם אתה לא אומר לעצמך כלום לא יקרה כלום, לא יהיה שינוי בעמדתך ולא בתוצאות המתבקשות, אם אתה אומר לעצמך את הדברים האלו נזק בטח לא יקרה, אך זו גם התחלה של שיונוי ו\או עשיה " התשובה הזו מצאה חן בעיני ונזכרתי בשאלתך... תחשוב על זה יש בזה משהו , לא ???

NOGA VAISBUCH

New member
אופס...

ואאללה חברים, יצא לי פעמיים בסוף, סליחה על ההטרדה, עדיין לא שולטת בטכניקה כנראה ??

למעלה