מה יותר חשוב, מדענים או רבנים?

ai27

Well-known member
מכיוון ללא אני ולא אתה יודעים את רמת התקופה של העובדים הסינים הללו הזול הופך עניין יחסי אם בנת"ע עצמה טוענים שהסינים לא מספקים את הסחורה.
נת"ע לא טוענים זאת - הם נדרשים לא להעסיק אותם - בגלל שהאוצר אוסר זאת.

אלפיני

Well-known member
נת"ע לא טוענים זאת - הם נדרשים לא להעסיק אותם - בגלל שהאוצר אוסר זאת.
לקחתי זאת בדיוק מאותו מאמר בכלכליסט כמוך. אני מצטט: "התובנה של נת"ע היא שהכוחות הזרים לא מספקים את הסחורה, לכן יש החלטה של רם בלינקוב, מנכ"ל משרד האוצר, ללכת על כוח עבודה ישראלי.

ai27

Well-known member
לקחתי זאת בדיוק מאותו מאמר בכלכליסט כמוך. אני מצטט: "התובנה של נת"ע היא שהכוחות הזרים לא מספקים את הסחורה, לכן יש החלטה של רם בלינקוב, מנכ"ל משרד האוצר, ללכת על כוח עבודה ישראלי.
יש החלטה של רם בלינקוב - לכפות על נת"ע עבודה רק עם כח אדם מקומי, גם אם הוא גרוע ויקר משמעותית.
התובנות של נת"ע מכך - הן פרשנות,
סביר שהן מוטות כדי לא להתעמת עם השרים הממונים עליהם.

בעצם אין שום פיקוח נפש בדרישה לכפות על יהודים עבודה בשבת,
כך שהנסיון להציג זאת כ"החלטה של החרדים" - הוא שקר.
תעמולה.

איציק5111

Well-known member
סכסכנים כמוך הכי חשוב לא?

הרי מלחמת אחים תשרת את המוסלמים וכנראה זה אינטרס שלך

dory30

Well-known member
זאת מדינה יהודית
ותהיה יהודית על אפכם ועל חמתכם
לא טוב לכם
ברלין מחכה .
התבטאות שגובלת שהסתה. לך אתה לברלין.

Harrington

Well-known member
מנהל
למה לברלין, יש בה תחבורה מעולה. שילך לגור בבני ברק , מאה שערים, או אחד מישובי החרדים ויסבול מתחבורה גרועה כפי שהליצן הצהיר.
סתם להשכלה כללית, גם בבני ברק יש תחבורה מעולה.

אלפיני

Well-known member
סתם להשכלה כללית, גם בבני ברק יש תחבורה מעולה.
אני מכיר את התחבורה בבני ברק היטב על שלל פקקיה ברחוב רבי עקיבא.
אתה באמת רוצה להשוות רכבות מודרניות בברלין לקוי בני ברק הנאלצים לעצור כל 10 מטר לרמזור או איזה ליצן חרדי תורן החוצה באמצע הכביש?

Harrington

Well-known member
מנהל
אני מכיר את התחבורה בבני ברק היטב על שלל פקקיה ברחוב רבי עקיבא.
פקקים לא שוללים תחבורה ציבורית טובה כמובן. עובדתית יש תח"צ טובה בבני ברק. עם או בלי פקקים.
אתה באמת רוצה להשוות רכבות מודרניות בברלין לקוי בני ברק הנאלצים לעצור כל 10 מטר לרמזור או איזה ליצן חרדי תורן החוצה באמצע הכביש?
לא השוויתי בשום מקום בין אוטובוסים לרכבת. השוויתי בין תח"צ בבני ברק לתח"צ במקומות אחרים בישראל. כאמור, התח"צ בבני ברק לא רע בכלל וטוב יותר מהרבה מקומות אחרים בארץ. פשוט מציאות.
לגבי ברלין, אין לי מה לחפש שם כך שגם לא בדקתי. אבל אני לגמרי מסכים שהתח"צ ברוב מדינות המערב טוב יותר מאשר בישראל. אם כי יש לא מעט הגזמות גם בעניין הזה ולא חסרות ערים גם במערב בהן התח"צ רחוקה מלהיות מושלמת.

אלפיני

Well-known member
פקקים לא שוללים תחבורה ציבורית טובה כמובן. עובדתית יש תח"צ טובה בבני ברק. עם או בלי פקקים.
קרא שוב את שכתבת במשפט הזה. אם אינך מבין את הפרדוקס בדבריך אין שום דרך לעזור לך. מבחינתי תחבורה ציבורית טובה כוללת גם רציפות וגם עקביות בזמני יציאה והגעה. לכן גם רכבות הן בדיוק היתרון של ברלין על בני ברק בין היתר.

לגבי ברלין, אין לי מה לחפש שם כך שגם לא בדקתי.
לא בדקת אז מה ברברת?

אבל אני לגמרי מסכים שהתח"צ ברוב מדינות המערב טוב יותר מאשר בישראל.
מזל טוב.
אם כי יש לא מעט הגזמות גם בעניין הזה ולא חסרות ערים גם במערב בהן התח"צ רחוקה מלהיות מושלמת.
ולכן דברתי ספציפית על ברלין.

Harrington

Well-known member
מנהל
יש לך את זה בניסוח יותר אווילי? קרא שוב את שכתבת במשפט הזה. אם אינך מבין את הפרדוקס בדבריך אין שום דרך לעזור לך.
זה הניסוח שבחרתי ואני עומד מאחוריו. אם אינך מסוגל להתמודד איתו, ותר על הרצון הטוב לעזור לי ופשוט תמשיך הלאה בחיים, כך שהמקום יישאר לאנשים בוגרים ומבוגרים שיודעים להתדיין בצורה רצינית, בוגרת ועניינית.
לא בדקת אז מה ברברת?
התשובה מפורטת בהרחבה בתגובתי הקודמת.
תודה.
ולכן דברתי ספציפית על ברלין.
כאמור, ביום שברלין תעניין אותי, אשקול לעדכנך. עד אז היא לא רלוונטית לשום דבר שנכתב כאן ב'דיון' ובטח שלא לדברי. נסיון בריחה יפה, אחלה מסך עשן, אבל תכל'ס חסר כל ענייניות או רלוונטיות.

אלפיני

Well-known member
זה הניסוח שבחרתי ואני עומד מאחוריו. אם אינך מסוגל להתמודד איתו, ותר על הרצון הטוב לעזור לי ופשוט תמשיך הלאה בחיים, כך שהמקום יישאר לאנשים בוגרים ומבוגרים שיודעים להתדיין בצורה רצינית, בוגרת ועניינית.

התשובה מפורטת בהרחבה בתגובתי הקודמת.

תודה.

כאמור, ביום שברלין תעניין אותי, אשקול לעדכנך. עד אז היא לא רלוונטית לשום דבר שנכתב כאן ב'דיון' ובטח שלא לדברי. נסיון בריחה יפה, אחלה מסך עשן, אבל תכל'ס חסר כל ענייניות או רלוונטיות.
שמע עברת את רמת השטוטומטר המקוצבת גם עבורך. אני דברתי על ברלין ואתה מצאת לנכון להתערב. אם היא לא מעניינת אותך, מה אתה מברבר? ואין טעם שתענה לי.

Harrington

Well-known member
מנהל
שמע עברת את רמת השטוטומטר המקוצבת גם עבורך. אני דברתי על ברלין ואתה מצאת לנכון להתערב. אם היא לא מעניינת אותך, מה אתה מברבר? ואין טעם שתענה לי.
נו שוין. כל אחד ורמתו השכלית/רגשית. היה נחמד ותודה שעזרת לי להעביר את הזמן. לכשתגיע לרמה בה אתה מסוגל להתדיין ברצינות ובענייניות (או סתם לומר אמת בתגובותיך), תרגיש חופשי לעדכן.

אלפיני

Well-known member
נו שוין. כל אחד ורמתו השכלית/רגשית. היה נחמד ותודה שעזרת לי להעביר את הזמן. לכשתגיע לרמה בה אתה מסוגל להתדיין ברצינות ובענייניות (או סתם לומר אמת בתגובותיך), תרגיש חופשי לעדכן.
|טמבל|

למעלה