מה זה צריך להיות "הממזר" הקטן הזה

מה זה צריך להיות "הממזר" הקטן הזה

הצץ לי מאחורי כל חלון של "תפוז" שאני סוגר ? הוא עוקב אחרי מתי אני הולך ליישון או מתי אני משחק עם החתולה ? Spyware תוצרת "תפוז" או משהו עם טעם של "תפוזינה" ?

tzimi

New member
אתה בסדר???../images/Emo108.gif

זה תמיד היה - נו זה זה שעוקב אחרי ההודעות שקראת ומסמן אותם ב-V, תשים לב שאם אתה לא קורא הודעות וסוגר את הדפדפן אז הוא לא צץ, ואם כן תקרא ותסגור את החלון הקטן הזה אז ההודעות שקראת יופיעו כחדשות שוב... לפעמים פשוט בגלל המהירות הנפלאה של תפוז החלון הזה נשאר תקוע קצת ברקע...

זה פטנט רשום ישראלי ? אפשר לעשות עם

זה כסף ? אז למה לא רואים דבר דומה במאות אתרים אחרים, שגם לא זזים או זוחלים לא פחות לאט מהדפים של "תפוז" ? מישהו ממתכנתי "תפוז" המציא משהו חדש, כדי לעצבן את עצבנים ממילא או מה ? אומנם אני לא מבין הרבה בתיכנות דפי HTML ( או מה זה לא יהיה כאן ), אך הפטנט הזה נראה לי מקרוב ממש פרימיטיבי, אם להתבטא עדינות מירבית ובזהירות... מאיפה הם משיגים את המתכנתים האלה - מאלה שפוטרו מעולם ה"הי-טק" או מאלה שכבר יצאו לפנסיה ? ראיתי כבר פורומים ואתרים בחיי, שטות כזו רואים רק כאן.

סופרמן!

New member
עד שלא ראית את המתכנתים...

של משרד הביטחון, לא ראית כשרון. מעולם לא תקע מספר מועט כל כך של אנשים מחשבים רבים כל כך(לעיתים מזומנות כל כך). ממתי התקנה של תוכנה, דורשת דף שלם של הסברים קישורים והתקנות שכל ביצוע שלא בסדר המוצע, עלול להמיט שואה על המתקין? כשטיל החץ יפול בגלל פעולה לא חוקית בKERNEL.dll ,תזכרו מי הזהיר אתכם.

noam01234

New member
מקור החלון

לפני כשנה בערך המצב היה כמו היום כל הודעה שנצפת משתנה מ-שמש ל-ווי, אבל היה הבדל אחד ברגע שהיו מרעננים את הדף כל הסימנים היו מתאפסים ונהפכים לשמש. אח"כ החליטו בתפוז לפתח את זה, בכל רענון של דף היו נשלחים מספרי ההודעות שנצפו לשרת של תפוז, הבעיה הייתה שקוד הג´אווה היה ארוך והיה "תוקע" את דף הפורום. אחרי תלונות רבות נכנס הפתרון הזמני (החלון שאתה רואה אותו עכשיו) תפקידו של החלון היה לשלוח את הקוד לשרת במקום דף הפורום, כך שבמקרה של תקלה יתקע החלון הקטן ולא דף הפורום. הפתרון הזמני הזה הפך לבנתיים לפתרון קבוע - כי אין יותר קבוע ממשהו זמני, מנהלי הפורומים מכנים את החלון הקטן הזה בשם "החדר של צחי" ע"ש המתכנת של תפוז

freak2100

New member
באתרים אחרים

שומרים את הזמן האחרון שבו היית בפורום ואז מסמנים כל הודעה שנכתבה אחרי הזמן הזה כחדשה כל הודעה שלפני הזמן הזה כישנה

מה שאתה אומר זה תיאורטי בכלל לא רע,

יתכן וגם מופיחע ב-Cookies - אך כל פתרון שלא מציג לך דבר כזה על שולחן העבדוה טוב מפטנט כזה דבילי. בכל אתר שאני נכנס, אפילו מבזקי החדשות, כל הודעה שקראתי מסומנת, ויש לדבר הזה גם סימוכין בהגדרות הדפדפן, כך שאחרי "ניקוי היסטוריה" הכל חוזר כאילו לא ביקרת שם, וזה עובד מצוין. אתרים שביקרתי בהם אפילו לפני חודש ( גם בארה"ב ) מסומן עדיין מה קראתי ומה לא ( השורה שינתה צבע או קיבלה סימון מוסכם ), בלי כל חלון ספיח תוספת הרץ אחרי חלונות הפורום כמו זנב. אולי לשלוח את המתכנת לשבועיים לחו"ל ללימודים על חשבון "תפוז" להשלמת המקצוע ? טוב, מקבל, זה מה יש, המדינה כאילו מתקדמת, התיכנות נשאר כאילו אנו בעולם השלישי...

הנה דוגמא מאלפת איך זה צריך להיות

או משהו דונה ( פרום "מועדון ה-PC" של אורט ). מה שבכחול - לא נקרא עדיין מה שבאדום/חום - נקרא.

jumpgate

New member
פורום אורט

עושה שימוש במנגנון הבקרה הפנימי של הדפדפן העוקב אחרי קישורים שניצפו בעבר או לא, בעוד שתפוז עובד עם DHTML (הכל נפתח באותו עמוד). אם תנקה את קבצי האינטרנט הזמניים אני מאמין שכל הקישורים שם יחזרו לכחול (ואם תשנה את צבעי הקישורים דרך אפשרויות אינטרנט, גם הצבעים בפורום של אורט ישתנו). גם אני אישית לא משתגע על החלון הקטן שתפוז פותחים (ולרוב נתקע כמו עצם בגרון), אבל זה מה יש...

לא קשור לקבצי האינטרנט הזמניים -

אצלי מוגדר ממילא למחוק אותם מיד עם כל סגירת הדפדפן ( ב"מתקדם" ). ואני סוגר הרבה, לפעמים כל כמה דקות, כי יש לי גם דברים אחרים לעשות במחשב במקביל לגלישה ואין לי כל צורך להעסיק לא את ה-CPU ולא את ה-RAM בתפקידים כפולים, ללא צורך. כל הפטנט קשור או ל"היסטוריה" ול-Cookies ( לא בדקתי בציציות...), כי רק לאחר מחיקתם הכל חוזר לכחול.

itaf10

New member
כך זה בנענע ועוד כמה פרומים שאני מכ

מכירה, רוב הפורומים כך באמת מתבטא. אני מאמינה שגם בתפוז בבוא היום יעברו לשיטה הזו.

itaf10

New member
אתה בטוח שזה חלון הצפיה?

אני לא נפגשתי בחלון דומה לזה. אצלי זה חלון קטנטן רגיל עם כותרת רגילה של WIN

נכון, הוא קטנטן, משום מה כאן

ב-Preview הוא נראה גדול מגודלו האמיתי ( התמונה השניה על חלון חדש ).

למעלה