מה הסיבה המרכזית לחזרה לארץ?

בעיקר אם אתה שומע חדשות

במציאות תוחלת החיים בארץ בין הגבוהות בעולם.

RonspotNL

New member
אתה יודע מה בוא אתערב לרגע

קודם כל
לפורום ולא אני לא מתכוון לחזור ! ביקור של כל כמה שנים( באם יש תקציב וזמן) בהחלט מספיקים לי .....
שנית, אני חי בהולנד כבר שנים (יותר מעשור )ולא חוויתי שום חוויות אנטישמיות שום כלום !כל פעם ששומעים שאני במקור מישראל( ומעניין שהרבה מוסלמים מתלהבים מזה) מייד "אוי מגניב אנחנו מתים לבקר שם" או " אני רוצה לדבר עברית ולהכיר ישראלים אחרים" ועוד ועוד ....אם באמת יש אנטישמיות איך זה שאני לא חוויתי ולו חוויה אחת מסכנה? לדעתי אנשים רוצים לחזור לארץ ומתרצים את זה באנטישמיות שיהיה להם מה להגיד,אנשים חוזרים כי אולי הם לא יכולים להתמודד עם תהליך ההגירה ולהשתלב בחברה החדשה ,הם חוזרים ומשלים את עצמם שטוב להם יותר בארץ, במקום להודות בכך שחשבו שלהגר זה פיקניק והכל הוא גן של שושנים ושהדשא ירוק יותר

נינה לי

New member
למה אתה חושב שלילי על אחרים?

ז"א, על ישראלים שרוצים לחזור? (על מוסלמים שפגשת יש לך רק הערות חיוביות). למה אתה סבור שהסיבות שלהם לחזרה הן כישלון ב"הגירה"?
אולי סולם הערכים שלהם שונה משלך? אולי יש להם ילדים והם מתכננים להם עתיד שונה מאשר בחו"ל?
ואגב, העובדה שאתה לא חווית אנטישמיות לא אומרת כלום. תסתכל ותראה מה קורה מסביבך, אילו בעיות גורמים מוסלמים קנאים בהולנד. יש מגמות חברתיות ופוליטיות חדשות מעוררות דאגה בארצות באירופה שקיים בהן ריכוז מוסלמי ניכר. הטענה "אני לא מרגיש כלום" מעידה יותר עליך מאשר על המתרחש סביבך.

RonspotNL

New member
איפה ראית שאני חושב שלילי?

אני פוגש כל מיני אנשים ( לא רק מוסלמים) ועובדה שלי אין בעיות עם אף אחד ואין לאף אחד בעיות איתי ...
למה אני סבור שמדובר בכשלון כי זה מה שאומר כשאומרים דברים כמו שאת אמרת כאן ומנסים לעשות אידיאליזציה לישראל ....

סולם הערכים שלי שונה ?אני לא בטוח אבל מה הקשר בדיוק לסולם הערכים שלי? ולמה לעקר ילד שלא מכיר שום דבר אחר? רק בגלל שלהורים קשה להשתלב בחברה החדשה? מה עושים קנאים מוסלמים כאן בהולנד? אין לי שום שמץ של מושג על מה את מדברת חוץ מזה שקיצונים יש בכל מקום אגב רק להזכירך שבהולנד יש הפרדה בין דת ומדינה בישראל אין והקנאות הדתית בישראל היא לדעתי הרבה יותר גרועה דבר נוסף הוא שמה שאת את אומרת על מוסלמים אמרו על עלאק יהודים לפני השואה והכי עצוב זה שאת ואנשים כמוך לא למדו את לקח השואה

נינה לי

New member
חבל שאתה מדבר בנוסחאות.

לחזור עם ילד שהוא בן למשפחה ישראלית לארץ, לגדול עם משפחתו המורחבת ובארץ שהוריו מדברים את שפתה, זה לא שיקול ראוי? מה, מדובר בילד הולנדי שיש לו שורשים והיסטוריה משפחתית בהולנד?
לגבי אנטישמיות בהולנד ובמיוחד בין מוסלמים, קרא בבקשה את הדיווח של ד"ר מנפרד גרסטנפלד מחודש אפריל השנה. הוא מדבר בעד עצמו.
ואני לא עושה אידיאליזציה לגבי המצב בארץ. להיפך, החיים בארץ בפירוש לא נועדו לכל אחד.

RonspotNL

New member
בטח שאת עושה אידיאליזציה

ואת אפילו לא שמה לב לזה אז מה אם משפחתו המורחבת של ילד איקס מדברים עברית?ביג דיל אם הילד ירצה באיזהשהוא שלב ללמוד עברית זכותו אבל אם המשפחה היגרה והוא נולד במדינה החדשה ולא מכיר שום דבר אחר למה את חושבת שצריך לעקר אותו מכל מה שהוא יודע ומכיר??ומה את חושבת שאין מהגרים הולנדים במדינות אחרות? לא מכיר את הדו"ח עליו את מדברת אם הייתי צריך להכיר אותו אני בטוח שכבר הייתי יודע עליו

נינה לי

New member
כנראה שאתה לא יורד לסוף דעתי

וכנראה שאין לך התנסות אישית בגידול ילדים.
אז כמו שכתבת, "ביג דיל", תמשיך ליהנות מהחיים שלך איפה שאתה.

RonspotNL

New member
ולמה אני צריך להיות עם התנסות בגידול ילדים?

זה נחמד לבטל דברים של אדם אחר ולזלזל בהם

נינה לי

New member
כי כשיש לך ילדים הם מנפצים לך כל מיני אמיתות

שהחזקת בהם. לך אין בעיה עם הזהות שלך כי היא התגבשה בישראל. אבל ילד להורים ישראלים שגדל בהולנד צריך כמו כל ילד להגדיר את עצמו ולעצב את הזהות שלו. אז עם מי הוא יזדהה? עם ילדים הולנדים פרוטסטנטיים? הוא לא. ילד לבן מהגרים תורכים? הוא לא? בן ליוצאי אפריקה הולנדים? הוא לא. אז גיבוש הזהות שלו, קשה במיוחד. והשאיפה אצל כל ילד ונער הרי היא "להיות כמו כולם".
אז זה מסובך. כיש ילדים, החיים יותר מורכבים.

RonspotNL

New member
זה לא ממש משנה איפה הזהות שלי התגבשה

ואת האמת ? זהות היא דבר שמתפתח לי יש כל מיני זהויות ומה הבעיה עם ילדים אחרים שהם ילדים להורים פרוטסטנטיים או להורים מהגרים תורכים או בן ליוצאי אפריקה? מה לעשות כל אלה הם חלק מהחברה ההולנדית מה הבעיה עם זה בדיוק? בארץ יש ילדים שהם מרוקאים תורכים ספרדים אתיופים רוסים תימנים מה ההבדל?

בקר12

New member
בוא ואסביר לך מה ההבדל

ישראל (ואגב גם ארה"ב למשל) הן מדינות הגירה בהגדרה.
האתוס שלהן הוא כור היתוך (על בסיס אתני או של ערכים)
מדינות אירופה הן לא כאלה. הן בעיקרן מדינות אתניות. ציפוי ה"רב תרבותיות" ופוליטיקלי קורט הוא דק למדי.
אמנם כל מקרה לגופו אך יהיה קשה יותר לילד יהודי/ישראלי שגדל במשפחת מהגרים ישראלית להגדיר את עצמו כ"הולנדי".
רוב הסיכויים שהוא יהיה לא זה ולא זה.

RonspotNL

New member
מצטער לאכזב אותך אבל אתה טועה

גם אירופה הן מדינות הגירה רק שהדרישות היום על כל מהגר מחוץ לאירופה הן יותר קשות במקצת ילד שגדל במשפחה ישראלית כאן בהולנד יהיה אולי קוקטייל גם הולנדי וגם עם משהו ישראלי ( למשל כשהולכים לבית הספר ולגן הולכים למוסדות חינוכיים הולנדיים ובבית מדברים עברית במקצת)אני דווקא חושב שלילד כזה יהיה יותר קל כי לרוב אין קבוצות גדולות של ישראלים כאן להוציא כמה מקומות ספציפיים אז השילוב כאן בקהילה ובחיים הרבה יותר מהיר וקל

בקר12

New member
ממש לא מאכזב אותי אבל אתה משלה את עצמך

מדינות אירופה ממש לא מעוניינות בהגירה.
תעשה סקר בכל מדינה באירופה המערבית מה הכי מטריד את האזרחים וההגירה תהיה באחד מהמקומות הראשונים אם לא הראשון.
האתוס של המדינות האלה לא מבוסס על הגירה.
במקרה הטוב הן סובלניות לזרים

RonspotNL

New member
שטויות במיץ

ולמה שטויות? כי היום אירופה היא מאוחדת אז כל אירופאי יכול לחיות גם במדינות אחרות בקלות יחסית הגירה היא לא הבעיה הבעיות העיקריות הן שיש כאלה שפשוט לא משתלבים כמו שצריך ויש כאלה גם שלא יכולים ממש להשתלב( למשל פליטים) אבל מעבר לזה ? הגירה תרמה ותורמת המון לכל מדינה וחברה

בקר12

New member
לא סתרת במילה אחת את מה שכתבתי

לא כתבתי אם ההגירה היא כן או לא הבעיה של אירופה ומה היא כן או לא תורמת לחברה- כתבתי איך הבעיות נתפסות בתודעת האנשים.
לא נראה לי שאתה ממש מחובר לדעות של מקומיים אלא לחוגים מאוד מסויימים בקשת הפוליטית
ואגב - אם כל אירופה מאוחדת ושוחרת מהגרים (מתוך אירופה) לשיטתך - איך זה שרוב מדינות אירופה חסמו ההגירה של הפולנים, בולגרים ורומנים למינהם עד שלא הייתה להם ברירה (כלומר עד 7 שנים מהצטרפותם לאיחוד)?

בקר12

New member
==לא סתרת מלה אחת ממה שכתבתי

וחוץ מזה איך אפשר בכלל להשתלב בהולנד?
לשתות כוס חלב בצהריים?
אלוהים ישמור

sela v

New member
מה מיוחד בעברית?

עד לפני כמה עשרות שנים אף אחד לא דיבר עברית. וגם האבא שלי, והסבים והסבתות לא דיברו עברית מבית. שפה זה בשביל לדבר עם הסובבים. אז הפכת את זה למשהו קדוש?

חברים, משפחה, אוכל , ערבות הדדית

תחושת גורל משותף, רצון לו להיות זר\מיעוט.
אנטישמיות\אנטיישראליות\קסנופוביה.

למעלה