מה המסלול הכי מהיר לאוניברסיטה בשביל ילד

מצב
הנושא נעול.
עניתי.

נועה, שאלתי על מחיר ל ...
סטודנט "רגיל", למשל אני עצמי (בת 44 עוד פחות מחודש) כמה עולה לו קורס. בעבר הייתי זכאית למלגות, אבל עכשיו לא, מצד שני אני בורחת מהנחיות מוגברות, גם הנחיות רגילות הן יותר מידי בשבילי. לי מתאים ללמוד באפס הנחיה.
עניתי.

קיטס

New member
המלגה לא מובטחת

זה רק בהנחיה מוגברת
הבדל של 200 שקל בעלות. אבל הם אמורים לקבל מלגה.
המלגה לא מובטחת
הבנתי שהיא מותנית בקיום כל מיני תנאים (נוכחות מלאה, הגשת כל העבודות וכו'). אולי לא סומכים על הילדים שיעמדו בזה כמו מבוגרים. ובכל מקרה, זה החזר ולא מלגה שמקבלים מראש.

Britush

New member
אקדים את נועה ואומר

המלגה לא מובטחת
הבנתי שהיא מותנית בקיום כל מיני תנאים (נוכחות מלאה, הגשת כל העבודות וכו'). אולי לא סומכים על הילדים שיעמדו בזה כמו מבוגרים. ובכל מקרה, זה החזר ולא מלגה שמקבלים מראש.
אקדים את נועה ואומר
שהתנאים לא באמת בעייתיים. צריך רק להגיע ל-80% מהמפגשים ולהגיש מספיק מטלות. כך זה היה לפני שנה, לפחות (אולי בדיוק שינו משהו כשעזבתי?
).

apk

New member
וזה מה שמוגזם מבחינתי

אקדים את נועה ואומר
שהתנאים לא באמת בעייתיים. צריך רק להגיע ל-80% מהמפגשים ולהגיש מספיק מטלות. כך זה היה לפני שנה, לפחות (אולי בדיוק שינו משהו כשעזבתי?
).
וזה מה שמוגזם מבחינתי
לטעמי לא צריך שתהייה חובה להגיע לאף מפגש. מיותר, לא תורם, בזבוז זמן ובזבוז כסף. מטלות ומבחנים - לי אישית לא מתאים בגללהלקויות, אבל בעקרון, אלו צריכות להיות החובות היחידות (כמובן פרט לקורסי מעבדה וקורסים עם סיורי שטח שבהם כן יש צורך במפגשי חובה)

זה לתלמידים בפרוייקט מסויים

וזה מה שמוגזם מבחינתי
לטעמי לא צריך שתהייה חובה להגיע לאף מפגש. מיותר, לא תורם, בזבוז זמן ובזבוז כסף. מטלות ומבחנים - לי אישית לא מתאים בגללהלקויות, אבל בעקרון, אלו צריכות להיות החובות היחידות (כמובן פרט לקורסי מעבדה וקורסים עם סיורי שטח שבהם כן יש צורך במפגשי חובה)
והם מגיעים למפגשים ולו משום שזה על זמן בי"ס

קיטס

New member
אז זהו, שאולי בהתחלה זה ע"ח בי"ס

אחר כך כנראה הם צריכים להשלים את החומר לבד. ואח"כ יש גם בגרויות וזה מתחיל להיות צפוף.

apk

New member
אבל, קיטס ...

אחר כך כנראה הם צריכים להשלים את החומר לבד. ואח"כ יש גם בגרויות וזה מתחיל להיות צפוף.
אבל, קיטס ...
אני שאלתי על מבוגרים ואת עונה על בני נוער ...

apk

New member
אכן שמתי לב

לא שמת לב שעניתי לנועה?
אכן שמתי לב
אבל תגובתך זו התיחסה לתגובה של נועה לתגובות שלך שבהן התשובות נתנו לי ולשאלתי לגבי הבוגרים והמענה היה לגבי מה קורה אצל בני הנוער (למשל תגובתך בענין המלגות). בכלל, כל תת השרשור הזה עוסק בבוגרים, ורק את כתבת בו על מצב בני הנוער. האמת .... הופתעתי, אני רגילה מימך ליותר שימת לב לפרטים. אבל כולנו רק בני אדם והכל אפשרי. אין לי טענות רק הערתי את שימת ליבך שאין קשר בין מה שכתבת למה שאת מגיבה עליו (גם נועה ענתה לי והתייחסה למצב הבוגרים, לא לבני הנוער)

apk

New member
והיום למבוגרים ...

והיום למבוגרים ...
לא בכל הקורסים חובה להגיע לפחות למספר מפגשים? כי כשאני למדתי שם בעבר החובה הייתה בכל הקורסים (לרוב היו 5 עד 6 מפגשים, מהם אחד או שניים חובה ממש ובסה"כ הייתה חובה להגיע לפחות ל-4). טוב, לגבי זה כבר רק תיאורטי. באמת לא אלך לשלם אלפי שקלים למה שמיותר עבורי בשלב זה. אבל ללמוד לעצמי מהספרים שלהם אני כן רוצה, וכנראה שבקרוב אקנה ספרים של קורס או שניים. בינתיים קשה להחליט מה. מתחום המדעים? המחשבים? או כלכלה וניהול? כל אלה מעניינים אותי ובכל אלה כבר יש לי בסיס. עם המדעים אוכל גם אח"כ להועיל לשירילי, מחשבים לא ברור לי עד כמה עדכני להיום אבל אם כן ודאי הכי מועיל, כלכלה וניהול עשוי להועיל אם אממש את החלום שלי להקמת עסק. נחשוב, נחליט ונקנה.

אין שום חובת הגעה בקורסים רגילים

והיום למבוגרים ...
לא בכל הקורסים חובה להגיע לפחות למספר מפגשים? כי כשאני למדתי שם בעבר החובה הייתה בכל הקורסים (לרוב היו 5 עד 6 מפגשים, מהם אחד או שניים חובה ממש ובסה"כ הייתה חובה להגיע לפחות ל-4). טוב, לגבי זה כבר רק תיאורטי. באמת לא אלך לשלם אלפי שקלים למה שמיותר עבורי בשלב זה. אבל ללמוד לעצמי מהספרים שלהם אני כן רוצה, וכנראה שבקרוב אקנה ספרים של קורס או שניים. בינתיים קשה להחליט מה. מתחום המדעים? המחשבים? או כלכלה וניהול? כל אלה מעניינים אותי ובכל אלה כבר יש לי בסיס. עם המדעים אוכל גם אח"כ להועיל לשירילי, מחשבים לא ברור לי עד כמה עדכני להיום אבל אם כן ודאי הכי מועיל, כלכלה וניהול עשוי להועיל אם אממש את החלום שלי להקמת עסק. נחשוב, נחליט ונקנה.
אין שום חובת הגעה בקורסים רגילים

apk

New member
בעבר עמדתי בתנאים

המלגה לא מובטחת
בעבר עמדתי בתנאים
(כשלמדתי כבוגרת) וגם קבלתי מלגות. אבל עכשיו אני כבר לא

אלה מלגות אחרות

בעבר עמדתי בתנאים
(כשלמדתי כבוגרת) וגם קבלתי מלגות. אבל עכשיו אני כבר לא
אלה מלגות אחרות
המלגה עליה מדובר כאן היא ספציפית לתלמידי תיכון שלומדים בפרוייקט של הכפר הירוק.

ביסודי?

מה המסלול הכי מהיר לאוניברסיטה בשביל ילד

האם אפשר להוציא בגרות בבית ספר יסודי
אולי, ע"י אקסטרני או כל פרוצדורה אפשרית אחרת
ביסודי?
לפי הידוע לי אפשר לעשות בגרויות רק בתיכון, מכיתה י' ומעלה. ישנם מקצועות מסוימים שניתן להקדים לכיתה ט', אבל זה דורש אישורים מאוד מאוד מורכבים. אין שום אפשרות לעשות בגרויות ביסודי גם אם תיאורתית הילד מסוגל לכך. אבל השאלה שלי היא אחרת. מה בוער? מדוע אתה רוצה לשלוח תלמיד יסודי לאוניברסיטה? אתה חושב שהוא יוכל לעמוד ברמה, בעומס, בלחץ, במבחנים, בהמוניות ובכל הקשיים של המקום? ילד ביסודי שבקושי יודע מה זה בית ספר אתה כבר רוצה לשלוח לאוניברסיטה? ומה הוא בכלל ירצה או יוכל ללמוד- את זה אפשר לקבוע ביסודי? איזו אוניברסיטה תסכים לקבל ילד ביסודי? על אוניברסיטה רגילה ברור שאין מה לדבר, גם האו"פ שמקבלת יחסית מגיל מוקדם, זה לא מגיל יסודי. הייתי מאוד ממליצה על תגבור, עזרה בבית ספר, כיתת מחוננים, תמיכה מההורים, מורים פרטיים. לא אוניברסיטה...זה עוד לא השלב ולילד כזה מוכשר עוד נכונו שנים רבות וטובות לבלות במוסד הזה.באמת שאין צורך להקדים את המאוחר עד כדי כך. רק בריאות ונחת....וכמובן, בהצלחה!

apk

New member
סליחה! את/ה מכיר/ה את הילד?

ביסודי?
לפי הידוע לי אפשר לעשות בגרויות רק בתיכון, מכיתה י' ומעלה. ישנם מקצועות מסוימים שניתן להקדים לכיתה ט', אבל זה דורש אישורים מאוד מאוד מורכבים. אין שום אפשרות לעשות בגרויות ביסודי גם אם תיאורתית הילד מסוגל לכך. אבל השאלה שלי היא אחרת. מה בוער? מדוע אתה רוצה לשלוח תלמיד יסודי לאוניברסיטה? אתה חושב שהוא יוכל לעמוד ברמה, בעומס, בלחץ, במבחנים, בהמוניות ובכל הקשיים של המקום? ילד ביסודי שבקושי יודע מה זה בית ספר אתה כבר רוצה לשלוח לאוניברסיטה? ומה הוא בכלל ירצה או יוכל ללמוד- את זה אפשר לקבוע ביסודי? איזו אוניברסיטה תסכים לקבל ילד ביסודי? על אוניברסיטה רגילה ברור שאין מה לדבר, גם האו"פ שמקבלת יחסית מגיל מוקדם, זה לא מגיל יסודי. הייתי מאוד ממליצה על תגבור, עזרה בבית ספר, כיתת מחוננים, תמיכה מההורים, מורים פרטיים. לא אוניברסיטה...זה עוד לא השלב ולילד כזה מוכשר עוד נכונו שנים רבות וטובות לבלות במוסד הזה.באמת שאין צורך להקדים את המאוחר עד כדי כך. רק בריאות ונחת....וכמובן, בהצלחה!
סליחה! את/ה מכיר/ה את הילד?
נכון, יתכנו מקרים שיצליחו להגניב ילד רך בשנים לאקדמיה, רק כי זה רצון הוריו, ויתכנו עוד פחות מקרים שילד כזה יצליח לסיים תואר בגיל מאוד צעיר - ואם מקרה כזה קורה, אז רחמים על הילד. אבל ... סביר מאוד שילד צעיר שיגיע לאוניברסיטה רק מרצון הוריו ולא מרצונו, הדבר יתבטא בדרך בה ילמד והוא יעזוב או יועזב במהרה. אבל יש גם מעט ילדים שילמדו באקדמיה בגיל 10 (או קודם) כי הם גם מסוגלים (מכל הבחינות, כולל מבחינת היכולת לשאת בעול) ויהנו מלמודיהם, ועדיין ישאר להם גם זמן לשחק (אם יחפצו בכך) עם ילדים אחרים. אני מאמינה שילד שמסוגל ומעונין ללמוד באוניברסיטה בגיל צעיר מאוד, זה עוול לעכב אותו עד גיל 14. אני סומכת על האנשיים באוניברסיטה, שיבדקו כל ילד רך בזכוכית מגדלת לפני שיקבלו אותו ללמודים, כך שיקטן מאוד החשש שילד שזה לא מתאים לו יתקבל, וגם קטן החשש שילד שזקוק לזה והוריו ערניים מספיק לצורך הזה שלו יתפקשש. אבל הקביעה השיפוטית "מה בוער?" היא מכוערת כלפי פותח/ת השרשור ואולי מסוכנת לילד שבקשר אליו נשאלת השאלה, שאולי הוא כן מתאים ללמוד באוניברסיטה כבר בגיל צעיר, ואולי אם זה ימנע ממנו יגרם לו נזק. צריך לזכור שכל ילד הוא אחר, ולא מה שנכון לאחד (או לרוב) נכון גם לילד המסוים. כל זאת בהנחה שלא הולכים לשלוח ילד שעדיין לא מספיק עצמאי בלמודיו ואין לו תשתית מספקת, שעדיין לא למד לצוף במים הרדודים, כבר לשחות במים העמוקים של הלימודים באוניברסיטה. אבל שוב ... בזה כבר בטח יבחינו מי שאמורים לקבלו לאוניברסיטה.

טוב, לא צריך להגזים

ביסודי?
טוב, לא צריך להגזים
איזה לחץ יש באוניברסיטה ? שום לחץ. לומדים בשקט, פעם בסמסטר מבחן או עבודה וזהו. בבית ספר יש הרבה יותר לחץ (במיוחד בתיכון - משגעים את הילדים עם המבחנים כמעט כל יום).

מצב
הנושא נעול.
למעלה