מה ההגיון בלהוליד ילדים כשאתאיסטים?

icy tear drop

New member
מפוחית, אני מתפלא עליך.

הריגה לצורך אכילה והשרדות היא תנאי קיום לגיטימי בטבע. החזק טורף את החלש. הברירה הטבעית.
גם בנאדם מטבעו הוא אוכל בשר, למרות שיש לנו שיניים של אוכלי עשב, משום שאנו לא צריכים לקרוע את הבשר ישירות מהטרף.

מה הקשר בין זה לבין התעללות בחיות וכיצד העלית בדעתך שזה מוסרי?

תעשיות הבשר והחלב משתמשות בחיות באופן מזעזע. כבר יותר מוסרי לצוד ולהרוג במו ידיך את הטרף, מאשר לקנות בסופר.
אני מחרימה מוצרי חלב ובשר מתועשים, אך אין לי שום התנגדות לשבטים, נניח, ובשימוש שהם עושים בבקר שלהם, משום שהם מתיחסים לחיות שלהם בכבוד ואהבה ויש להם חשיבות רבה להריגת החיה במכה אחת וללא סבל.

שימרי את הפליאה ספונה אצלך

ההיסק הזה אפשר להיות מוסרי ולאכול בשר ולא כי אתה חשוב יותר, אלא כי אתה יכול הוא בעייתי משום שיש בו מעבר מהנחות עובדתיות (יכולת) למסקנות מוסריות.

J u n k y

New member
אין סיבה רציונלית להביא ילדים

הסיבה היחידה להביא ילדים היא: כי אני רוצה ילדים. כל הסיבות האחרות לא רלוונטיות.
אתה מוזמן להמשיך את הדיון בפורום נשים שלא רוצות ילדים

someboddy

New member
הבעיה היא שאתה מסתכל על המשמעות

של הקיום והסבל במסגרות שונות.
במסגרת היקום הגדול, אין לקיומו של אדם משמעות - אבל גם אין משמעות לסבל שלו.
במסגרת האדם עצמו וסביבתו הקרובה, יש משמעות לסבל שלו - אבל גם לקיום שלו יש משמעות.

בכל אופן, בתקופה הנוכחית, כשכדור הארץ כבר עולה על גדותיו המטאפוריות מרוב בני אדם - באמת כדאי לא להביא כמה שפחות ילדים...

the YOOK

New member
הגיון לא משחק כאן תפקיד,

אבל אני מסכים שהבאת ילדים לעולם היא אקט לא מוסרי שיכול להיות מוצדק רק במסגרת אמונה דתית לא הומוניסטית (שבה יש צווים שגוברים על המוסר).

ר' כאן:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=570&MessageId=158994956
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=570&MessageId=159875455

לעומת זאת באימוץ אני רואה אקט מוסרי (לתת לאדם חי חיים טובים יותר).

הודיה 6 1

New member

soren k

New member
מסכים איתך

אין סיבה להביא ילדים.

זה יכול להיות דבר מאד מוצלח למי שמעונין בזה, זה יכול לתת משמעות וטעם לחיים, אבל מי שלא נמשך לזה, אין סיבה , או דת שהוא צריך לרצות בשביל להוליד אנשים לעולם.

icy tear drop

New member
אין הגיון ואין אנוכיות בהבאת ילדים לעולם.

אפשר להביא ילדים מסיבות אנוכיות, אבל הבאת חיים וגידול ילד זה המעשה הכי לא אנוכי שיש.
הסיבות האנוכיות הן זניחות לעומת הנתינה לילד.

להביא לעולם ילד משלך שהוא כל עולמך, שאם משהו יקרה לו אתה תאבד את עצמך. מישהו שידאיג אותך ויעסיק אותך ויעביד אותך ויגרום ללב שלך לשיר, לצחוק, לבכות וחלילה להשבר - זה הכי לא אנוכי שיש, ובטח שלא הגיוני.

e s t a h

New member
אתה צודק

לחתולין אפילו.

ואגב, לא כל אחד חייב להיות הורה.
אתה זכאי לבחור מה שטוב ונכון לך.

בהצלחה!

ranisharoni

New member
גם שימפנזים לא מאמינים באלוהים

ולא התכוונתי שאתאיסט הוא שימפנזה

RonspotNL

New member
אני חשבתי אם להגיב או לא

כי אני חושב שאין קשר בין ילדים לאתאיזם או היותנו אתאיסטים בוא נתחיל עם ההתחלה בהודעה שלך ונשאל אותך את השאלה הבאה:
*למה היקום חסר משמעות ? אם אתה לא מאמין הכל חסר משמעות?
ילדים היא עניין של בחירה והיום יש הרבה דרכים להקמת משפחה לא רק דרך מגע מיני וכן זה משהו אנוכי אבל גם לא רק כי אתה רוצה להעניק אהבה וטיפול לאדם אחר זאת אומרת שאתה לא חושב ר ק על עצמך

ואתה כותב: עכשיו...מבחינת הילד שנולד, זאת סיטואציה של LOSE-LOSE. גם אם החיים שלו עברו בצורה טובה יחסית, בסופו של דבר הם היו חסרי משמעות כחייה של נמלה- וכל הסבל שעבר עליו והדאגות וכו' (וזה קיים גם אם החיים שלך יחסית נוחים)- היו לחינם.
אם רחמנא ליצלן הוא נולד חולה במחלה קשה, או שהחיים שלו סתם היו מחורבנים, מדכאים ומשעממים- הוא כמובן יצא מופסד אפילו יותר מהאופציה הראשונה, כי כל הסבל הרב שלו היו לחינם"

החיים זה מסע סבל ודאגות הן חלק מהמסע הזה אתה תבין את זה יום אחד
אמא שלך בחרה להביא מס קטן יותר ילדים בגלל הרבה סיבות בעיקר כלכליות אני מניח דתיות עושות את זה מבלי להתחשב בעניין הכלכלי אתה צריך לכלכל ולהאכיל ילדים ואת זה הדתיות לוקחות כמובן מאליו כי הן אוכלות חינם בחלקן

וזה שאני אתאיסט זה אומר שאין לי רגשות?

זה לא עניין של כדאי או לא אלא עניין של בחירה כמו שאתה בוחר להכניס או לא את הדת לחיים שלך אתה יכול לבחור בהקמת משפחה או לא

Legato

New member
בטח שיש קשר.

זאת אומרת, זה שאתה אתאיסט לא אומר שאתה לא רוצה ילדים, ברור שלא. אבל ככל שהחברה אתאיסטית יותר ככה יש יותר מקום לאנשים שלא מעוניינים בילדים באמת לא להביא ילדים.

למעלה