מה הדרך הטובה

Boone

New member
משלוח גוביינא

אם אני מבין נכון, אתה רוצה לשלוח למישהו ספרים ולדעת שב 100% אתה תקבל את כספך? אז הדרך הזולה, הטובה והבטוחה היא, משלוח גוביינא. אתה שולח ומבקש שיגבו את הסכום המבוקש, מי שיגיע לקבל את החבילה לא יוכל לקבלה עד שישלם את הכסף הנדרש ולבסוף, אתה מקבל בדואר רשום את השק שלך. רק שים לב שיש עמלה על משלוח הכסף אלייך, משהו כמו 9 ש"ח. קצת מורכב, אבל משתלם.

זה אני יודע-וכאן הבעיה

סגרתי עם מישהו 2 ספרים ב 50 ש"ח המשלוח עלה לי במקום 15 - 22 כולל הגובינא רק לא סיפרו לי על ה8 ומשהו שקל של משלוח הצק אלי... זה יוצא מעל 30 ש"ח כל הסיפור-לא כדאי

Boone

New member
חשבון פשוט אומר

למעשה מכרת את הספרים ב 28 ש"ח מקווה שלמדת מזה ובפעם הבאה, מכניסים הכל לחשבון ומחייבים את הקונה. רוצה, טוב. ואם לא רוצה, גם טוב.

ג רפאל

New member
טעות.

הקונה שילם את מה שהתבקש 50+ 22. שזה 72 ש"ח. קצת הרבה מעל מה שסוכם, שכן הסכים למחיר+ משלוח שזה משהו כ10 שקלים ולפתע התבקש לשלם 22..והיה צריך לבזבז חצי שעה ויותר על מנת לפדות החבילה ולעמוד ב3 תורים נפרדים. חבילה-לא קיבל עד שלא שילם בקופה-משם לבנק הדואר [אשנב ליד] עבור ההמחאה וחזרה לכספר הראשון לקבל החבילה וקבלה על המשלוח למוכר. המוכר קיבל כ65 ש"ח. אפשר היה כמובן לדרוש יותר -ואז בספק אם העסקה היתה מתקיימת. במחיר 72 ש"ח לקונה מחיר הספר 36 ש"ח מעבר לגבול הכדאיות.עוד 8 שקלים. 40 ש"ח לספר. בטוח שלא. נמשיך כאשר אדם מבקש לקנות ספר משומש. שני הצדדים לא מכירים זה את זה. אולי אחד נוכל? אולי שניהם נוכלים? שאלה של אמון. מרבית הסוחרים שולחים את הספר ומבקשים התמורה שישלח לכשיתקבל הספר. אופציה זו, אם מדברים בה קודם -מותירה לקונה להחזיר את הספר אם מצבו 'לא כמו שתואר' ומרבית הספרים המשומשים מתוארים 'טוב' בלקונית ולא כן הוא. [וזה סיפור למסה ארוכה על הגדרות לספר משומש, ויש 10 דרגות המקובלות אצל אגןדי ה אנטיקואריאטים באירופה ואמריקה] במקרה כזה המוכר והקונה יפסידו שניהם, כ"א לחוד את דמי הדואר סכום יחסית פעוט.. ושום עסקה לא תתבצע. אם הקונה יחליט לשמור את הספר -חזקה עליו שישלם עבור. [בין השאר אם לא ישלם הוא מסתכן בתביעה פלילית,בהכתמת שמו כלקוח לא אמין וכו'] לא סביר שמישהו יתלכלך בגלל ספר שעולה 50 ש"ח. [ואפילו בשביל יותר....] מה עוד ששמו וכתובתו ידועים למוכר. אופציה ב' לדרש התמורה מראש. שוללת בעצם מהקונה את אופציית החזר הספר אם מצבו לא כמתואר ,ומעמידה את הקונה בפני בעייה אם המוכר לא הגון ולא מספק הסחורה.ומה יש לו ביד לצורך תביעה? כמה זמן ירדוף אחרי המוכר. ומה אם לבסוף לא יקבל הסחורה. איך אני יודע כל זאת. יש לי נסיון של למעלה מחמישים שנה בקניית ספרים בארץ ובעולם. התנסיתי בכל הואריאציות של העסקאות. אני האיש שקנה מראובן את הספרים.

ליטרט

New member
רפאל שלום

אני זוכר שפעם כתבת על "10 הדרגות המקובלות". אני לא זוכר אם זה היה כאן או ב"פיינדאבוק". בכל אופן, אשמח אם תעלה את הדברים שוב כאן. מודה לך מראש על הטירחה. דורון.

ג רפאל

New member
העליתי בפיינדאבוק -ויותר מפעם אחת, ואולי גם

בתפוז.אעלה ברצון בהזדמנות קרובה ביותר.בהנחה שפורום זה מאשר זאת. בכל אופן -אי אפשר ל'הפריז' במידת הדייקנות של התיאור. כל קמט כל שריטה כל קצוות פרומים ראויים להזכר בשעת התיאור.ככל שהתיאור יהיה מפורט יותר יהיו פחות טענות 'ואי הבנות'

seferzol

New member
מפת הדרכים

הדרך הטובה ביותר, היא לשלוח את הספר בדואר רגיל( כ -8 שקלים) . לבקש מהלקוח שישלח צ'ק, לאחר שיקבל את הספר. מנסיוני, הדואר עובד די טוב, וה"נוכלים" ....לא מתענינים בספרים משומשים

ליטרט

New member
אתה צודק

למרות שדווקא בימים אלה אני עומד בפעם הראשונה בפני בעיה של ספר שלא הגיע ליעדו, זאת על פי דבריו של מי שאמור לקבל את הספר. קשה לי להאמין שהוא משקר ואני נוטה להאמין שהבעיה היא אכן בדואר. לפעמים עדיף וראוי להשתמש ב"דואר רשום". זה מייקר אך במעט את העלות הכללית.

Boone

New member
זה קרה לי פעמיים

פעם הייתי שולח בדואר רגיל או רשום, לפי בקשת הקונה. אבל אחרי שפעמיים הדואר שלח לי לאיבוד חבילות, אני שולח רק רשום. מבחינתי הקונה ישר והדואר לא. גוביינא אני שולח רק כשמדובר בחבילה יקרה (לא רק כלכלית) או כשלקונה אין דרך תשלום טובה יותר.

ג רפאל

New member
סיפור אישי

ביום 26.12 שלחתי בדואר רשום- שתי מעטפות עם שטרי כסף במזומן. 50$ לארה"ב ו 55 אירו לבריטניה.עבור ספרים שתי המעטפות,עם המכתבים והמסמכים הגיעו לתעודתם. פרוצות וללא הכסף. שני הנמענים פנו אלי מיידית, מארה"ב בפאקס [הבדלי זמן] ומלונדון בטלפון. ברור היה לי מראש ש'המוכר' איננו משקר, למרות שלא מילא טופס קובלנה בדואר בעת קבלת המעטפה. הרשומה ולא התלונן שהיא פתוחה\מודבקת ברשלנות ע"י פיסות של פתקית דואר אויר. [דבר שהיה צריך לעשות לפי דוברת רשות הדואר הישראלי שמטפלת בתלונותי - כי אחרת אולי המקבל משקר...] ראשית שלחתי מייד לשניהם את התמורה פעם נוספת. הפעם החכמתי הצטרפתי והשתמשתי בשירותי PAYPAL דבר הכרוך בעמלות. רק לאחר מכן פניתי לרשות הדואר בתלונה. תלונתי מתבססת על הגיון ותורת הסיכויים הסטטיסטית. אני טוען שלא יתכן שבמקרה 2 המעטפות שלי נפרצו האחת בבריטניה והאחרת באוהיו, וסביר להניח שהשוד אירע בארץ,מעטפות זהות לחלוטין,עם אותו שם שולח בהבלטה,באותו יום ומאותו בית דואר. בדואר מגלגלים-בלי לבדוק- את הגניבה לארצות היען. על הסחבת וההתמקחות שלהם אין טעם לדון כעת. אז כן. תמיד הלקוח בסדר ואם יש תקלה -שלא באשמתו בדואר- מצופה מאדם ישר 'לספוג' את הפסד נסיון בגוביינא אין לי =פרט לפעם הזו. ולא סביר שאצבור נסיון נוסף

ליטרט

New member
רציתי רק לציין ש...

לבסוף התברר שהפאשלה הייתה באמת בסניף הדואר של הלקוח, ושהלקוח תמיד צודק...:)

ג רפאל

New member
שמחתי לקבל תימוכין להערות שהעליתי -ועוד מסוחר

מסוחרי-ספרים.[ ועוד בקיצור נמרץ....] תוספת אישית שאיננה קשורה כלל למקרה הנוכחי, אבל אולי יכולה בכ"ז ללמד משהו למישהו. אני רכשתי אלפי ספרים ממאות סוחרים במשך עשרות בשנים בארץ ובחו"ל. ומכל הפעמים האלה רק אחת ויחידה 'נפלתי בפח'. מעשה שהיה בסוחר שהרביתי לקנות ממנו-בהרבה מאוד כסף ובתקופה קצרה-שהזמנתי ממנו את הסט המלא בן חמשת הכרכים של המרד על הבאונטי [המרד על הבאונטי א+ב בסירה על פני הים האי פיטקרן א+ב] . קבלתי ממנו רק 4 חלקים אבל פרעתי מיד את החשבון ושלחתי צ' ק בדואר חוזר כמו תמיד. עם בקשה להמצאת הכרך החסר שבלעדיו כל הסדרה חסרת ערך ופגומה. למרות כל מאמצי ,עד עצם היום הזה לא קבלתי את הכרך החסר.ניסיונות ההתחמקות של הסוחר ומחלת השכחה בה לקה מעוררים בי מיאוס עד עצם היום הזה. פרט למקרה מצער ומכוער זה. מעולם לא נתקלתי בשום בעייה עם שום סוחר. ולשום סוחר\מוכר לא הייתה מעולם כל בעייה אתי. למרות כל ניסיוני הרב ברכישת ספרים. הפעם הזו הייתה הראשונה [וגם האחרונה] שרכשתי ספר בגוביינא. לומדים כל החיים, המסקנה שלי שאם אני חשוד על המוכר שלא אשלם את 'הממון הרב' עבור הספר,עדיף לשנינו שלא לעשות עסק. והערה כללית נוספת.שמיועדת בעיקר לסוחרים,וגם מתקשרת לבקשת דורון קצת למעלה,אבל בשום פנים איננה מתייחסת אליו. כאשר אורזים ספר ושולחים אותו לקונה -לא חוסכים, מוציאים עוד כמה שקלים וקונים מעטפה מרופדת או אורזים היטב את המשלוח. לקבל ספר במעטפת נייר דקה שאינה מגינה עליו, שניזוקה ונקרעה בטלטולי הדרך ,ושגרמה לקצוות הספר להיות חבוטים ופרומים ומפחיתה מתיאורו קדם-עסקה איננה מוסיפה לטעם הטוב של העיסקה אצל הקונה. עסקה מוצלחת היא זו בה שני הצדדים שבעי רצון. עסקה מוצלחת היא זו בה כל העובדות ידועות מראש לשני הצדדים. ואין 'הפתעות' לאיש, שבת שלום

Boone

New member
הלוואי וסוף סוף ...

יש לי כמה חבילות שכבר הגיעו וממתינות לי בדואר.

דנטל

New member
לא יודעת בדיוק את התנאים של העיצומים

אבל בעבודה היו לנו מכתבים רשומים ולא היתה שום בעיה לגשת לקחת אותם ובגלל העיצומים גם בקושי היה תור, אז בכלל יצא סבבה. היה כתוב בתוך הסניף איזה פתק שלא מקבלים קצבאות, אני חושבת, ועוד משהו, אבל לא היה כתוב על הגבלה בקבלת חבילות.

seferzol

New member
מה יצא סבבה??

נכון, זה ממש סבבה שלא חילקו קצבאות ל- 700000 קשישים.. הזקנים האלו , ממש מפריעים וסותמים לנו את התור בדואר. ברגע שהשביתה תהיה נגד הממשלה, או שיפסיקו לתת שירותי דואר לבנקים, מישהו ידאג לטפל בנושא. הלל

דנטל

New member
לי יצא סבבה, כל שאר העולם יכול לקפוץ לי

עכשיו מרוצה?

למעלה