מה דעתכם?

מצב
הנושא נעול.

איליה.

New member
מה דעתכם?

מה דעתכם?
מצורף קובץ המבוסס על לוח הזמנים של רכבת ישראל שהופעל באוגוסט 2002. בינתיים אלה רק הרכבות בכיוון דרום בימי א-ה. הנחיות: - על מנת לצפות בגרף, יש צורך ב- Microsoft Office 2000 או Microsoft Office XP. - בהתחלה מופיעה תיבה ששואלת אם להפוך פקודות מקרו לזמינות. אין צורך להפוך פקודות מקרו לזמינות, למעשה אין בגליון פקודות מקרו. כל תיקון או הצעה לשיפור יתקבלו בברכה.
איליה.

איליה.

New member
הבהרה - זה לא סתם לוח זמנים.

מה דעתכם?
מצורף קובץ המבוסס על לוח הזמנים של רכבת ישראל שהופעל באוגוסט 2002. בינתיים אלה רק הרכבות בכיוון דרום בימי א-ה. הנחיות: - על מנת לצפות בגרף, יש צורך ב- Microsoft Office 2000 או Microsoft Office XP. - בהתחלה מופיעה תיבה ששואלת אם להפוך פקודות מקרו לזמינות. אין צורך להפוך פקודות מקרו לזמינות, למעשה אין בגליון פקודות מקרו. כל תיקון או הצעה לשיפור יתקבלו בברכה.
איליה.
הבהרה - זה לא סתם לוח זמנים.
זה תרשים ששווה לראות.

oren*

New member
הורדתי, בדקתי ונראה לי קצת לא

מה דעתכם?
איליה.
ידודותי למשתמש (אולי משום שאני לא הבנתי את דרך השימוש בלו"ז). אולי עדיף שתצלם תמונת מסך של חלק מהגרף ותסביר בדיוק מה מסמלת כל נקודה וכל צבע? כל הכבוד על ההשקעה

איליה.

New member
בשמחה.

ידודותי למשתמש (אולי משום שאני לא הבנתי את דרך השימוש בלו"ז). אולי עדיף שתצלם תמונת מסך של חלק מהגרף ותסביר בדיוק מה מסמלת כל נקודה וכל צבע? כל הכבוד על ההשקעה
בשמחה.
זהו ייצוג גרפי של לוח הזמנים, ואפשר ללמוד ממנו הרבה מאד דברים כפי שיפורט בהמשך. על הסקלה שמימין רואים את השעות, למלעלה למטה, מ-4 בבוקר עד 12 בלילה. על הסקלה למעלה רואים את התחנות העיקריות. כל רכבת מסומנת בקו, ועליו עיגולים בתחנות שבהן הרכבת עוצרת, מתוך התחנות העיקריות שמופיעות בגרף. הצבעים השונים מסמנים רכבות בקווים שונים (חיפה-קריות - לבן, חיפה-ת"א - ורוד, חיפה-ת"א ישירות - אדום, וכו´). יש מקרא של הצבעים בפינה השמאלית עליונה של הגרף. התחנות המופיעות בגרף לפי הסדר הן: נהריה קרית מוצקין חיפה מרכז חיפה חוף הכרמל בנימינה נתניה ראש העין ת"א מרכז ת"א ההגנה לוד רחובות אשדוד באר שבע לדוגמה, בתמונה המצורפת: הקו האדום הארוך באמצע הוא רכבת ישירה, שיוצאת מנהריה בשעה 17:41 (העיגול הימני ביותר הוא תחנת נהריה, ועל הסקלה מימין רואים שהשעה היא 17:41). מהתחנות המופיעות בגרף, היא עוצרת בקרית מוצקין, חיפה מרכז, חוף הכרמל, ת"א מרכז, ת"א ההגנה, לוד ובאר שבע. אלה התחנות שבהן יש לה עיגולים. בבנימינה למשל אין לה עיגול, כי היא אינה עוצרת שם. היא מגיעה לבאר שבע בשעה 20:27 (הנקודה השמאלית ביותר על הקו האדום). היא מסומנת באדום כי זאת רכבת ישירה. איך רואים בגרף תדירות של רכבות בקו מסוים? פשוט מאד. כמה שהרכבות בקו קרובות זו לזו בגרף, כך התדירות שלהן גבוהה יותר. למשל, בתמונה המצורפת רואים שבנתניה עוצרות שלוש רכבות בשעה, וכל אלה עוצרות גם בת"א מרכז ובת"א ההגנה. לעומת זאת, לבאר שבע מגיעה רק רכבת אחת לשעה (באר שבע היא התחנה השמאלית ביותר). איך רואים בגרף אם השירות בקו מסוים הוא במרווחי זמן קבועים או לא? תקחו לדוגמה את באר שבע: רואים שהמרווחים בין הרכבות שמגיעות אליה קבועים (יש מרווח של שעה בין כל שני עיגולים בבאר שבע). לעומת זאת, תראו את אשדוד - התחנה השניה משמאל. בחלק התחתון של התמונה המצורפת יש שתי רכבות שמגיעות לאשדוד במרווח של רבע שעה (עיגולים ירוקים), אלה הרכבות של 19:30 ו-19:46. אבל אחרי הרכבת של 19:46, העיגול הירוק הבא באשדוד הוא רק בשעה 20:46, מרווח של שעה. איך רואים בגרף קשר בין רכבות? שימו לב לתחנת בנימינה, אפשר לראות את התופעה הזאת גם בתמונה המצורפת. פעמיים בשעה עוצרת בה רכבת בינעירונית (כל הרכבות הוורודות מגיעות מחיפה ויש להן עיגול בבנימינה). מיד אחר כך יוצאת מבנימינה רכבת ירוקה. רואים? כל פעם מיד אחרי העצירה של הרכבת הוורודה, רואים קו ירוק שיוצא מבנימינה. העיגול הוורוד והעיגול הירוק ממש צמודים, כי ההפרש בין הרכבות הוא 3 דקות. אם מישהו למד עוד משהו מהגרף, אשמח לשמוע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה