מה דעתכם?

מה דעתכם?

אחרי כל כך הרבה אנשים ששואלים איך להגיע לאן, החלטתי פשוט להכין מן ``תרשים זרימה`` כזה, כדי למנוע בלבול אצל מלשבי``ם. אני יודע, הוא לא כולל את כל האופציות, אבל רציתי להראות את המסלולים העיקריים, מה שבדר``כ קורה. אני מתכוון להציע ל IDF2000 לשים את זה אצלהם, פשוט רציתי קודם כל חוות דעת. אם יש תיקונים, או דברים לשיפור, או סתם ביקורת בונה, תגידו.

Casus Belli

New member
יפה!!!!

הצלחת לסדר לי כמה דברים בראש בקשר לאיך להגיע לאן... כל הכבוד! העצה היחידה שלי לשיפור היא - צבע הכתב. הכתב קצת לא ברור על הרקע הכהה (ובנוסף: למסך הישן שלי), ועצתי היא לכתוב את האותיות בצבע יותר בהיר או לעשות רקע יותר בהיר. ככה תחסוך לבעלי מסך ישן כמו שלי מספר שניות בפיענוח המילים באמצע העמוד. זה הכל, ואחלה תרשים. כן יירבו, Casus

וואו אחי שיחקת אותה... איך עשית את

זה? כל הכבוד, למרות שחסרים שם כל מיני דברים, זה עדיין מרשים (איך עשית את זה?) שיחקת אותה, לדעתי זה משהו שבאמת חשוב לדעת, יותר מכה מתח עושים בשייטת וכל מיני הודעות כאלה :) כל הכבוד גבר יוני

תודה על המחמאות! עשיתי את זה עם

תוכנה שקוראים לה photoshop, שהיא תוכנה לעיצוב גרפי. תוכל להגיד לי מה חסר עוד? (בלי, כמובן, לפגוע בב``ש יותר מידי...).

רפאל 17

New member
זה הפירוט הכי טוב שראיתי

ממש אחלה עבודה עשית, ויש לי בקשה אלייך: תוכל לחכות בערך שבוע לפני שאתה שולח לאידיאף? רפאל

חובל לעתיד - בגלל שביקשת

הדברים שחסרים בתרשים הם הבקו``ם (שהוא המקום אליו הולך כל מי שב``נשירה`` ולא מתאים למקומות אחרים, ושם מתמיין לפי נתונים לשריון גולני וכו`) דבר שני, שכחת הראיון של הצנחנים, שנכנס בין הגיבוש לגיוס לחטיבה. כדאי לך להוסיף כמה חיצים פשוטים שיראו כי מי שסיים גיבוש מטכ``ל למשל, פטור מגיבוש צנחנים. דבר אחרון ששכחת הוא שבאפשרויות העומדות בפני מסיימי מטכ``ל, יש גם את הצוללות (יחד עם שלדג ו669 שציינת) יוני

ysofer

New member
קבל ח``ח גבר!!!

אבל אני יכול להיות בטוח במאת האחוזים שהתרשים נכון???

אתה יכול להיות בטוח ב 99%, כי כמו

שכבר אמרתי, יש כל מיני מקרים שאנשים עושים מסלולים אחרים, אבל נדירים מאוד. בוא נגיד שכמעט כולם הולכים בתרשים הזרימה, בצורה זו או אחרת.

שאלתי את ``השייטת``, ו``השייטת`` אמר לי

שבפעם האחרונה הוא עשה 40, אבל הוא בדיוק חזר מאימון קשה... איזו מין שאלה זו???? כל אחד שם עושה משהו אחר! אני חושב שאתה ממש בתפיסה מוטעית של מה שקורה שם אחי... מה שחשוב הוא שכולם, בלי יוצא מן הכלל, עושים את המקסימום שהם יכולים, 100% מאמץ.. (אם בכלל עושים מתח...) זה כמו שתשאל כמה מתח עושים בקורס טייס.... כל אחד כמה שהוא יכול י

גרסה מתוקנת

תודה ליוני, ולכל מי שהעלה עוד כמה בעיות שהיו. הבעייה היחידה שהייתה לי זה להבהיר את הטקסט - זה עשה לי בעיות עם הצללים והרקע. אבל אני מקווה שאנשים יבינו בכל זאת. עוד משהו, לא הוספתי את הבקו``ם ואת היחידות המיוחדות של גולני, גבעתי, או את מורן של תותחנים, בגלל שהן יחידות שאתה יכול להגיע אליהן ללא התנדבות. הבעייה היא בדר``כ בהבנה של אנשים איך להגיע ליחידות העילית. ואני מניח שאנשים יבינו שאם הם נשרו, הם הולכים לבקו``ם ולא נשארים בבית ולא מתגייסים...

0ren

New member
לא תיקנת את...

קודם כל כמו שכאוס אמר , לפני ירפ``א א` יש צוות אוויר ואני חושב שצריך לרשום אותו כי הרבה נופלים שם.. אתה צריך לרשום, שלא כולם מקבלים את הגיבושים המשניים, רק אלה ש ס י י מ ו את הגיבושים העיקריים. אני לא רוצה שתתפוס אותי במילה אבל אני חושב שלאלה שסיימו את גיבוש טייס ולא עברו גם להם יש אופציות.. נראה לי ואגוז או דובדבן רק עם ראיון אבל אני ממש לא בטוח. עוד משהו, שמי שסיים גיבוש מטכ``ל ולא עבר לא מגיע לו גיבוש שלדג כי הגיבוש של מטכ``ל זה כבר משולב עם שלדג.. אבל אם אתה עושה גיבוש שייטת או חובלים אפשר להגיע לשלדג. חוץ מזה.. ממש שיחקת אותה אחי... אורן

מזלט

New member
תיקונים

הממם.. חסר שלב לקורס טיס - מיון צוות אויר. מי שמסיים גיבוש טיס ולא עבר יכול להתקבל לצנחנים עם ראיון.

chaos_

New member
יפה אבל כמה תיקונים

בקורס טייס- לפני ירפ``א א` יש שלב ראשון של מיבדקי צוות אויר בלישכת גיוס. אחרי ירפ``א ב` (שזה סימולטור וראיון פסיכולוג) יש שלב נפרד של בדיקות רפואיות למישעבר בהצלחה את ירפ``א ב`. אלו שני שלבים שונים (למרות שבדרך כלל עושים אןתם באותו יום). גיבוש מטכ``ל - הוא בעצם גיבוש משותף מטכ``ל - שלדג. מי שלא עובר אותו בהצלחה לא יכול להגיע לגיבושון העצמאי של שלדג.

amir18

New member
עוד מספר תיקונים.

מי שנופל מפסיכולוג מטכ``ל מקבל זימון לחובלים, כמו שהחבר`ה שמקבלים זימון כבר ביום סיירות. בנוסף אני לא בטוח שהפסיכולוג של השייטת הוא לפני הגיבוש אלא אחריו וגם רק למי שעבר, אם זכור לי נכון יש להם רק בדיקות רפואיות לפני הגיבוש. ועוד משהו קטן, אני לא בטוח אבל אלה שיש להם ראיון מגלן אגוז, גם יש להם ראיון דובדבן. מקווה שעזרתי- בקשר לדבר הראשון אני בטוח ב100%, ובקשר לשאר מציע שתבדוק את זה.

aurora0

New member
הצעת ייעול

קודם כל קבל ח``ח חזק. חוצמזה, מאחר שבכל מקרה יש שני מצבים (עבר\לא עבר) אתה יכול לחסוך בלכתוב את זה ופשוט לצייר את הכיוונים בצבעים- נגיד הקו שמציין עובר יהיה ירוק, והשני אדום. זה לא כזה משנה, סתם משהו, ובכל מקרה זה ממש טוב- כל הכבוד. נ.ב- זה אביב?

למעלה