מה דעתכם......

מה דעתכם......../images/Emo123.gif

אני קוראת לעיתים בפורום הזה ישנו בחור שכבר כתב כאן לא מזמן, ואני כל פעם מזדעזעת מחדש משינאתו כלפי העדה המרוקאית, הוא כותב שם לא מעט והרבה פעמים מביא אותנו כדוגמא שלילית, מה דעתכם הפעם על העניין הזה? מקווה שהבאתי את הקישור הישיר למודעה אנא דעתכם המכובדת גולדי

מצפון תפתח הרעה החולה!

בוקר טוב גולדי יקרה! אז מה? נראה לי שהוא אכול שנאה עצמית. הרי הוא סותר את עצמו בהמשך. מצד האחד אומר הוא: בלי עבר אין עתיד, העבר אליו הוא מתכוון כנראה עבר "אשכנזי" בלבד!. במידה מסוימת, הוא מזכיר לי את טומי לפיד, המרבה לתקוף את ש"ס החרדית הספרדית, ואילו את החרדים האשכנזים, הוא מהלל ומשבח, על אף שהם הם הם פיתחו ושכללו את שיטת "השנור". אלי צפון - זה הניק שלו. מצפון תמיד באות לנו הרעות החולות... אינו שווה תגובה... בברכה!

../images/Emo45.gif אכן אתה צודק

האמת היססתי אם להגיב לו בכלל ולהעמידו על חוסר העיקביות והסתירות שבדבריו, אולם מאחר ואני כבר מכירה את סגנונו המביש והמבייש,העדפתי שלא להגיב, אני מסכימה איתך הוא אינו שווה תגובה,רק חבל לי שבישראל של שנות האלפיים, עדיין כיימת שינאה כזו לשונה,ולבני עדה כאלו או אחרות. יום טוב לך גולדי

שרונהה

New member
גולדי לא התאפקתי וכתבתי לו שם תגובה

בזו הלשון: יש בארץ הרבה אנשים, שהם בעיקר עולים מרוסיה, שלמרות שהם כבר דור שלישי בארץ, שלא לדבר על דור רביעי בארץ, שעדיין נותנים לילדיהם כל מיני שמות מוזרים כמו וובה, בוריס, דימה, נטשה, סשה, ועוד כל מיני שמות "מוזרים" שלא עולים לי כרגע בראש. ואני לא מדברת על העולים מרוסיה של היום, אלא על אלה שעלו מברית המועצות בשנות ה-40, ה-50 וה-70. אגב, כל נטשה הפכה כאן לנטלי, כל ויקטוריה לויקי, רוב ה-בוריס הם מוריס, יש ביניהם הרבה ליאון, ומי יודע? יכול להיות שיש גם אלן ושון... לא שזה רע. זכותו של כל אדם לקרוא לבנו, או לשנות את שמו לאיזה שם שעולה בדעתו. מה שמרגיז הוא, שבכל פעם אתה מחפש מתחת לאדמה, שאלות ששורשיהם נטועים בגזענות נגד בני אדם כמוך בדיוק, שכל "עוונם" הוא שהם נולדו במרוקו. מה הבעיה שלך? למה זה כל כך מפריע לך? לא. לא. אל תענה לי. שב עם עצמך ונסה לענות לעצמך...." הפורום שם מנוטר ויקח זמן עד שתגובתי תפורסם שם. בינתיים היא כאן

שרונהה אני גאה בך../images/Emo70.gif

ואני בטח שלא היתי מנסחת תגובה הולמת יותר, זכרתי שגם כאן הוא ניסה לעורר פרובוקציות,אני שמחה שהוא חסום כאן
חבל שאנשים עסוקים בשינאת האחר,לעיתים נראה לי שאנשים מסוגו אולי בכלל מתביישים במוצאם, ואז הם מוציאים את התיסכול כלפי אחרים. ענית לו יפה מאוד שרוננה היקרה,ואני מקווה שתגובתך תפורסם שם. יום טוב לך יקירתי. גולדי

שרונהה

New member
תודה גולדי../images/Emo24.gif

כולי חמלה על אנשים כאלה. עד שהם לא יבינו שמוצאו של אדם זה הפרט השולי ביותר שקיים, לא תהא להם מנוחה ומרגוע. חבל.

בורות ושנאה לשמה

קראתי אך בניגוד איליך יקירתי שרונה אני לא הגבתי. לפי עניות דעתי להגיב לאדם מן הסוד הזה, הרי שזב, בבחינת בזבוז זמן, וכידוע זמן זהו דבר יקר. הכל ניתן לומר על העדה המפוארה שלנו, ואני זאת תרתי משמע, עדה אשר הביאה לעולם, זה בדוק, את שורשי הפועל, את המשקל בשירה, עדה שהקימה במו ידיה למעלה מ 138 ישובים ללא עזרה - מכוונת - מן הממסד המפאייניק הזכור רק לרעה לדלדי, עדה אשר הביאה מנהגים ומסורת בת אלפי שנים, עלייה מיסטית ומשיחית, אהבת הארץ ללא שום תנאי, וכפי שאמרתי כבר, עם ישראל נשאל בעת קבלת התורה, ענט " נעשה ונשמע " יהדות מרוקו, אמרו המה לציונים שבאו לרשמם לארץ, " נעשה ונעשה " לא שאלו, אלא עשו ועלו לארץ בעובם מסורת בת אלפי שנים. ניסו כאן להטות אותם מ" תרבותם הקלוקלת " לפי דברי לוי אשכול אז שר האוצר, אמנם הליחו בהתחלה, כאשר התנהגותם נבעה מעצם היותם עדה כנועה אשר קבלה עליה את כל תנאיהם של הכובשים למינהם, כל אחד וגזירותיו הוא. העדה הזו הינה מלח הארץ במלוא מובן המילה, פסיקות חכמינו עד היום נלמדים על ידי כל היהדויות האחרות, הלכות העדה הן נר לרגלי חכמים בני זמנינו, על העדה הזו, אני אומר אשריך ארץ ישראל שזכית וזיכית את יהדות מרוקו, באנשים אלו. ערב נעים לך צפוני. אלי פילו

למעלה