מה דעתכם על פרסומות נגד ת.ד?

inbale

New member
מה דעתכם על פרסומות נגד ת.ד?../images/Emo47.gif

בטלוזיה לא מזמן היו פרסומות קשות שעוררו תגובות זועמות מצד הציבור כנגד תאונות הדרכים. גם היום משודרת יום יום בשעות הבוקר פרסומת די קשה שמראה ילד שנפגע בתאונת דרכים ונפטר לאחר מכן. מה הדיעה שלנו כאנשי צוות רפואי על יעילות של פרסומות כאילו? האם הן משיגות את המטרה שלהן?

עקב מאבק שניהלנו...../images/Emo43.gif

בפורום "הורים" הורידו את הפרסומות בסגנון "אמא לא תחזור יותר..." (זוכרים?) וזה כלל משלוח מכתבי מחאה לכל מי שניתן. אני מחרים מאז את גלגל"צ שסירבו בכל תוקף להפסיק את הפרסומות המזעזעות . ערוץ 2 לעומתם הסכים להעביר את הפרסומות לשעות מאוחרות. אז אולי צריך לחזור על המחאה ?? ברשות למלחמה בתאונות דרכים יושבים פקידונים אטומים שה"פרנסה" שלהם היא הפחדת הציבור. מזה הם נהנים ובזה הם חושבים שהם מראים לשולחיהם כאילו הם עושים משהו...עובדה, עקומת תאונות הדרכים היא בעלייה מתמדת על אף הפרסומות הטיפשיות... הרבה בריאות
אמנון מרגלית

Efrat*

New member
הפרסומות הללו...

כבר היה וויכוח סוער, או שמה לא וויכוח אלא דיון נרחב בדבר הפרסומות הללו, בפורום "תאונות דרכים", לדעתי <ממה שהצלחתי לעקוב> הרוב המכריע של אנשי הפורום, החליטו כי הפרסומות הללו לא עוזרות כלל להפחתת התאונות. גם דעתי כזו, אני חושבת שניסיון הרתעה שכזה, לא עובד על הנהגים. כולם עדיין במחשבה ש"לי זה לא יקרה".. הפרסומות הללו קצת קיצוניות מידי ואנשים שלא מגיעים לטיפול מקרוב בפצועים ובהרוגים של התאונות, חושבים שאלו מראות מוגזמים... אנשים צריכים לשנות מנטליות, גישה ולוותר מידי פעם על ה"כבוד" שלהם.. במיוחד בכבישים!!!! אחרת לא יעזור כלום, נמשיך לראות את הסטטיסטיקות האיומות! אפרת

The_VIP

New member
רעיון....

במקום שישקיעו כסף בפרסומות כל כך יקרות בטלויזיה....שישפצו תשתיות וכבישים....זה יעזור הרבה יותר...

inbale

New member
דווקא לי היתה דיעה שונה בנושא

הבעתי אותה גם בזמנו בדיון שהיה בפורום הורים. אני חושבת שקודם כל פרסומת טובה היא פרסומת שמעוררת הדים בציבור וללא ספק עצם העובדה שהדיון על הפרסמות הנ"ל עלה לדיון מעידה שהיא עשתה את שלה. אני חושבת שאם הפרסמות הזו גרמה לזעזוע אצל אדם אחד היא עשתה את שלה. חברה סיפרה לי שהיא היתה נורא מזועזעת מהפרסמות אבל כשהיא נכנסה לרכב היא ראתה אותה מול עיניה. וזאת בדיוק הנקודה - שום דבר לא נוגע לנו עד שהוא פוגע בנו. האדישות לגביי תאונות הדרכים לא תאומן. אם צריך לנער אנשים כדי שיתחסו אז מנערים. אין ברירה. אני לא חושבת שככה נמנע תאונות דרכים בצורה מאסיבית אבל אולי השינוי יתחיל בקטן.

gal-or

New member
יש בזה משהו,

אבל הבעיה היא שצופים גם ילדים קטנים. עדי

The_VIP

New member
לדעתי לא ממש כי....

כאשר פרסומת טובה היא אומרנם משפיע אך היא לא מצילה חיים אולי היא השפיע על מישהו ואז אותו אדם יעלה בכביש החוף במהירות 90 קמ"ש על בור שהיה שם כי התשתית גרועה ויתהפך ויעלה על מכונית אחרת...אבל כן הפרסומת השפיעה עליו....

inbale

New member
לא מדוייק../images/Emo47.gif

אני לא חושבת שאחד בא על חשבון השני - אפשר לטפל בנושא תאונות הדרכים ממספר כיוונים - הכיוון האישי של הנהג שיוצא לכביש וצריך להיות מודע לסכנה שטמונה בנהיגה לא נכונה והכיוון השונה לגמרה של התשתיות. משום מה בכל הנוגע לתאונות דרכים המדינה מתנהגת קצת כמו בת יענה . מי כמונו יודע מה קורה עם תאונות הדרכים בארץ ומה המחיר שתושבי מדינת ישראל משלמים על הזנחה בטיפול בנושא הזה. המטרה של הפרסומת היתה לזעזע ולנער את הנהג שמחזיק בידו כלי נשק כמו רכב. אני חושבת שהפרסומת עשתה את זה יפה. עצם העובדה שאנשים דיברו על הפרסומת והעלו את הנושא לדיון ציבורי הוא כבר התקדמות. אגב הפרסומת שודרו בשעות הערב המאוחרות ולא היו חשופות לילדים.

בהתחלה

הפרסומות היו משודרות בכל שעות היום ובעיקר לפני תוכניות של חברת החדשות (בחמש אחרי צהרים) וגם הרבה בבוקר בפרסומות בתוכנית הבוקר חן

The_VIP

New member
כן אבל המדינה.....

משקיע כיום רק בפרסומות ולא בתשתיות וזו בעיה גדולה....

למעלה