מה דעתכם על ג'אסטי?

apocalypsenow

New member
מה דעתכם על ג'אסטי?

התחלתי ללמוד עכשיו והיתחוור לי שאני צריכה אוטו דחוף לפי מה שנראה ג'אסטי די טובה וחיסכונית יחסית למקסימום 9000 ש"ח מה דעתכם ועם לא אז למה לא... תודה רבה

DKTLV

New member
אין לי ממש חוות דעת על הג'אסטי..

אבל אני רק יודע שהאוטומטית בעייתית מאוד (גיר רציף) וחוצמזה אני מתגייס בסוף החודש הבא, ויש סיכוי שאני ירצה למכור את האוטו. מדובר בדייהטסו שרייד. אם את מעונינת בעוד פרטים תפני אליי בפרטי.

ophirein

New member
תלוי המיקום הדמוגרפי שלך

אם את גרה באיזור הררי, או שאת צריכה לעלות גובה מסויים, לא ממלץ, אבל אם את גרה בעיר מישורית, זה מספיק לנסיעות הקצרות והלא מהירות. אם את יכולה, אז לפחות את החצי שנה הראשונה תעשיא אם האוטו של ההורים או משהו כזה, כי הכי טוב זה להתחיל לנהוג באוטו נוח והג'אסטי הוא לא הדבר הכי הכי. בהצלחה בבחירה!

Mr BIG Biker

New member
...

קצת צפוף... מנוע לא חזק... בקיצור רכב בסדר להתחלה ונוסע בסדר... לעיר לא צריך יותר מזה... נוסע 140 +/- אם מכבים את המזגן...

© DrorZi

New member
כי הרי ידוע שכל מחפש גסטי רוצה

לנסוע 150 ולא פחות.
דרור זי.

apocalypsenow

New member
טוב אז לפי הבנתי...

הסיכום הוא: לא לקנות אוטומט (ברור!) לגולן ולאילת תהיה לי קצת בעיה להגיע אבל לת"א אני אסתדר לא זולל דלק שזה בגדול מצויין בשבילי אבל מה בקשר לאחזקה, חלקים, ועד כמה זה אפשרי למצא ג'אסטי בין השני 87-90 במצב טוב?

Slow Sprinter

New member
ובכן

ישנן שלושה מכוניות שנכללות בקבוצת היפניות הקטנות המשתלמות ביותר מיד שניה... קוראים להן - סובארו ג'אסטי, דייהטסו שרייד וזוזוקי סוויפט... אי שם הרחק, בשנת 94, נכתבה כתבה נרחבתם עליהן כמשומשות במגזין "אוטו", אבל אין לי כוח לקום מהכיסא ולבדוק :) בכל מקרה, מבין השלושה, הסוויפט היא הגרועה ביותר.. כבר ייצא לי לשמוע על נטיות ההתפוררות שלה, ובכללי, היא הפחות מומלצת... ג'אסטי ושרייד - מעולם לא ניסיתי למצוא הבדלים ביניהן, וכל מה שאפשר להגיד מתייחס לשתיהן בערך.. אלה מכוניות קטנות, חלשות, מצויינות לנסיעה עירונית בעיקר, זולות לאחזקה, חסכוניות, חלקים בשפע.... מבחינת ביצועים וכאלה - אינם קיימים.. מדובר בתחבורה בסיסית ביותר, אך מאוד משתלמת... בעיקרון, הטובה ביניהן לדעתי היא ג'אסטי, בגלל שסובארו יודעים באמת לעשות את העבודה, והשם שלהן חזק יותר משל דייהטסו, ולא במקרה... הן ידועות כאמינות מאוד, ממש סוסי עבודה - אבל.. אף אחד לא יכול לחתום על המילים שלו, כשמדובר ברכבים שהם 15 שנים על הכביש... כאן כבר ישנם הבדלים בין אקזמפלר לאקזמפלר... אצל מישהו הרכב עמד במקום מוצל, ומישהו השתמש בשמן יותר טוב, וכו'... ההיצע של מכוניות אלה הוא גדול מאוד, ואני ממליץ לחפש את זו שעברה הכי פחות ידיים, שהבעלים שלה זה איזה סבאל'ה או סבתא, ושהקילומטרז' שלה סביר מאוד, כך שעושה רושם שעשו עימה חסד.... יש כאלה, באמת לא חסר, ואפשר למצוא... באשר לנסיעות לגולן או לאילת, מובן שלא ניסיתי עליהן, אבל יכול להיות דווקא שזה אפשרי... בהצלחה.

ophir28

New member
הסוברו נותן תמורה טובה לכסף

לפי הכינוי שלך אני מניח שאת בחורה אופטימית מטבעך... את חפשי אחד שנראה טוב וקווי לטוב...

liorplot

New member
היה שרשור כאן לא ממזמן, שבו המלצנו

פה אחד, שאם אין צורך אמיתי ברכב, לא כדאי לקנות. נסה לעשות חיפוש על המילים "רכב משלך" או לא יודע... תעזרו לי כאן.

Slow Sprinter

New member
מה הקשר?

אמרו לך חד משמעית שיש צורך ברכב.. זה לא כמו החבר'ה בני ה-17, שרוצים פוזות כדי לבוא לבצפר, אז הם שואלים מה לקנות ב-5K ש"ח.... אני בדיוק לא עבדתי חודש עכשיו, וכנראה שמצאתי סוף סוף עבודה, אבל עכשיו כשלא עבדתי, כמעט תליתי את עצמי בגלל שהנסיעה עם איילון המשופר לוקחת לי עכשיו שיר אחד או שניים (במסגרת 10 דקות כל הנסיעה) מת"א לבת ים או ההיפך, אבל ההיפך בעיקר בבוקר וזה לוקח קצת יותר בגלל העומסים.. בכל מקרה, נסיעות קצרות כאלה באמת לא מצדיקות אחזקת רכב, אפילו אם הדרך באוטובוס לוקחת בסביבות השעה...

liorplot

New member
או שלא קראתי מספיק לעומק, או שאני

סתם דביל, אבל לא הצלחתי להבין את זה מהשרשור, ואתה צודק.

apocalypsenow

New member
אולי אבל...

הנסיעות שלי הן בעיקר מרעננה לבית ברל (שדי פקוק שם בבקרים אז זה כן יכול לקחת חצי שעה) נוסף אין כמאת תחבורה ציבורית לשם נוסף במסגרת הלימודים נדרש ממני להשאר בקמפוס עד שעות הלילה הקטנות כשאין סיכוי לטרמפ ובטוח לא לאוטובוס ונוסף אני צריחה לנסוע מדי פעם לת"א לתערוכות וכאילה אז אני חייבת אוטו דחוף :(

למעלה