מה דעתכם על ביצוע הלייב של דנה?

kobbar

New member
מה דעתכם על ביצוע הלייב של דנה?

שמעתי אותו ולדעתי הוא חלש ואנמי מאוד!!!! הקול שלה ממש חלש בביצוע באירו' 98 והיא נשמעת עייפה ולא אנרגטית.

יחסית סביר

אבל ברור שלא הגיע לנו לנצח

ברור שהגיע לנו לנצח!!! מה נסגר אתכם

??????????????????????????????? די להיות כאלה אנטי-ישראלים
יש פה חברי פורום שרק יורקים על השירים שלנו כשהם מצליחים (אין לי משו אישי...) אבל זה ממש מרגיז!!! דיווה הוא הזכיה הכי מוצדקת EVERRRR השיר עצמו הוא להיט דאנס ענק- אחד הטובים ששמעתי בחיי
היו אמנם שירים יפים אחרים ב-98, כמו קרואטיה, ספרד, צרפת, שוודיה, בריטניה ועוד... אבל דיווה ממש התבלט.... כל השאר היו די בנאליים, יפים, אבל לא התבלטו אף אחד לא משתווה לדיווה... ממש לא
דיווה התבלט בזכות הקצב הסוחף, השיר המדהים וההופעה הפיגוזית של דנה. ברור שדנה לא זמרת גדולה בכלל, אבל באירוויזיון היא פשוט הפתיעה אותי לטובה. היא שרה מדוייק וכמו שצריך- למרות שעדיין, אין לה קול כזה ענק והיא לא זמרת גדולה... אין ספק שהגיע לנו לזכות ב-98... אני לא רואה שום הצדקה לזכייה של שיר אחר ב-98.... אגב, מלטה והולנד ממש לא ראויות לטופ 5 ב-98... מלטה- בלדה קיטשית ללא אופי, שממש לא מרגשת אותי...כיארה זמרת מעולה, אבל השיר שלה ב-98 סתם מרדים, זול וסתמי ברמות!! הולנד- שיר חמוד. מקום 8 ככה מספיק לו אבל... צרפת ושוויץ קופחו מאוד ב-98. שירים מצויינים שלא הגיע להם מקומות כאלה. שוודיה- שיר טוב מאוד, שבנס ניצל ממקום 18 בערך. אם לשוודיה לא היו שכנות טובות כמו אסטוניה, פינלנד ונורווגיה, היא הייתה מסיימת (שלא בצדק) באיזה מקום 20... קרואטיה- שיר ענק... אבל מה שמעתי שהוא גנוב??? ושהוא הושמע ופורסם עוד לפני האירווזיון? האם זה נכון? בכל מקרה טופ 5 מוצדק, אפילו טופ 3... בריטניה- ענק
אבל עדיין דיווה יותר ענק לדעתי... הונגריה- פשע נגד האנושות... טורקיה ונורווגיה- גם שירים מצויינים מקדוניה, יוון- נו בסדר... עוד שני שירים.... פינלנד- כל כך חבל על המאמץ שהשקיעו בשיר הזה... ממש חבל... כזה שיר אידיוטי ומכוער.... גרמניה- בעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע פולין- סביר אירלנד- מעולה
ספרד- מהמםםם
רומניה, קפריסין- חמודים לאללה... בלגיה- מצויין אממממ זהו... זה מה שעולה לי בראש...

זה שהיא קוקסינל לא אומר שהצביעו לה

רק בגלל זה... היו עוד הומואים על במת האירוויזיון שלא זכו וחוצמזה= אני לא בטוח שכל הקהל באירופה ידע שהיא קוקסינל כשהיא עלתה לבמה... ויש גם הרבה הומפובים באירופה... אז אולי הקהילה ההומו-לסבית הצביעה לה, אבל גם לא בטוח... במופע היובל אף אחד לא הצביע לה... בכל מקרה, שורה תחתונה- הזכייה הכי מוצדקת אוור...

מהנסחפייםםםם... חח טורקיה.....

טוב שלא אמרת הונגריה.... טורקיה שיר טוב, אבל יש מרחק גדול עד לזכייה באירוויזיון הזה....

Flendy

New member
למה יש לי הרושם שאם אתה חושב

שדיווה הוא אחד השירים הטובים ששמעת בחייך-לא שמעת הרבה שירים בחייך?

כי הוא להיט דאנס ענקיי.....

דיווה זה פשוט פגז של שיר- ומי שיגיד אחרת, או שהוא חירש, או שלא יודע מה.... דיווה זה הלהיט !!! מה נסגר איתכם?

Flendy

New member
זה שיר בינוני עם לחן צביקי פיקי

כיתה גימלי טיפוסי. יש כאלה שמתחברים לדברים כאלה, ויש כאלה שלא לא.

לחן כיתה גימל טיפוסי??. דיווה????

בשוק חיי !!! לחן צביקה פיקי כיתה גימל טיפוסי זה לדוגמה, השיר של אנג'ליקה Show Me Your Love אבל דיווה זה שיר טוב ואיכותי- גם להיט דאנס ענקי וגם שיר מרגש מאוד... פשוט יצירת מופת... מי שאומר על דיווה שהוא לא שיר טוב, פשוט לא מבין במוזיקה לדעתי. ואם דנה אמרה על דיווה שהוא לא שיר טוב אז היא ממש סתומה... דיווה זה מסוג השירים שנכתבים פעם בהרבה זמן- שיר שפשוט נועד לזכייה באירוויזיון! פשוט להיט בקנה מידה ענקי !!!

Sir Terry Wogan

New member
איך אתה מודד אותו כשיר טוב ואיכותי?

מלבד העובדה שהוא ישראלי, השתתף באירוויזיון וגם זכה בו? ליריקס? אני חושב שהבעתי כבר את דעתי על יואב גינאי שמתיימר להיות פיזמונאי, משורר או ווטאבר אבל הטקסטים שלו מביכים- ודיווה עומד בראשם. זה פשוט גיבוב מילים מטומטם שמוריד מאוד את ערך השיר ויוצר לו רושם של להיט פופ אינסטנט ולא משמעותי. מלודיה? אין כאן שום דבר מורכב שמחייב סופרלטיבים. הלחן מאוד פשטני. הפזמון מאוד חלש מבחינה מלודית- הוא אולי קליט אבל אין בו שום מעבר מעניין בין תווים אלא חזרה פשוטה על רצף קצר, מחזורי ומשעמם. הגשר בשיר לא קשור וקוטע את הרצף, רדוד (כמה אפשר לשמוע "האאא האאא"?) לא יוצר שום בילד-אפ מעניין לסיום- החלק החלש ביותר בשיר. אין בשיר הזה שום רמה מעבר לשבלוניות שדי מאפיינת את צביקה פיק בכתיבה המאוחרת שלו. העיבוד הוא באמת הפן החזק יותר בשיר, למזלה של דנה אינטרנשיונל ולמזלנו "דיווה" קיבל טאץ' הרבה יותר עדכני-דאנסי בעזרת העיבוד של עופר ניסים. אם השיר היה מקבל עיבוד אופייני לצביקה פיק הוא לא היה הופך ללהיט. ונכון, דיווה באמת היה להיט גדול, וכולנו התרגשנו מהזכייה- זה עדיין לא הופך אותו לשיר טוב.

חחח מה הקשר? אתה מודד שיר טוב

עם מעבר מעניין בין בתים??? אתה ממש מסכן.... חחחחחחחחח מה הקשר? מה זה "מעבר מעניין בין תווים" חחחחחחחחחח מה זה השטויות האלה? שיר יוצא מהלה, מהנשמה ולא מהטכניקה.... גם בסאנומי אין שום מלודיה מיוחדת האמת... ואם כבר אז דיווה פי אלף מסאנומי.... זה ממש לא קשור!

יש גם הרבה שירים מצויינים

עם אקורדים בודדים ועם חזרה על אותו רצף או מה שתרצה, שהם שירים מדהימים... לדוגמה: רוב שירי הביטלס... דיווה גם בכלל לא שבלוני... די להיות כאלה אנטי... תלמדו לפרגן יא קנאים... צביקה פיק מלחין מעולה, ורוב השירים שלו מצויינים... ואגה- הליריקס והעיבוד של דיווה מדהימים

Sir Terry Wogan

New member
בסאנומי יש שילוב תווים מדהים

והרמוניה מושלמת, אם כי אני בספק אם אי פעם ניסית להאזין קצת יותר לעומק לשיר. ואתה ברצינות משווה את זה לדיווה מבחינה מלודית...
שיר הוא סך כל המרכיבים בו וזה כולל ה-כ-ל בלי יוצא מן הכלל, גם אם לדעתך שיר "יוצא מהלב" (איך בדיוק זה קשור לשיר כל כך מכאני כמו דיווה- הפתרונים למי שהטיעון הכי חזק שלו הוא "אתה ממש מסכן" ו"שטויות" ועושה שימוש מופרז באות ח' בכל הודעותיו). ועדיין לא הסברת במה אתה מודד את דיווה כ"יצירת מופת".

שיר טוב זה שיר עם מלודיה...

שיר שמרגש, שנוגע... יש שירים שמתיימרים להיות איכותיים אבל הם לא בכל אופן, שיר לא נמדד באיכות עפ"י שילוב התווים שלו.. (פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.....) ותסיק את המסקנות לבד...

למעלה