מה בסה"כ רציתי ? לגדל את הילדים שלי

ממה מיה

New member
מה בסה"כ רציתי ? לגדל את הילדים שלי

אוףףףףףףף מעצבן. היתה לי תוכנית נפלאה: ללדת בתל"מ (26/2) לסיים אותה ב 6/6, לעשות גשר של שבועיים לחופשת הקיץ (מתחילה ב 20/6 - משרד החינוך) ולצאת לשנת שבתון בשנה"ל הבאה... התוכנית הולכת ומתעוותת. אני בתפקיד ניהול, שנה שנייה, עדיין ללא קביעות. א. שמירת הריון - כרגע אני מנצלת ימ מחלה, כשייגמרו ב 2/2, אם עדיין לא אלד, המליצו לי לא לקחת גימלה מביטוח לאומי לשמירת הריון כי אז אני יוצרת נתק שיפגע לי בקביעות ובתנאים. ההמלצה היא לפצל את חופשת הלידה ללפני ההריון... ב. סביר להניח שאלד הרבה לפני התל"מ. ייעצו לי לא להאריך את חופשת הלידה שוב בגלל ה"נתק" ולחזור בכל מחיר לעבודה עם סיום החופשה... (שתהיה קצרה יותר אם אפצל אותה..) ג. אנ לא יכולה לקחת שבתון שנה הבאה (למרות שאני זכאית) כי אין לי קביעות. הקביעות תהיה רק אם אתייצב לעבודה ב 1 בספטמבר. אוףףףףףף. אני רוצה להניק, איך בדיוק אחזור לעבודה שדורשת ממני שעות רבות (חוזרת לא לפני שש בערב הביתה ולרב גם מאוחר יותר) - אין אפשרות בעבודה זו לעבוד פחות זה: "הכל או כלום". נראה לי שהברירה היחישה שעומדת לפניי היא התפטרות. חבל...

את בטוחה שזה חוקי?

ששמירת הריון או הארכת חופשת לידה פוגעת בקביעות ובתנאים? הייתי שואלת מישהו שמבין בדיני עבודה. אולי כדאי להתחיל מפורום "דיני עבודה". מעצבן וקשה לייעץ לך. אני פריקית של הנקה, כמוך, ולא נראה לי שהייתי נותנת למקום העבודה לשבש לי את התכניות. (את בטוחה שהתכוונת ל 1 בספטמבר? זה התאריך בו אני מתכוונת לחזור לעבודה, אבל הם יהיו כבר בני 7 חודשים בערך. אצלי המומים לגמרי מזה שאני רוצה חופשה של 7 חודשים אחרי שמירה של חודש וחצי, אבל הם נאלצים להתרגל לרעיון כבר מעכשיו)

תתיעצי עם עורך דין המומחה בדיני

עבודה. אני יודעת שלמשרד החינוך יש כל מיני "שטיקים". בכל אופן, מזכירה שאם תלדי לפני הזמן, חלילה, מגיע לכם הארכה של חופשת הלידה כתלות במשך השהייה בפגיה (מידע מדוייק תוכלי למצוא בפורום הוריפ לפגים).

איג3

New member
אם יולדים לפני הזמן והתניק/ות בפגיה

יותר משבועיים אז מקבלים תוספת לחופשת לידה! לצערי גם אני נורא רוצה להאריך את חופשת הלידה שלי, אבל אז זה אומר שאני לא אקבל משכורת בחופש הגדול שזה מ-א-ו-ד ! אבל, מאוד משמעותי... לקבל חודשיים משכורת בלי לעבוד. זה די מבאס, ואני מנסה לחשוב על כל מיני פתרונות יצירתיים... אצל הגדול למשל, ילדתי בפברואר ושמתי אותו אצל מטפלת שתי שניות מהעבודה שלי והייתי הולכת להניק +שאבתי. אבל עם תאומים זה נראה לי מטורף לשאוב חודש וחצי חודשיים.... נראה מה יהיה ! קודם כל שאני אצליח להניק אותן! אני ממש מקווה שזה ילך לי. ממש לא בא לי תוספות למיניהם..

נעמה 71

New member
איג3...

לדעתי את טועה לגבי השכר בחופשת הקיץ. עד כמה שידוע לי את מקבלת את השכר בחופשה בהתאם למספר החודשים שעבדת במהלך שנת הלימודים. אם אני לא טועה, התקופה של חופשת הלידה אינה פוגעת בשכר (נחשב לצורך העניין כמו חודשי עבודה) אבל אני לא בטוחה. לאחר מכן, אם את בוחרת להאריך את החופשה בחל"ת, התקופה של החל"ת אינה נחשבת בחישוב של חודשי העבודה. בכל מקרה מציעה לך לבדוק בהסתדרות המורים... בהצלחה נעמה

ממה מיה

New member
את צודקת לגבי חופשת הלידה - אבל

החישוב של חופשת הקיץ נעשה על פי מס' הימים שעבדת במהלך השנה כולל חופשת לידה. הימים שנלקחו כחל"ת - (כמו הימים לשמירת הריון לאחר תום ימי המחלה והמשולמים ע"י ביטוח לאומי והארכת חופשת לידה על חשבונך) - אלו הימים שלמעשה יפחיתו מהתשלום לחופשת הקיץ. יש השלכות נוספות, אותן אני בודקת בימים אלו לגבי קביעות, פנסיה, קרן השתלמות...

איג3

New member
נעמה,

אני אומרת את זה על סמך בדיקה... אמרו לי שהיות ואני אמורה לחזור ולא חוזרת זה נחשב כאילו אני ממשיכה את השמירה גם ע"ח החופש הגדול. אני יכולה לחזור אפילו ליום ואז כן לקבל. אבל אם אני מאריכה - אבוד! ולידע כללי, אם יולדים לפני החופש הגדול מקבלים 2 משכורות...

נעמה 71

New member
ואם את מאריכה עד...

נגיד שבוע לפני היציאה לחופש הגדול, וחוזרת לשבוע... זה אפשרי? הבדיקה שעשית היתה עם גורמים במשרד החינוך או עם הסתדרות המורים? זוכרת שקיבלתי תשובות אחרות, כשאחזור לעבודה אנסה לבדוק את זה שוב. בכל אופן שיהיה בהצלחה בדברים החשובים יותר... נעמה

נעמה 71

New member
ממה מיה...

לא נשמע לי הגיוני, וגם לא כל כך חוקי... אבל במשרד החינוך הכל יכול להיות (או לפחות ככה הם חושבים...) בכל אופן, מציעה לך להתייעץ עם הסתדרות המורים או ארגון המורים. הרבה פעמים התשובות שמקבלים מהם לגבי הזכויות שלנו שונות מהתשובות שמקבלים מכל מני מקורות במשה"ח (שבד"כ אין להם שום אינטרס לשמור על הזכויות). בהצלחה נעמה

ממה מיה

New member
זה מה שאני עושה

אני שייכת לארגון המורים, ביום א' יהיה הבן אדם שמטפל בנושא, מקווה לקבל ממנו כיוון. במקביל מנסה לבדוק בנעמ"ת. לא ייתכן ששמירת הריון תפגע לי בזכויות. לא נראה לי הרעיון שלא אוכל לקחת חל"ת אחרי חופשת לידה מבלי לפגוע בזכויות.. תחזיקו לי אצבעות

למעלה