מה אתן הייתן עושות?

lula

New member
מה אתן הייתן עושות?

בהריון שני, שבוע 26
יש לי נוגדנים ל- CMV ועכשיו גיסתי הודיעה שיש לה CMV פעיל...

פעם בשבועיים אוכלים ביחד - ויש נטייה לדחוף מזלגות אישיים לאוכל המשותף (סלטים בעיקר).

אני בגישה של להתרחק עד יעבור זעם כולל הגבר והקטנציק - הגבר טוען שאני מגזימה...

אני מגזימה?

ההגיון אומר שאם יש לך נוגדנים את לא יכולה

להידבק, לא?

לא הייתי נמנעת ממפגש, אבל כן מקפידה שלא ידחפו מזלגות לא נקיים לצלחות האוכל המשותף.... זה בכל מקרה משהו שלא היה עובר אצלי. מה הבעיה להשתמש במזלג/ כף שבתוך הסלט????

maytalb

New member
אמנם יש לך נוגדנים, ועדיין - לא הייתי מתקרבת

שווה לך להתקשר לרופא שלך להתייעץ איתו, אבל חבל שבן הזוג והילד ידבקו, CMV זה לא נעים (מנסיון)
לפחות גיסתך אמרה לך, אני בספק אם שלי הייתה טורחת לידע מראש, או רק אחרי שאנחנו מגיעים...

הייתי נוהגת כמוך

מזלגות אישיים לאוכל משותף זו הרי בדיוק הדרך להעביר את הוירוס.

אני מכירה מישהי שנדבקה ב-CMV בהריון למרות שכבר היו לה נוגדנים (כלומר לא הידבקות ראשונית) וילדה תינוקת שנדבקה גם כן, מה שהוביל לפגייה ושנה ראשונה לא נעימה בכלל. יכול להיות שזה נדיר יחסית, אבל גם זו אופציה.

אפשרות נוספת היא למלא לעצמך את הצלחת בתחילת הארוחה לפני שכולם מתחילים לדחוף אליה את המזלגות שלהם ולהימנע מהתנשקויות.

meshigene1

New member
אוי נורא...

קודם כל - שומרת מרחק, שנית- בלי קשר ל CMV אני לא אוכלת מאוכל שמישהו אחר הכניס פנימה את המזלג שלו, מגעיל אותי ברמות!! זו בדיוק הדרך לחלות!! הפתרון שלי - אני תמיד ממהרת לשים לי מה שאני רוצה בצלחת כשאנחנו בין אנשים ואז שאחרים יעשו כבר מה שהם רוצים...למרות שזה די מעצבן שלא מתחשבים. אני גם תמיד דואגת להיות הראשונה שמבקשת כף משותפת לכל סלט או לא משנה מה...

lula

New member
זהו יש כף לכל צלחת ובכל קערה

ועדיין יש כאלו שדוחפים את המזלגות שלהם

גם אותי זה מגעיל בטירוף.....

meshigene1

New member
אני רוצה להגיד לך

שאחרי שראיתי בכמה וכמה מפגשים שהדבר הזה חוזר על עצמו, פשוט אמרתי לאנשים שאני מבקשת להשתמש בכף המשותפת ושלא בא לי להידבק או להדביק ושלכל אחד יש את המחלות שלו...ניסיתי להסביר בעדינות שלחלקנו יש גם ילדים ומי יודע מה כל אחד מפתח ברגע נתון וממש לא חסר לי להידבק (גם לא בהריון אגב) חלק משתדלים להימנע וחלק פשוט ממשיכים בשלהם, כי הם לא תופסים כמה זה מגעיל!! וככה הם רגילים...נורא בעיני!

ani116

New member
כעקרון את מחוסנת

אבל אני באמת לא הייתי לוקחת את הסיכון...

lowprofile

New member
יהיו לך כאן דעות לכאן ולכאן.

אם *את* מרגישה לא נוח עם זה - אל תלכי.
וממש יפה מצד גיסתך שאיפשרה לך להחליט, ואמרה לך.

לוליק84

New member
בלת"ק - להתרחק בוודאות!

אמנם את בשבוע מתקדם והסיכון למומים הוא נמוך מאד, אבל רמת נוגדנים לא אומרת שאת מחוסנת בוודאות!! רמה נמוכה אומרת שהגוף מוכן להתמודד עם המחלה בשנית, רמה גבוהה באמת "תחסום" את המחלה.

אני הייתי מתרחקת לכמה שבועות + נמנעת מנשיקות וחיבוקים.
משפחה או לא - זה לא שווה את זה!

magnificat dana

New member
אני הייתי מגיעה עם כפיות מפלסטיק :)

אני הייתי מביאה מהבית כפיות פלסטיק ושמה בסלטים..

בנוסף הייתי מקפידה לשבת רחוק ממנה, בקצה השני של השולחן..

ואני חייבת לציין - שכל פעם שאני קוראת כאן משפטים כמו "בעלי לא מסכים איתי"
(ולמען האמת אני חווה את זה על בשרי ), אלו הרגעים שאני הכי שמחה שיש את הפורום המדהים הזה

מי עוד יכול להבין אותנו אם לא אנחנו ?!?!?

את לא. ויש תירוץ להתחמק מהארוחות

גם בלי קשר ל-CMV, רק את יודעת מה תנאי ההגיינה וההקפדה בשולחן המסוים הזה, ואם מרגיש לך לא מספיק סטרילי, אז אל. אוי, אני מה זה לא רעבה, יש לי בחילה.. באלגנטיות שהבעלול לא ייעלב

צ'מעי,

השאלה היא בעיני לא אם ללכת או לא ללכת, כי ברור שאת לא רוצה, השאלה היא איך לגרום לבעלך להבין את זה. אני לא בטוחה שאם תגידי לו ששאלת בפורום ואמרו לך שלא כדאי, הוא יקבל את זה.
לדעתי זו שאלה שכדאי לשאול את הגיניקולוג שלך, במיוחד אם את יודעת שתקבלי את התשובה שאת רוצה, ותתני לבעלך תשובה ממקור מוסמך. שגיניקולוג יגיד (ויכתוב לו פתק אם צריך) שזה משהו שיכול לסכן את תקינות ההריון, וחסל סדר ויכוחים.

Oוקי

New member
מתרחקת כמו מאש

אני נדבקתי בשבוע 17 ככל הנראה מהבת שלי שהביאה את זה מהגן, למרות שהדבקה בשבוע מאוחר היא פחות מסוכנת, מדובר בהריון מלא חששות וקשה נפשית.
ממליצה לך בחום להיכנס לפורום הריון עם CMV

XמתוקהX

New member
האמת שזה נורא פשוט

ניתן להדבק גם כשיש נוגדנים, כי יש סוגים טיפה שונים של אותו וירוס. זה נקרא הדבקה משנית וזה נדיר, וגם פחות מסוכן אבל הסיכון קיים. לכן את לא צריכה להיות בשום מגע עם מישהו שבטוח חולה. זה שיש לך מוגדן לא מגן עלייך במאה אחוז (אלה נומר באיזור ה90)

בשביל מה לקחת את הסיכון?

אני הייתי נמנעת עד יעבור זעם וגם אם את מגזימה, מתי תגזימי בלי תוצאות אם לא בהריון?

אני לא חושבת שצריך להגזים

אפשר להיפגש, לא להתנשק
לבקש ממנה לשים לב במיוחד לנושא עקב ההיריון שלך
וזהו.
כמו שאת לא יכולה לדעת, כשאת יושבת בבית קפה, או אוכלת בעבודה, לגבי מי שיושב שולחן על ידך או אכל מהכלים שלך לפניך אילו מחלות יש לו.

למעלה