מה אתם חושבים על אכילת ומכירת חמץ בפומבי?

TheVillageIdiot

New member
האם אפשר לעשות את שני הדברים בו זמנית?

הרי בית קפה שמוכר גם חמץ וגם כשל"פ עדיין אינו כשר, רק בגלל העובדה שיש שם חמץ, גם אם הוא לא על הצלחת שלך. אם אי אפשר לעשות את שני הדברים גם יחד אז חייבים לעשות או את זה או את זה, וזו לא כפייה חילונית אם כולם בוחרים באופציה יותר מכניסה ופחות מטריחה משיקולים עסקיים נטו. האם את כבעלת עסק חילונית היית מקפידה על כשל"פ עם כל ההוצאות הכרוכות בכך, מנקה את כל המסעדה לפי הסטנדרט הכי מחמיר ומחליפה את התפריט לשבוע ימים בשביל מיעוט שומר מסורת שגר באיזור או משאירה את הכל בדיוק כפי שהוא ללא מאמץ מיוחד בשביל מאות לקוחות שנוהרים לשבת אצלך כי אי אפשר למצוא חמץ בסופר? כמה בתי עסק יעדיפו לסגור למשך החג וזהו רק כדי לא לשאת בהוצאות לא סבירות ועדיין לשמור על תעודת כשרות?

delicate glint1

New member
לחמים כשרים לאורך כל השנה.

כפייה זה אם היו מכריחים אותך לאכול חמץ, כמו שמכריחים אותי לאכול לא חמץ במשך חג הפסח. כשאני נכנס לחנויות רבות שאין להן שום קשר לדת, במרכז ישראל, אני לא יכול למצוא שום דבר חמץ. זו כפייה. לעומת זאת אני בטוח שלא התקשית למצוא דברים כשרים לפסח בכל הסופרמרקטים, וגם בפיצוציות. אז יש עסקים שלא מכינים לחם מיוחד מקמח תפו"א או קמח כשר מה שזה לא יהיה, עצם הרעיון שיצופה או ייכפה על עסק לייצר לחמים כאלו במיוחד לפסח תוך כדי הפסדים כספיים רק כי יש איזשהו מיעוט שלא מסוגל להרגיש בטוח באמונות ודרך החיים שלו אלא אם כן הוא כופה את דרכיו על כל אזרח ואזרח במדינה שבה הוא מתגורר הינו מגוחך.

../images/Emo31.gif

recordion

New member
ומי שלא אוכל יגמור במקום אחר?

בסוף כולנו נקבר באותם בתי קברות

lady midnight1

New member
ישבתי השבוע במסעדה שאינה כשרה בעליל

הם מגישים בשר בחמאה, שרימפס וכו'. ענייני כשרות מעולם לא עניינו אותי, בעיקר מפני שאינני אוכלת מוצרים מן החי גם ככה, אבל בכל זאת היה תמוה בעיני, איך מקום שמגיש שרימפס הוציא תפריט מיוחד לפסח?! אין בירה, אין חמץ, אבל שרימפס ועוף בחמאה יש! שאלתי את המלצר אם השרימפס שלהם כשר לפסח. בכל אופן, שכל אדם יחליט אם לשמור או לא. חוק איסור מכירת מוצרי צריכה בסיסיים כמו קמח, לדעתי, מוטעה מיסודו וצריך להיות מבוטל. אני כן מסכימה, שאלו ששלא שומרים צריכים לכבד ולא לנפנף בציבור בלחם בפסח או ביום כיפור. אבל כשהם נמצאים בתוך מקום שאינו שומר על כשרות, אין סיבה שיתחשבו ושיאכלו קלמארי מטוגן בפרורי מצה

קיטי קט2

New member
כנראה שהם הוציאו תפריט מיוחד לפסח

אבל הרי בכל מקרה אדם דתי או שומר כשרות לא יישב שם אולי הם סתם רצו לגוון קצת את התפריט אני לא אוכל קלמארי גם אם הרב הראשי לישראל יברך עליו באופן אישי...
ממש לא אוהבת פירות ים, בלי קשר לכשרות

כחלחל

New member
מזכיר לי...

איך הסתיים הדיון שלי בנושאי לחם ופיתות בבית בפסח עם גרושתי לעתיד (בתחילת היכרותנו) ברגע שראיתי אותה אוכלת מצה, מרוחה בחמאה ועליה פרוסת שינקן

SAM tiramisu

New member
מסעדה כשרה לפסח

דר שקשוקה בשוק הפשפשים כשר לפסח, האוכל פשוט, מגוון ובשרי אך טעים להפליא, שווה ניסיון וגם שוטטות באיזור המדהים הזה.

קיטי קט2

New member
איזה קטע הוא פתוח בפסח? לא ידעתי

אני יודעת שהוא סגור בשבתות ובחגים, בטח שמכירה את המקום, יש לו אוכל "פשוט" כביכול אבל טעים-טעים, מוקפד, טרי, שקשוקה מדהימה, מרק מעולה, הכל טעים שם ובטח שהאיזור מדהים, זה אחד המקומות הכי הכי שכיף להסתובב בו, בקיץ מסתובבת שם הרבה וגם הולכת לחוף יפו- הכי כיף, נקי ושקט תודה רבה על ההמלצה, טוב לדעת!!

אני לא חושבת שזה לא מכבד את מי ששומר כשרות...

ובתור אתאיסטית ואחת שמנסה לשמור על דיאטה (ולא מצליחה בגלל התפריט העשיר קלוריות ומצות של פסח) אני גם רואה בזה כפייה. למה לי לעשות משהו שנוגד את מה שאני מאמינה בו? כנ"ל גם לגבי צום ביום כיפור. אתמול ישבתי ואכלתי עם בן זוגי ארוחת צהריים במסעדה כזו, שלא הכינה תפריט מיוחד לפסח, ומוכרת עדיין חמץ, וזה הכי עשה לי את היום. בכל מקרה, אני גם לא נגד אלו ששומרים, אז אני כן חושבת שצריך לאפשר לכל אחד לחיות לפי דתו ואמונתו.

תודה

נתת לי השראה לרשומה הבאה בבלוג שלי
לגבי העניין אני חושב שסוגיית העם היהודי היושב בזכות המצוות בארץ ישראל - זה בלוף שהמציאו על מנת לשמר את השנאה נגד העם היהודי שמלכדת אותו סביב הארץ ובכלל, ניראה שכל העסק הזה רקוב מבפנים. חוקי הכשרות הללו, תחבורה ציבורית שלא פועלת בשבת, מבינה? זו כפייה דתית מובהקת שתעלה לנו ביוקר בסופו של דבר או במלחמת אזרחים.

ButtercupA

New member
המשפט שכתבת- לא מתחשב ברגשות הדתיים

הוא המשפט המרכזי. לא כתבת בשום מקום, שהגישה הכפייתית הדתית אינה מתחשבת ברגשות החילונים. אני חילונית, והכפייה הדתית "שורפת" לי את הפיוז עשרות פעמים בשנה. אני דורשת התחשבות. בהתאם ובהמשך לכמה מהתגובות כאו בשרשור- כאשר לא תהיה כפיה, ו"לא לאכול חמץ" יהיה קוריוז וסימן מסורתי כמו הדלקת נרות בחנוכה, אני בטוחה שזה יראה אחרת לכולם.

xcalibur

New member
כזה קשקוש לא שמעתי בחיים שלי

אף אחד לא הכריח אותך לאכול חמץ, את היא זו שניכנסה למסעדה שבפירוש שכן מכרה לחם. אין פה שום כפיה. כפיה הייתה אילו היו מכריחים את בעל המקום ל--א למכור לחם או שחרדים היו מגיעים ומציתים לו את המקום.

Sophalin

New member
כפיה חילונית/דתית

כפיה חילונית הייתה לך אם לא היו מאפשרים לך לאכול אוכל כשר לפסח. כשאת מגיעה למסעדה (פרטית) זכותה למכור כל דבר - אין היא מציגה דבר גם אם האורחים אוכלים חמץ (האורחים שרכשו את הארוחה הם המציגים חמץ למעשה) אף אחד לא מונע ממך לאכול אוכל כשר לפסח. אם מפריע לך לראות אנשים שאוכלים חמץ - תעצמי ת'עיניים...

סליחה???

המדינה הזאת אמורה להיות דמוקרטית, גם למיעוט הלא דתי, והלא מאמין, מילא החוק של אי מכירת חמץ, אבל את עכשיו רומזת שאנשים צריכים לכבד אותך בגלל סיפור שלא בטוח שהוא נכון שאומר שעם ישראל לא הספיק לאפות את הלחם ולכן יצא לו מצה, כלומר זה אבסורדי, את אמורה לכבד אנשים בין אם הם אוכלים חמץ או שרימפס כמו שהם מכבדים את זה שאת לא אוכלת חמץ אלא מצה, אף אחד לא הכריח אותך להסתכל על האנשים אוכלים ונהנים ממה שהם רוצים לאכול. אזז בבקשה לפניי שאת מתחילה לחנך אנשים תחנכי את עצמך על חוסר ליברליות....

למעלה