מה אתם אומרים

patetta

New member
מה אתם אומרים

פרסמתי את ההודעה הזו גם בפורום השכן. כתבתי על הבעיה הזו בפורום לפני כשנה. אני התאמנתי הרבה שנים בקפואירה אהבתי מאוד את האומנות הזו והתאמנתי קשה.הבעיה היתה בדרגות,לא היה קנה מידה ולא היו מבחנים מסודרים מעבר הדרגות היה על פי הפז"מ ועל פי קישור אסוציאטיבי של המאמן .היו אנשים שעברו דרגה אף על פי שלא מילאו את כל הדרישות וכל פעם הדרישות השתנו משנה לשנה ומאדם לאדם.המאמן שלי אף פעם לא העריך במיוחד דיונים על דרגות ותמיד אמר שזה לא באמת חשוב.כשהגעתי לוותק שהיה גדול בהרבה מהוותק של אלו שקיבלו דרגה שמקבילה לחגורה שחורה לפני , והבנתי שהקידום לא נראה באופק הלכתי לדבר עם המאמן שלי על זה.ככל הנראה הוא כעס על עצם זה שאני פונה אליו בנושא ואמר לי שאני לא מקבל את הדרגה בגלל שאני "זבל בקפואירה ולפעמים צריך להגיד את זה" זה קרה לפני כמעט 3 שנים .מאותו יום אני לא מתאמן סדיר אף על פי ששמרתי על כושר ונשארתי בענינים ואני נע ונד בין אומניות שונות. היום הגעתי אל המסקנה שהכי טוב בשבילי יהיה להמשיך בקפואירה. אני רוצה לגשת אליו ולומר לו כמה נפגעתי אז ושזה מה שהרחיק אותי ואני רוצה להתאמן סדיר ולעלות דרגה באפריל השנה (זה זמן מעבר הדרגות).אני רוצה שנבנה תוכנית מתאימה ונפעל לפיה.זה יחזיר לי את הביטחון וההנאה ואולי אוכל לחזור לאמן כמו פעם. האם פניה כזו נראית לכם חצופה או לגיטטימית? אני יודע שזה ילדותי אבל אני חייב לסגור את המעגל הזה. מה אתם אומרים?

אולי תנסה ללמוד אצל מורה אחר?

נראה שאתה והמורה הזה פשוט לא מסתדרים. לא בגלל שהוא כן או לא העלה אותך בדרגה, אלא בגלל ההרגשה שיש לך אצלו, בפרט אחרי אמירה כל כך בוטה כמו "אתה זבל ב...". יש דרכים אחרות להתבטא ולהתנהג. התפקיד שלו כמורה הוא ללמד אותך, ונראה שהוא לא ממש עושה את זה טוב.

ashigara

New member
../images/Emo45.gif מסכים מאוד עם רן_גוגיטסו

כל כך מסכים, שבלי לשים לב לדבריו של רן, כתבתי דברים ברוח דומה בפורום השכן.

patetta

New member
הבעיה היא...

קשה קצת לפרט את הסיבות אבל להישאר באותה אומנות לחימה אומר להישאר אצלו

tanma

New member
כמה נקודות

א. בדקת באמת את כל האופציות? אולי יש איזה מורה אחר שהחמצת שתוכל ללמוד אצלו? ב. למה משנה לך הדרגה? כדי להדריך? בגלל מה אתה חושב שהוא לא נתן לך? ג. מה עם ללמוד אצל תלמידים של המורה הזה? אולי "פחיתות כבוד" אבל אם יש כאלה שיש לך מה ללמד אותך מה זה משנה? ד. אם באמת אתה מגיע למסקנה שהדבר הנכון לך הוא לחזור אליו, תעשה את זה בשיקול דעת - איך שאתה חושב שהוא יקבל את זה הכי טוב. ה. אני אישית לא הייתי נשאר עם מורה שאין לי כימיה איתו, אלא אם כן הוא ממש יחיד במינו (יקדם אותי שתי רמות מעל כל מורה אחר) בהצלחה מתן

patetta

New member
אני יודע בוודאות

שאין מורה אחר. התלמידים של אותו מורה שמלמדים הם כאלה שהתאמנו איתי כל השנים.אין לי ממש מה לחפש אצלהם.הדרגה לא משנה לי כמו היחס שקיבלתי.אי נתינת הדרגה היא רק סימפטום.אני קוטלגתי אצל המורה הזה בתור "מוגבל" ו"גרוע" וזו ההתיחסות.אנשים אחרים שהיו באותה רמה ולפעמים פחות טובים לא זכו לתווית הזו וקודמו ללא עיכובים

gordosan

New member
קפואריסטה

אצלנו(קרטה) יש תלמיד בכיר שסובל מבעיות קואורדינציה וקשיים בלזכור את מבנה הקאטות, למרות שהמורה יורד עליו בפני כל הקבוצה, הדבר נעשה ברוח טובה ולא במילים בוטות כ"כ כמו שציטתת. כמו כן ניתן להרגיש שהוא זוכה להערכת המורה בשל התמדתו וזוכה לתשומת ליבו בהתאם. מן המעט שתיארת אוכל לאמר שאני אישית לא הייתי ממשיך עם המורה הזה, לא רק שלא התנצל על התבטאות שכזו, אתה גם "מקוטלג" אצלו... המלצתי: צא מהקטלוג הזה ותמצא לך מקום שתרגיש בו רצוי,אפילו אם לא קפוארה,עדיין עדיף. אם לא תרגיש בנוח,מן הסתם גם לא תתמיד. BOA-SORTE ACHE !

tanma

New member
זאת אומרת-

אם הבנתי נכון: אין מורה אחר. אתה רוצה ללמוד. המורה חושב עליך דברים לא טובים. אופציה אחת - אתה מספיק טוב להתאמן לבד? קח כמה חברים ותתאמן איתם. (עשיתי את זה במצב דומה, עבד בערך שנה , בינתיים מצאנו מורים). אופציה שניה - לחזור ללמוד. אם הדרגה לא משנה לך, אין למה לבוא בפניה כזו. אם הדרגה כן משנה לך (וזה לא מעיד משהו רע עליך, למרות כל שטיפת המח הקראטה קידית שעברנו כילדים!), תעשה את זה דיפלומטי. תחשוב מה המורה רוצה, איך לגרום לו לרצות לקדם אותך - אתה מכיר אותו טוב מכולם פה. ועוד נקודה - התלמידים שהתאמנו איתך התאמנו 3 שנים יותר ממך בינתיים. אם הם לא יותר נהיו טובים ממך עד עכשיו המורה הזה הוא לא משהו. בכל מקרה, שיהיה בהצלחה. מתן

chooselife

New member
האמת?

תשמע. גם אם אותו מורה היה מלמד אותי לירות קרני לייזר מהתחת, לא הייתי מוכן להתאמן אצל אדם שמתייחס בצורה כזאת לתלמידים שלו. זה לא סתם מכעיס, זה מרויד מערכו כאדם ומורה. הרי תלמיד הוא לא מעט מה שהמורה מחדיר בו- אם זה אגרסיה,אם זה התמדה,אם זה רצון והנחישות להמשיך לשפר עד היעד, וכן- זה גם התשומת לב של המורה לתלמיד שמתקשה על מנת שישתפר,כמו גם עידוד מתמיד להכוונה לאותו שיפור. אני לא יודע אצל מי אתה לומד, לי היתה אפיזודה מאוד קצרה בקפוארה במשך בערך שנה וחצי לפני שהתחלתי לחפש לי שוב משהו קצת יותר..אממ.. פרקטי לצרכי שלי,ואחד הדברים שלא אהבתי היה היחס של המורה לתלמידים , מבחינת ההתעלמות מאלו שלא גילו מיד כישרון טבעי למשל,והקירוב המיידי למתקדמים של אלו שהוא יותר אהב,לפחות כך הרגשנו. היתה את ה"קליקה" והיו את החיצוניים.אחד הגורמים שללא ספק קיצרו את השהות שלי במקום,היה עניין זה. מה שכן, מהמעט שאני יודע יש מספיק מורי קפוארה שונים בארץ,וגם יותר מסיגנון אחד, אני מבין שאתה לא יכול לשתף- אבל כמו שאתה בוודאי יודע,קימות קבוצות גם של אבדה,וגם של רג'יונאל, ומספיק מורים שלא מסונפים לאף אחד מאלו-זה הרבה עניין של רצון לחפש. אבל באמת בן אדם, כבוד עצמי. המורה אמר לך ש"אתה זבל בקפוארה"? ואתה רוצה שוב לשלם לשמוק כזה?! אצלי לפחות,זה יהרג ובל יעבור.

chooselife

New member
ואם כבר אתה אוהב

את ברזיל... נו אתה בטח יודע לאן אני הולך עם זה. כמו תמיד

תקשיב

אני לא יודע על מי מדובר אבל אני ממש לא מאמין שזה קורה אצל עידן הררי. הוא מנהל את מאכז הקפואירה הישראלי. תלמידים ומדריכים מהשורה הראשונה ואני ממליץ לך בחום ללכת לשוחח איתו ולהתאמן אצלו. הוא מלמד בהרצליה וברעננה וסניפים שלו פרושים בכל המדינה..

למעלה