מה אתם אומרים..

איך אתה מכין ביצה מקושקשת ?

מתחיל להכין חביתה ואז מערבב הכל במחבת או ישר שובר את הביצה על המחבת ואז מערבב הכל ? פעמי עתידים שקול לשיטת החביתה שלדעתי ולדעת רבים פחות טעימה ופחות אפקטיבית... (חביתה "קרועה" היא לא ביצה מקושקשת !!!!) מי שרוצה להיות מהנדס לא צריך לחפש להיות קודם הנדסאי, זה לא שווה את זה... אני רואה עכשיו את אחי הגדול שסיים הנדסאי אלק' בטכני, שירת בתור מדריך (מבחירתו) באיזה ביצפר של חיל האוויר ברחובות (שכחתי את השם) והיום הוא בכלל רוצה ללמוד תעשיה וניהול... למזלו הוא השתחרר מהצבא בגלל בעיה בריאותית (או שזה לא כזה מזל ?) אבל אם לא, הוא היה ממשיך לעוד שנה מהיום בצבא, ועוד שנה וחצי קבע, סה"כ גיל 25 הוא משתחרר עם מקצוע שהוא לא רוצה בו. נשמע כיף ? דרך אגב, שלא תבין אותי לא נכון, הבעיה הזאת קיימת גם במסלול עתודה אקדמאית, תמיד כשמישהו בא לשאול פה על מקצוע הדבר הראשון שהוא מקבל כתשובה זה "אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה ללמוד ?" אבל במסלול ההנדסאי הבעיה היא קשה יותר מסיבה פשוטה, אנשים מסתכלים על המסלול הזה בתור גיבוי, מעין ברירת מחדל, שאם אחרי הצבא יהיו בעיות לפחות אני אהיה הנדסאי אלק' אז יש לי מקצוע אבל החשיבה הזאת היא מוטעית (ותגידו תודה לאמא ואבא על זה) כי לדעתי היא מובילה לתבוסתנות, בסוף אתה מוצא את עצמך עובד בעבודה שלא רצית, ללא סיפוק ולא מבין לאן נעלם החלום של להיות הבנאדם הראשון שהטיס לירח מטוס נייר. ועוד משהו... אם נחזור לאחי, היום הוא מוכר בחנות אלק' גדולה ומבסוט מהחיים, בינתיים הוא לומד לפסיכו' ואחר כך משפר בגרויות, הוא ילמד את המקצוע שהוא רוצה, אומנם באיחור אופנתי, אבל יכל להיות הרבה יותר מאוחר...

Hamall

New member
זאת האנלוגיה הכי גרועה ששמעתי...

ואני אומר זאת בלי לשלול את שאר הדברים שאמרת.

fishyman

New member
תשמע אני עושה את זה רק בגלל

שזה המקצוע שאני רוצה...אם לא הייתי רוצה להיות בסופו של דבר קשור לאלק' מן הסתם שלא הייתי הולך לזה.. דבר שני, כמו שאמרת באמת עדיף לעשות את המהנדס וזהו, וניסיתי להתקבל בעתודה רגילה לאחת האוניברסיטאות אבל לא התקבלתי בגלל פסיכומטרי נמוך... ציון שבפעמי עתידים כן קיבלו. אז כמובן אם היה לי ציון הרבה יותר גבוה (וצריך ממש גבוה כדי ללמוד הנדסת חשמל ואלק') אז הייתי הולך ללמוד באונ' אבל בגלל שאין לי לפחות נותנים לי את ההזדמנות ללמוד במכללה ואחרי זה להשלים למהנדס... ובסופו של דבר שאני אסיים את המהנדס אני אתחרה על אותה משרה עם זה שסיים את התואר שלו באונ', ויכול להיות שלי עוד יהיה יתרון כי הבנת שעתודאים רגילים לא מציבים בד"כ במקומות שקשורים למה שהם למדו, בשונה מטכנאים והנדסאים...

למעלה