מה אני עושה?

מה אני עושה?

עזבתי את הישיבה בתחילת השבוע ואני לא יודע מה לעשות הלאה מצד אחד כולם משכנעים אותי לחזור לישיבה מצד שני יותר קורץ לי החיים בחוץ מצד שלישי אם אני לא יחזור עכשיו אולי עוד חודש אני יתחרט ואז כבר אני לא יוכל לחזור

תחזור כי תחשוב שנייה

נגיד תה חוזר לא הפסדת עוד חודש תא יכול לצאת עוד פעם ולעשות מה בא לך אם תלך עכשיו תא אומר תתחרט בסוף!

את צודקת מצד אחד

אבל מצד שני אני עושה צחוק מעצמי אם אני חוזר ואחרי חודש יוצא עוד פעם

חצי עובדים חצי לומדים.

או ההפך. . . ואגב הישיבה האחרונה שלמדתי בה היא דווקא היתה של יום שלם . והיא היתה מעולה פלוס מכל הבחינות. (מדובר מלפני שנה! ) עזבתי אותה מסיבות מסוימות וכיום אני עובד וברוך ה הכל מעולה וזה לקח הרבה זמן עד שהגעתי למה שאני היום... בקיצור יש שתי צדדים למטבע זה מאד מאד תלוי בבנאדם עצמו.

ניראלי שאמרת.

אני רוצה לעזוב ``כי החיים בחוץ יותר קורצים לי`` . אני טועה? עכ``פ - טבעי שחברה כמוך שזה הסיבות שגרמו להם לעזוב העזיבה תגרום להם עוד כמה עזיבות קשות.! אבל בגלל הנסיון שיש לי בזה (הנסיון האישי שלי.) אז אני לא יכול להגיד שזה ודאי מה שיקרה כי ישנם עוד המון סיבות שיכולות לגרום לבחור לעזוב ישיבה סיבות שנמצאות פחות ``במודע`` ויותר ``בתת מודע`` בקיצור שוב- תלוי מה הסיבות הכי פנימיות שלך שגרמו לך לעשות צעד שכזה (שהרבה היו רוצים לעשות ולא מעיזים כי....שידוכים...ועוד כלמיני סיבות) ואז צריך לבדוק. אבל בגדול מעטים הבחורים שעזבו ישיבות ונשארו ברמה רוחנית כלפני.

נכון שאין בו כלום אבל

ככה בישיבה אם אני לא לומד אני סתם יושב ומגרבץ ואז אני מתבאס ככה אם אני אצא אני יעבוד אז לפחות אני יעשה עם עצמי משהו

בישיבה שאני עכשיו גם אפשר לעבוד מדי

פעם אבל אחרי הכל אני מוגבל למסגרת ואני אוהב להיות חופשי...

sick of it

New member
יש לי שלושה חברים כמוך..

העולם קורץ לך. שים לב: "קורץ" - אף קריצה לא נשארת יותר מאלפית השנייה ואני מאמין שהחיים שאחרי הישיבה אולי יהיו טובים יותר אבל זה ייגמר מהר-ממש כמו קריצה. מניסיון..

אתה לא צריך לספר לי מה זה העולם

בחוץ אני הייתי שם אבל אם אני יהיה בחוץ אני ימצא עבודה מסודרת ואז אני יהיה בן אדם

תעשה פסק זמן עם החיים

אני לא רוצה לבוא עכשיו ולהטיף לך לחזור לישיבה,מכיון שאם יצאת זה אומר שמאסת בישיבה..אז תחשוב טוב לפני שאתה עושה צעד כדי שלא יהיה צעד שגוי..ברגע שתחליט החלטה תלך עליה,מקווה לטובתך שהיא תהיה טובה..ובקשר שלא תוכל לחזור לישיבה אין לך מה לפחד כי לא היה לך טוב שם אז תוכל תמיד לעבור לישיבה שיותר מתאימה לך

זה נכון אבל

מצד שני חבל לי להפסיד את הישיבה הזאת כי זה באמת חברה סבבה וחוץ מזה שאני לא מאסתי בישיבה מאסתי בעצמי נגמר לי הכח להשקיע

זה שנגמר לך הכח להמשיך זאת רק סיבה

אתה לא חושב שמשהו גרם לכוח שלך להפסיק,אתה בן אדם,אין כזה דבר שהכוח מפסיק,אוכלים ויש שוב כוח..כנראה לא טוב לך עם הלימוד עצמו או הצוות,אם תעבור מהישיבה זה לא מחייב לנתק את הקשר עם החברה הטובים..אבל למה סתם להישאר במקום שאתה לא מרוצה בו רק בגלל שאתה מפחד לא ליפול ברחוב,הגיע הזמן שתקבל החלטות בקשר להמשך חייך,אם לא אתה אף אחד לא יבוא לעזרתך

למעלה