מה אנחנו קוראים/שומעים הסופ"ש?

אני יקרא את המדריך לעתיד של רועי צזנה

הספר בעצם אומר מה במדע הבדיוני יפסיק להיות בדוי ויהפוך למציאות

trilliane

Well-known member
מנהל
אגב, בתחילת החודש התפרסם ריאיון איתו ב"הארץ":

"העתידן רועי צזנה: האנושות מגיעה עכשיו לסוגיות קיומיות"
http://www.haaretz.co.il/magazine/ayelet-shani/.premium-1.2581176
אם אינכם רשומים להארץ ייתכן שלא תוכלו לקרוא את הכתבה; במקרה כזה אל תלחצו אל הקישור אלא חפשו את הכותרת בגוגל והיכנסו לכתבה דרך תוצאת החיפוש.

trilliane

Well-known member
מנהל
יש לי עותק, זה בסדר...
ואני מעדיפה קישור נורמלי לכתבה

כלומר כזה שנראה טוב במחשב... וזו ממש לא בעיה לחפש בגוגל (או להוסיף קאש לכתובת, אבל זה קצת יותר מתוחכם).

Bs Bane

New member
The Stand/Witches Abroad

סיימתי את הפלוגה שחורה ולא נראה לי שאמשיך לשני. היה מאוד אנמי, צפוי, וחסר דמויות מעניינות.
העמדה התחיל ממש טוב ואז נמרח קצת, אבל הכתיבה טובה והדמויות טובות ואני מתחיל להכנס לזה.
&nbsp
דירק ג'נתלי 2 היה נחמד מאוד. הרבה יותר טוב מהראשון.
מכשפות בחו"ל בינתיים מעולה אבל עכשיו זה נגוע לי קצת בעצב.

תמר עדי

New member
גיבורי האולימפוס 1, קדחת האפלה, אפקט רוזי

גיבורי האולימפוס - בסדר, מכוון לצעירים ממש. להבדיל מספרי נוער אחרים שאותם ממש אהבתי, פה לא כל-כך התחברתי.
קדחת אפלה - סבבה לגמרי, סיפורי עם איריים ודבלין שתמיד מצטיירת לי כעיר שמסתירה משהו אפל.
אפקט רוזי (לא ז'אנרי) - מי שאהב את פרוייקט רוזי, יאהב גם את זה ואני אהבתי את שניהם.
מתחילה היום - המעון של מיס פרגרין לילדים משונים.

NomadSoul

New member
Red Rising

לקח לי קצת זמן להתרגל לכתיבה בזמן הווה... אבל עכשיו כבר ממש נהנית.

NomadSoul

New member
זהו סיימתי. לא בטוחה עדיין מה אני חושבת.

נהניתי ממנו יותר ויותר ככל שהתקדמתי.
ואז הסוף... לא יודעת למה ציפיתי, אבל היתה לי מין הרגשה של אנטי-קליימקס. כנראה בגלל שיש המשך. ואולי זה בכוונה, כי ככה גם דארו הרגיש באותו רגע.
בכל אופן מתכוונת לקרוא את ההמשך, אז אפשר לאמר שהשורה התחתונה היא שאהבתי את הספר

ניימן3

New member
קראתי את the slow regard of silent things של פטריק רות'פוס

לא סתם ככה: הוא מגיע העירה (ברלין) מחר כחלק ממסע קידום מכירות לספר.

אקדים ואומר שפטריק רות'פוס הוא האהוב עלי מבין סופרי הפנטזיה החדשים. אני מאלו שחושבים שהוא גאון.

אסיים בכך שהספר הנוכחי הוא בררה. פשוט שיעמום מוחץ. נובלה בלי דיאלוגים, בלי עלילה, עם דמות אחת בלבד שמנהלת שיחות עמוקות עם עץ. יש שמונה עמודים שמוקדשים להכנת סבון. שמונה. בחוברת הוראות להכנת סבון יש פחות עמודים!!!

מה שמצחיק זה שהספר מתחיל בהקדמה שהיא התנצלות של רות'פוס על כך שהסיפור הנוכחי הוא לא סיפור מעניין והוא מבין שהוא לא מתאים להרבה אנשים. באחרית הדבר הוא מתנצל שוב, ומספר למה הספר התפרסם בכלל. מסתבר שזה משהו שהוא כתב למגירה שלו, אבל אז הסוכן שלו ועוד כל מיני אנשים אמרו לו ש"זה מוזר אבל אני אהבתי".

לדעתי? הסוכן קיבל כתב יד של אחד הכוכבים שלו, וידע שאנשים יקנו כי זה פשוט פטריק רות'פוס.

Y. Welis

New member
נשמע ככה

מזכיר לי משהו שסטינג אמר ב-84' או אחרי, לאור ההצלחה האדירה של 'הפוליס' (מסע הופעות ענקי באמריקה) - 'גם אם היינו מוציאים אלבום שכולו גרפסים ופלוצים, היינו מוכרים יפה'.

אקדמיה לנסיכות והספר השני של פרסי ג'קסון.

מודה - פרסי ג'קסון משתפר, הרעות החולות של ספר מס' 1 עדיין שם, אבל הוא הוסיף טוויסט נחמד שממש ממש אהבתי.

אקדמיה לנסיכוה חמוד בצורה מרשימה, ממש ממש אהבתי אותו, אחפש אם יש לו המשכים או משהו.

וויתרתי על החור שברעש, פשוט לא נתפס לי ( נראה שהוא כותב ילד בן 12 בעולם של גברים יותר מדי טוב).

minimalman

New member
בעיצומו של City Of Stairs

בינתיים חביב מאד. פנטסיה מיינסטרימית לא מסובכת מדי וכתובה מספיק טוב. נהנה.
מה שדי מתאים לי עכשיו אחרי הנפילה הכואבת עם Unwrapped Sky הקודם שקראתי שהיה פשוט ספר בלתי נסבל.
שילוב מוחץ של כתיבה רעה, איטיות, דמויות דהויות, עלילה לא קוהרנטית, וכל זה מוגש במין רצינות תהומית מצד המחבר, משל מדובר פה בגורמה ספרותי של ממש. ספר מביך. סחבתי עד האמצע וזהו, לא יכולתי יותר.

כן, אני!

היא מגניבה מאוד, שנונה מאוד ומקורית מאוד ואני נורא נהניתי ממנה. אני מודה שאם היית אומרת שאהבת את גיבורי האולימפוס הייתי ממליצה לך על ספטימוס ללא מצמוץ, אבל כיוון שאם זכרוני אינו מטעה אותי (הראש שלי מלא בעיקר במחשבות על אוכל ושינה אז פעמים רבות הוא אכן מטעה אותי) לא התחברת לגיבורי האולימפוס, אולי אני כן אמצמץ. אני מתכוונת, יש מן דמיון קלוש סגנוני (פנטזיה לנוער עם הרבה הומור-שובר-מתח כזה), אבל מצד שני יש גם מספיק אי-דמיון כדי שאני אציע לך לנסות את הספר הראשון. אם תאהבי ותתלהבי יהיה אדיר לך לגמרי. אם לא תתלהבי - זה עדיין לא יהיה בזבוז זמן

למעלה