מה אנחנו עדיין לא יודעים שקיבלנו משם?

יוגי379

Member
אנחנו יודעים שליקום היתה התחלה
אנחנו יודעים שהוא ממשיך להתפתח. ושלכל אחד מהאטומים שבגופנו יש שורשים במפץ הגדול ובתהליכים שהתרחשו בכוכבים שהתפוצצו לפני מיליארדי שנים.
הזהב שמהם עשויים התכשיטים שלנו, הסידן שמהם בנויות העצמות שלנו או הברזל שנמצא לנו בדם.
.כל אלו הגיעו מאותו "אבק של כוכבים".
כל כוכב הוא בית חרושת לייצור של יסודות קלים או כבדים.

אבל השאלה המעניינת היא, מה אנחנו עדיין לא יודעים שקיבלנו משם?
(אה....אנחנו לא יודעים
)
ואם דווקא אותו החלק שעדיין לא השגנו שקיים בתוכנו, עשוי לקשור אותנו לאותם התופעות הסובבות אותנו.

uzi2

Active member
או שקיבלנו משם או שלא קיבלנו משם.
המערכות הפיזיות, אנחנו יודעים לא רע את חוקי הפיזיקה שהן מתנהגות לפיהם. קיום החוויה הסובייקטיבית לכאורה, לדעתי, אינו נחוץ אבולוציונית. יש טענה שבגלל זה גם ההבנה של הקיום הזה - היא מעבר ליכולות השכליות שלנו - שהתפתחו אבולוציונית. מצד שני, יש כל כך הרבה יקומים שאפשריים אפריורית וייתכן שפשוט צריך לקבל את זה שזהו העולם, ואם היה אחרת, אז היינו שואלים מדוע אחרת (באם יש ביקום מי שישאל).

באופן אישי, אני חי ביקום הזה, ומנסה להבין אותו.
מה הכוונה ב-"להבין אותו"? לצערי הרב, זה מצטמצם ב-"להבין את החוקיות שבו, היכן שיש לי את הכלים".

יש המון דיון מעניין אצל ז'וליו טונוני. מציע לך לראות הרצאות שלו ביוטיוב (באנגלית). גם כריסטוף כוך מעניין מאוד לדעתי (והם עבדו ביחד). אני לא בטוח שהמודל שטונוני פיתח (וכוך לדעתי גם תרם לו) נכון, אבל צורת ההסתכלות שלהם מעניינת.

למעלה