מהו כיום מקור הכוח של המדע?

Feanor75

New member
מהו כיום מקור הכוח של המדע?

את ההיגיון הוא כבר נטש. שיטת התצפיות היא שיטה אבסורדית שנכשלת בהבנת המציאות.

מקור הכוח העיקרי של המדע כיום הוא הכסף, המדע נתמך וממומן ע"י תאגידים שמשתמשים בו כדי להמשיך לשלוט בציבור ולהונות אותו, להשאיר אותו מכור ומשועבד.
אדם מערבי מודרני בגיל 35 ומעלה חושב שזה נורמלי בגילו להשמין, להרכיב משקפים ולהתחיל לסבול מכל מיני מחלות ובעיות פסיכולוגיות. הוא קרא מחקרים שלימדו אותו שזה נורמלי, גזירה משמים.
הוא יכול היה להוציא מהתפריט שלו בשר ומוצרי חלב או להפחית בצריכתם. יכול לאכול לאט וללעוס הרבה- לאכול פחות וליהנות יותר. יכול לצאת לטבע וליהנות ממנו, להביט רחוק ולתרגל את שרירי העיניים כדי לשפר את הראיה. לא להסכים לעבוד במקום שגורם לו לדאגות ולמתחים ושלא משאיר לו כמעט שעות פנאי.
אבל להתגבר על תאוות ועל תכתיבים חברתיים, להיגמל ממזון ומהרגלים ממכרים - מסתבר שזה קשה לאנשים.
האדם אוכל הרבה מדי ומשמין- מקור לאינספור מחלות ולתיעוב עצמי. אוכל מזון חומצי ביותר שגורם לו לעוד המון בעיות כמו צרבות, עששת ובהמשך בריחת סידן מהעצמות. הוא נרקב מול המחשב ומתמלא בפסימיות, פחדים ותועבה. אבל הוא חושב שככה החיים, שזה נורמלי, לפי המדדים של הרופא, זה מדעי, ככה כולם מסביב.
הרופאים נסמכים על ממוצעים של חברה שהיא כבר חולה.

במקורות יש אנשים כמו הרמב"ם, שמי שנשמע להנחיותיו יכול לרפא את הבעיות האלה. יש גם הרבה סבתות ותושבים של כפרים פרימיטיביים שיודעים את כל הדברים האלה, אבל אתם לועגים להם ולידע שלהם. אתם יכולים לצחוק על כולם, על כתבי הקודש, על המאמינים ועל יודעי תורת הסוד, אבל שימו לב לבריאות שלכם, שעוד תוכלו לצחוק גם בעוד כמה שנים. בינתיים כוהני הדת שלכם ראשי התאגידים, מדושנים מעונג כשהם שומעים את התבטאויותיכם, צאן מרעיתם.

BravoMan

Active member
אתה צודק!

עדיף לחיות כמו בתקופת המב"ם, אז רוב האנשים לא עברו בכלל את גיל 40, ובן 35 כבר נחשב זקן.
&nbsp
מעניין, לפי הכרטיס שלך, זה הגיל שלך - לא הגיע הזמן שתתקדם לעולם הבא?

Critical Thinking

Well-known member
"לא הגיע הזמן שתתקדם לעולם הבא?" ?

אינני רוצה להישמע ביקורתי, אולם איחול כזה was not absolutely necessary...

BravoMan

Active member
לאף אחד אחר בפורום גם לא הייתי מאחל זאת,

אבל מר Feanor75 בטוח שהעולם הזה הוא רק מבחן, ואין זה כלל משנה כמה זמן אנו שוהים כאן.
שכל המטרה של השהיה היא להתפתח ולהתקדם הלאה, אז לדעתי הוא מכל האנשים דווקא יקבל איחול כזה בצורה מאוד חיובית...

BravoMan, לפי מה שאני זוכר מה שאמרת לא נכון ....

תוחלת החיים בעבר הייתה נמוכה משום שהמון תינוקות מתו בלידה או זמן קצר לאחר הלידה, אבל אנשים שעברו את גיל 20 המשיכו בלי בעיה גם לגיל 70 ולגיל 80.

תקן אותי אם אני טועה (כלומר כשאומרים שתוחלת החיים בעבר הייתה נמוכה הכוונה היא לממוצע הכללי, כולל תמותה של תינוקות!)

Feanor75

New member
אתה לא טועה. בראוומן וחבריו בולעים מאוד בקלות

את שקרי התאגידים, את המניפולציות שבסטטיסטיקות שלהם. הם מאמינים שהחיים שלהם באמת יותר טובים, שהם בריאים יותר ועובדים פחות.

חנוך25

New member
נכון! מה פתאום לספור תמותת תינוקות?! הכל מניפולציות של תאגיד

Hameln

New member
מה יש לספור? זאת הייתה הקארמה שלהם...

BravoMan

Active member
אתה טועה!

זה נכון שההשפעה הכי גדולה של הקדמה היית בהפחתת תמותת תינוקות, אבל גם מי שהצליח לשרוד אחרי גיל 5 כלל לא הובטח לו להגיע ל-70 או 80, ולא צריך להרחיק לתקופת הרמב"מ כדי לראות זאת.
&nbsp
הנה מאמר (מקווה שאין לך בעיה עם אנגלית), שמשתמש בנתונים מבריטניה על כ-200 שנה אחרונות כדי להראות שגם בלי לספור תמותת תינוקות, תוחלת החיים עלתה בצורה משמעותית ב-100 השנה האחרונות ביחס לעבר:
https://ourworldindata.org/life-expectancy

ItsikH

Member
לא. הטעות היא תליית כל העליה בתוחלת החיים בגורם אחד ויחיד
נכון שצמצום תמותת התינוקות היא אחד הגורמים האלו, אבל גורם התחלואה והתמותה העיקרי עד המהפכה המדעית ברפואה היה מחלות זיהומיות. גיל החיים המירבי התאורטי לא השתנה עד לרגע זה ממש - מספר הקסם 120 [כאומדן גס כמובן] היה ידוע מאז ומתמיד - עיקר פועלה של הרפואה המודרנית הוא בצמצום גורמי התחלואה הנפוצים.
מה שאתה מכוון אליו הוא תוחלת החיים בגיל נתון ולא בלידה, ודאי שאדם שכבר הגיע לגיל 20, לא יעניין אותו מה תוחלת החיים הכללית.
רפרוף זריז בוויקי העלה כדוגמא את הקישור הבא, שממחיש את השינוי האמיתי:
[URL]http://www.richardcarrier.info/lifetbl.html[/URL]
מדד אמין וריאלי יותר לתוחלת החיים בתקופה שבקישור יהיה בגיל 20, ועדיין הוא עומד על 48.
וטבלה שנותנת מענה על שאלתך בדיוק [שים לב שתוחלת החיים לפי גיל היא לשארית החיים ולא הכוללת]
[URL]http://www.infoplease.com/ipa/A0005140.html[/URL]
קל לראות שגם תוחלת החיים לפי גיל עולה בעקביות, אם ניקח כדוגמא את גיל 20, שיפור של 16 שנים בקרוב על פני מאה השנים האחרונות.

aryeh201444

New member
אתה חסר בטחון בעמדות שלך?

למה אתה חייב לתקוף את האדם באופן אישי ולהתעלם מתורף דבריו?

למה אתה לא מסוגל לקבל בהבנה ונחת שלאנשים יש דעות שונות משלך ולנהל דיון על מהות הדברים? למה אתה לוקח הכל באופן אישי?

BravoMan

Active member
מה הבעיה שלך?

אני הסכמתי איתו - הסכמתי שבתקופת הרמב"מ חיו טוב יותר, הסכמתי שאין סיבה להישאר בעולם הזה כי הוא אחד מיני רבים ולא החשוב ביותר.
&nbsp
מה הבעיה? בסה"כ שאלתי למה הוא לא דובק באמונות שהוא מפרט כאן ופועל להגשימן!
למה אתה רואה בזה מתקפה אישית?
&nbsp
ובנימה רצינית יותר: אין לי סיבה לנהל דיון על מהות הדברים עם חלאת אדם שטוען שקרבנות השואה הרוויחו ביושר את מה שקרה להם במעשיהם, ושדאעש עושה את עבדת אלוהים.
&nbsp
כתבת כאן פעם שאני נלחם באלוהיך, אבל הוא גרוע יותר - הוא מוכן לשרוף אותך ושכמותך יחד עם אלוהיכם וכתבי הקודש שלכם בשם האלוהים שלו (ויש לו כמה! כולל ישוע של הנוצרים), ולעשות זאת בביטחון מלא שהוא בצד הטוב והמוסרי.
&nbsp
אז לפני שאתה יוצא להגן עליו, אני ממליץ שתקרא קצת יותר את הדברים שלו שכתב בפורום, ותחשוב טוב טוב אם הוא מישהו שראוי להגנה שלך!

Feanor75

New member
לא הבנת את הסיטואציה

יש לי המון ביטחון בדעותיי. אני גם לא מתקיף אף אחד פה אישית אלא אם כן התקיף אותי קודם, וגם זה לא תמיד. המשתמש הזה ואחרים כמותו לא מסוגלים להתמודד בצורה רצינית עם הטיעונים לכן כל שנותר להם זה להתקיף מהמקום הנמוך שלהם ולפלוט את מה שלמדו בשטיפת המוח שקיבלו.
אגלה לך משהו, אני לא נהנה במיוחד לכתוב פה אבל מרגיש שזאת חובתי לדבר לאנשים שנמצאים במצב של עיוורון. בתור מי שלא נהנה ממאבקים, זה לא נעים להיכנס לסביבה כזאת ולספוג גידופים, גם אם רמת הטיעונים שלהם בד"כ נמוכה והם אפילו לא מצליחים לאתגר אותך. לצערי רוב המשתמשים פה לא תרבותיים במיוחד וכנראה סובלים מכל מיני בעיות, אז ברור שייגדפו.
ברגע שארגיש שדבריי לא רצויים פה אני אפסיק.

מדור 26

New member
יש לך המון ביטחון בדעותיך - זה המבחן לצידקתך?

• גם לאחרים כאן בפורום, שדעתם שונה מדעתך - ויש להם המון ביטחון בדעותיהם, אז למה אלה אינם צודקים, להשקפתך?
  • העובדה שאתה משתמש בביטויים משפילים כלפי "רוב המשתמשים פה" , כמו "הרפש" שאתה מייחס לנו, או "נמצאים במצב של עיוורון"
  • וכן "לא תרבותיים במיוחד" או "סובלים מכל מיני בעיות" (והמבין יבין) לא עושה אותך תרבותי במיוחד.
  • מבלי להוסיף ולהתווכח על נושאי השרשורים שלך, מספיק ללמוד מצורת ההתייחסת שלך, כלפי מי שלא חושב כמוך, את רגשי "האני ואפסי עוד" ואת היהירות בצורת הניסוחים שלך, דבר שלא בהכרח מזכה אותך לרוב אהדה...
  • גם אני אגלה לך משהו: אף אם אתה "לא נהנה במיוחד לכתוב כאן", נראה לי שרוב המשתתפים כאן, אף הם לא נהנים מתצוגת רגשי העליונות המדומים שלך, וחוסר נורמות תרבותיות המאפיינות את כתיבתך.

איך זה קשור לפורום אתאיזם ?

זה קשור לריקנות התרבותית שיש היום, אנחנו (החברה פה בפורום) קצת יותר רציניים...

Feanor75

New member
זה קשור כי הרבה אתיאיסטים נסמכים על המדע

אז צריך לגלות להם שעבדו עליהם עם העסק הזה.
&nbsp
ובקשר לתרבות, לצערי הפורום הזה לא מצטיין ברמת התרבותות שלו. אני סופג פה המון גידופים למרות שהמטרה שלי פה היא חיובית ולא זכור לי שהתייחסתי פה למישהו בחוסר כבוד אלא אם כן הוא גרם לכך. אני לא מתרגש כי ברור שזה בא מאנשים שמרגישים לא מוצלחים, אבל בכל זאת חבל שזה כך.

Feanor75

New member
אתה יכול להרגיש אנשים

כשאתה משוחח עם אנשים תרבותיים אתה מכבד אותם גם אם אינם מסכימים עם דעותיך, והיחס הדדי. זה לא מה שקורה בפורום הזה, כאן מדרדרים אותך לרמה נמוכה של דיון.
וגם לך יש חלק בזה.

Critical Thinking

Well-known member
הכח של בירור האמת (ככל שניתן להשיגה) באמצעות חקירה מדעית -

אין שני לו.
החקירה המדעית עדיפה על פני טענה "כתבי הקודש אינם יכולים להימצא טועים", והתעקשות כי המציאות הנצפית לעינינו היום היא פרי בריאה.
נכון הוא כי אורח החיים בחברות שפע מערביות, וצריכת מזון מעובד בעל חיי-מדף ארוכים הוא פרי לחץ של התעשיה, אולם גילוי האמת על הטבע אינו קשור לטיעוניך.
האמת ניתנת להשגה רק באמצעות חקירה מדעית על פי היצמדות לפרוטוקול מחקר מדעי (double-blind controlled study).
אין משהו אחר.

למעלה