מהו ההליך החוקי לצו ריתוק למקום המגורים ?

מצב
הנושא נעול.

אורי404

New member
יש גחמה של חברות. זה ברור

המנטליות השולטת היא האשמה בכך.
כשיכירו סוף סוף בתחבורה הציבורית כשירות חיוני לאזרח, אז גם לא ייתנו לכל מיני גחמות של החברות להתממש ולא יורידו נסיעת בטיעונים פסולים שכאלה.
אתה לא באמת יודע איפה יש מחסור בעובדים ואיפה אין ומהן התנאים בכל חברה וזה גם לא קשור. זו גחמה של החברה על חשבון הנוסעים וזה לא צריך לקרות.
יש גחמה של חברות. זה ברור
אבל דווקא יוצא לי לראות תלושי משכורת או להתרשם מהתנאים מסביב ולראות (ולו באופן חלקי) היכן המחסור.
באופן כללי בכל תחום התחבורה הציבורית וגם בהסעות הפרטיות יש מחסור בנהגים. בתוך זה יש חברות, בהן תחלופת הנהגים גבוהה יותר או שהן על מינימום תקן העובדים.

Ccyclist

Well-known member
זה שונה משלילת זכויות מאנשים ללא הליך משפטי

מהו ההליך החוקי לחופש ולחגיגות לעובדים?
טוב, שיש אפשרות לעובדים לנוח ולהיות עם בני משפחותיהם.
כאשר בישראל יש חגים מוסלמים יש צמצום בכמות הנסיעות של האוטובוסים; נהגי אוטובוסים רבים בחברות האוטובוסים השונות הם מוסלמים. בפועל מבטלים נסיעות בקווי האוטובוסים השונים, בין אם כל הנסיעות של הקו או חלק מהנסיעות.
כך, שלגיטימי לדעתי שיהיה חופש גם לעובדים יהודים בתקופת החג ושיתאפשר להם לחגוג עם שני משפחתם.
אצל נהגי אוטובוסים רבים בהסעות פרטיות (שחלק ניכר מהם עובדים בסופי השבוע), ניתן לראות נהגים רבים או שלא הצליחו להקים משפחה או שהם פרודים/גרושים. אני מודה ומתוודה, שלא ערכתי ספירה מקיפה ושאין לי נתונים רשמיים לכך. גם ניתן לטעון, שבאופן כללי יש תופעה גדולה של גירושין. ועדיין אני סבור, שבתחום ההסעות הפרטיות יש את זה באופן בולט.
זוהי הסיבה, שאפשר* לא להתלונן על השבתת תחבורה ציבורית במהלך החגים.
ניתן לטעון, שמוניות פועלות. אבל שם חלק גדול מנהגי המוניות הם עצמאיים ולא שכירים. הם אדונים לעצמם וזה שונה מאשר נהגי אוטובוסים, שהם במעמד עובד שכיר.
כפי שפירטתי בתגובת ה ASBO יש הליכים חוקיים לרתק אדם למקום מגוריו, וזה צריך להיעשות בצורה חוקית דרך בית משפט, מה שלא קורה במקרה הזה.

בחגי ישראל בתי החולים פתוחים, הטלוויזיה משדרת, החשמל זורם ואיכשהו מצליחים להסתדר ולתת לעובדים היהודים חופש. במדינה ש25% מאוכלוסייתה לא יהודית לא קשה למצא נהגים שיוכלו להפעיל תח"צ בחגי ישראל.

mister K

New member
זו אפילו לא השערה, עובדה שבחיפה מוצאים נהגים!

כפי שפירטתי בתגובת ה ASBO יש הליכים חוקיים לרתק אדם למקום מגוריו, וזה צריך להיעשות בצורה חוקית דרך בית משפט, מה שלא קורה במקרה הזה.

בחגי ישראל בתי החולים פתוחים, הטלוויזיה משדרת, החשמל זורם ואיכשהו מצליחים להסתדר ולתת לעובדים היהודים חופש. במדינה ש25% מאוכלוסייתה לא יהודית לא קשה למצא נהגים שיוכלו להפעיל תח"צ בחגי ישראל.
זו אפילו לא השערה, עובדה שבחיפה מוצאים נהגים!

25306yosef

New member

פשוט יעשו היפוך ימין לשמאל בפוטושופ.

מזמן כבר לא צחקתי כך...

הבעייה שמרגע שמתווכחים עם דתי על כך

כאשר מתווכחים עם דתי על תחץ בשבת (וכדומה) הוא תמיד יענה ב"טיעון המחץ" זו מדינה יהודית.
כלומר תמיד לא צריך לחשוב ויש תשובה מוכנה לכל כפייה דתית לסוגיה,
ואפילו הם לא יכולים לחשוב מה היה קורה אילו רבנים לפני 100 שנים היו מתירים נסיעות בשבת.

alantan

New member
מדינת העם היהודי <> מדינת היהדות...

כאשר מתווכחים עם דתי על תחץ בשבת (וכדומה) הוא תמיד יענה ב"טיעון המחץ" זו מדינה יהודית.
כלומר תמיד לא צריך לחשוב ויש תשובה מוכנה לכל כפייה דתית לסוגיה,
ואפילו הם לא יכולים לחשוב מה היה קורה אילו רבנים לפני 100 שנים היו מתירים נסיעות בשבת.

Ccyclist

Well-known member
מדינה עברית - תחבורה חופשית !

חוקי מדינת ישראל ומצוות הדת היהודית אינם זהים, ואם כבר - חופש הדת הוא דבר שניתן מכוח החוק האזרחי שאינו תלוי בדת למטרת קיומו, ובמקרים רבים מאפשר הרבה דברים שאינם עולים בקנה אחד עם מצוות הדת.

מה שהדתי חושב שאני מחוייב לו אינו משנה לכאן או לכאן, השאלה שלי (וחבל ששירבבתי את רעיון הפיצוי שמסיט מהעניין הראשי) היא מהו ההליך האזרחי הנדרש בעת מתן צו כזה כדי להראות עד כמה המצב אתמול, היום ומחר הוא אבסורדי.

alantan

New member
אני מקווה שברור לך שהסימן <> הוא "אינו שווה"

חוקי מדינת ישראל ומצוות הדת היהודית אינם זהים, ואם כבר - חופש הדת הוא דבר שניתן מכוח החוק האזרחי שאינו תלוי בדת למטרת קיומו, ובמקרים רבים מאפשר הרבה דברים שאינם עולים בקנה אחד עם מצוות הדת.

מה שהדתי חושב שאני מחוייב לו אינו משנה לכאן או לכאן, השאלה שלי (וחבל ששירבבתי את רעיון הפיצוי שמסיט מהעניין הראשי) היא מהו ההליך האזרחי הנדרש בעת מתן צו כזה כדי להראות עד כמה המצב אתמול, היום ומחר הוא אבסורדי.

Ccyclist

Well-known member
=/= לא שווה, יותר> <פחות, לא מכיר את <>

בכל מקרה ברור שאתה בצד שבעד תח"צ ולא נגדו.

אבל: אף אחד לא ענה לי מה התהליך הטכני היבש, וזה קצת מאכזב כי רציתי קונטרסט ברור שניתן להשוות אותו ל"אין הליך" שיפקע מחר בערב.

down under

New member
יש שפות מחשב שהסימן שונה

בכל מקרה ברור שאתה בצד שבעד תח"צ ולא נגדו.

אבל: אף אחד לא ענה לי מה התהליך הטכני היבש, וזה קצת מאכזב כי רציתי קונטרסט ברור שניתן להשוות אותו ל"אין הליך" שיפקע מחר בערב.
יש שפות מחשב שהסימן שונה
כשמבצעים תנאי נכתב <>

IF A <> B

זה לא גופן, זה תו שקיים בכל גופן

אדון מיוקול
איך מקלידים את הגופן הזה?
זה לא גופן, זה תו שקיים בכל גופן
כולל הגופן של תפוז (שאם איני טועה, זהו Arial). וכדי להקליד תווים מיוחדים אפשר להשתמש בתוכנת charmap שנמצא ב-Windows.

felixr

New member
חצי
- קו 20 בעפולה

מהו ההליך החוקי לצו ריתוק למקום המגורים ?
משום שאזרחים חילונים ללא רכב רותקו למקום מגוריהם ל73 שעות אני שואל את המומחים בפורום מהו התהליך החוקי שאחריו שופט יכול להוציא צו כזה לתושב ישראל, כי הצעד הזה לא ננקט. כמו כן - האם יש מקום לבקש פיצוי מול ריתוק בלתי חוקי ללא צו שופט.
חצי
- קו 20 בעפולה
עפ"י כל-קו הוא אמור לפעול בשבת.
איך זה ששם אף אחד לא מחה על "שבירה של הסטטוס קוו"?
הרי זה ישוב יהודי מובהק.
אולי בגלל שכל הנסיעה ממסוף למסוף אורכת 4 דק', לא התייחסו לזה ברצינות
(ציניות)

גם בנצרת עלית יש אוטובוסים בשבת,

חצי
- קו 20 בעפולה
עפ"י כל-קו הוא אמור לפעול בשבת.
איך זה ששם אף אחד לא מחה על "שבירה של הסטטוס קוו"?
הרי זה ישוב יהודי מובהק.
אולי בגלל שכל הנסיעה ממסוף למסוף אורכת 4 דק', לא התייחסו לזה ברצינות
(ציניות)
גם בנצרת עלית יש אוטובוסים בשבת,
וממילא הסטטוס קוו הוא פיקציה ומוטב שאנשים יפסיקו להתייחס אליו כמשהו קיים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה