מד SPL

B a r O r

New member
מד SPL

ראיתי כבר כמה פעמים שהמושג מוזכר בכמה הודעות ורציתי לדעת האם מד שכזה יכול לעזור בכיוון של מערכת? כיצד? כמו כן רציתי לדעת איפה ניתן לקנות מד כזה באיכות ובעלות סבירה? (כמה בכלל מד כזה אמור לעלות?)
 

MartinHSabag

New member
בבקשה

כל מה שרצית לדעת על מד SPL ואודיופילים ולא היה לך את מי לשאול...בעצם היה לך והוא ענה לך....
 

yairf

New member
יש ברדיו שק בקניון איילון

אם אפשר לעשות אם זה משהו מועיל? לא חושב.
 

MartinHSabag

New member
מתי היית בקניון איילון פעם אחרונה?

כי בפעם האחרונה שאני הייתי (שנתיים בערך) סגרו כבר את רדיושאק....
 

eladts

New member
כל הסניפים נסגרו

לפני אי אילו שנים. חבל, כשהם היו קניתי שם כל מינ דברים שאי אפשר היה להשיג בשום מקום אחר, כמו למשל משדר FM סטריאופוני.
 

MartinHSabag

New member
לרדיושאק יש אתר...

ויש עוד הרבה אתרים שמוכרים כאלו, אבל מניסיון עם אחד כזה, זה לא שווה את המעט גרושים שהוא עולה, כי דווקא בתחום התדרים הבעייתי (מתחת ל-300 הרץ) הוא לא דוגם. הפיתרון הוא, כמו שאסף עשה, מיקרופון טוב, מגבר מיקרופון וכרטיס קול במחשב...
 

oferlaor

New member
אני מאוד אוהב אותו

מרטין, המד של RADIOSHACK מאוד זול ומאוד מוצלח. אני מאוד אוהב את שלי (למרות שאני שולף אותו רק מדי פעם לאחר שיפור או שינוי במערכת).
 

yairf

New member
איזה שימוש אתה עושה בו? אתה מודע

למגבלה שמרטין ציין? בגלל המגבלה הזו רשמתי למעלה שהוא די חסר תועלת, שכן בעיות אקוטיות של אקוסטיקה וכו' קיימות בעיקר בתחום הנמוך.
 

Fzr600

New member
בשביל לכוון עוצמה של כל רמקול

בנפרד הוא טוב. ככה כיוונתי את המערכת שלי.
 

oferlaor

New member
שמתי לב

שמתי לב להנחתה שלו בתדרים נמוכים, מה שגורם לכיול גבוה מדי של חוזק הסאב (אני פותר זאת בכך שאני מודע לבעיה ומכוון את הסאב יותר נמוך ממה שהמכשיר מציין - אבל זה באמת פיתרון מעט לקוי). לא התעמקתי בנושא יותר מדי, למען האמת. רכשתי אותו בעיקר בשל ההמלצה של AVIA עליו. מעניין באמת להשוות אותו למד SPL מסוג אחר. אגב, מאוד מעניין להשוות רמות קול שנוצרים ברסיבר עצמו (במצב TEST) מול DVD במצב TEST. הכיול יוצא אחר לגמרי! אני כרגע לא ממש עושה בו שימוש. יש לי הרבה ציוד שונה ומשונה שיושב רוב השנה במגרה, זה רק אחד מהם...
 

YanivZX6R

New member
עפר

מה הכוונה DVD במצב TEST? אם הרסיבר לא מכוון כמו שצריך אז ברור שהטסט בDVD יצא שונה, לא? או שאני לא הבנתי. אני גם ראיתי שיש הבדל בין דיסקים לכיוון של THX, למשל שכיוונתי את המקרן עם THX שנמצא על TERMINATOR 2 הכיוון היה שונה מאוד מאשר בדיסק כיוון אחר. למה זה? ואיך אפשר לפתור את הבעיה.
 

oferlaor

New member
השוואה

לרסיברים רבים יש מצב TEST שבהם הם יכולים להפיק רעש לבן ברמת דציבלים ידועה (בד"כ חזקה מאוד) ע"מ שתוכל לכוון OFFSET של כל רמקול ביחס לחבריו. יש גם דיסקים כמו AVIA או DVE הכוללים גם הם צלילים דומים, אך בד"כ הכיוון יוצא שונה מעט. מצאתי שהכיוון של AVIA מדוייק יותר מזה שמופק ע"י כיוון של הרסיבר לפי הרעש שהוא מפיק. ההבדל נובע מהפרוססינג שהרסיבר מוסיף בדרך ואינו נכלל בכיוון כאשר עושים אותו דרך ה-TEST NOISE של הרסיבר בלבד. מקווה שיותר ברור כעת.
 

YanivZX6R

New member
מובן

ברשותך אני אשאל שאלה נוספת: יצא לי לראות הרבה סרטים שהכיוון הכללי של AVIA לא עובד טוב איתם, האם יכול להיות מצב שבוא הסרט מוקלט\מועבר בצורה שונה? בדיוק כמו שכל דיסק מוזיקה מוקלט עם GAIN שונה, האם קיים דבר כזה גם בסרטים? ואם כן איך פותרים את זה?
 

oferlaor

New member
בעיקרון זה לא אמור לקרות

כולם מכוונים את המוניטורים שלהם באותו אופן, כך שכל הסרטים אמורים להיות מכוונים כשהכיוון של AVIA מכוון. עדיין יש כ"מ דברים שעלולים לא להיות מכוונים. עם הזמן, צריך לבצע את הקליברציה שוב. יש לבדוק אם הקליברציה בוצעה במסך מספיק "מחומם". יש מסכים שהשחור והלבן בהם נעים לפי התוכן (ע"מ לגרום לתחושת CONTRAST RATIO גבוהה מכפי שהיא באמת). כמו כן, יש לקחת בחשבון שהגאמא אולי אינה מכוונת כראוי. לבסוף, יש לשים לב ל-PAL מול NTSC. לכ"א מהשניים דרוש קליברציה שונה.
 
למעלה