מדיטציה

anati.

New member
מדיטציה

בן ניסיתי את כוחי במדיטציה אך כל פעם שאני נכנסת לאני שלי כמו שהמדריך אומר דברים משעשעים צצים במוחי וכמובן שאני לא שולטת בפי אז תמיד הם נפלטים החוצה השבוע המדריך החזיר אותנו לגלגול שעבר בתום השעור הוא שואל אותי נו ענתי מה היית? והדבר הראשון שצץ במוחי היה אצן כושי ומיד הוספתי אתה חושב שזה מה שהייתי או שזו פנטזיה מינית כמובן חבריי למדיטציה ששבעו ממני הודיעו לי שעדיף ששבוע הבא אהיה חולה אתה חושב שיש לי סיכוי בשמבאלה?

היי, ענתי...

כמה שיעורים את לומדת מדיטציה? איזו מדיטציה זאת? ומהי מטרתך בלימודה? הממממ... פנטזיה מינית... נשמע נחמד...

anati.

New member
../images/Emo62.gif

שחר בקשר למדיטציה אז ככה כל פעם המדריך מביא לנו תוכנית אחרת פעם אנחנו עובדים על העין השלישית ועל הנשימות ועל כל מיני דברים המעוררים בי גיחוך או שאנחנו קופצים במשך חצי שעה עד שהפיקות של הברכיים שלי נשברות בקצור הייתי כבר 12 שעורים וכנראה שזה ממש לא בשבילי, מה שכן השעורים שלו בהחלט לפחות אצלי מעוררים פנטזיות מיניות מממממממממ אולי סיבה להישאר?!

לי הוא דווקא נשמע מדריך מדהים

לפחות בהתרשמות שטחית דרך שתי הודעותייך. מי הוא? איפה הוא מלמד? מה הוא מלמד, לפי הגדרתו? איך הגעת אליו? ספרי קצת יותר, כולל פרטים והכל. איזה שינויים חלו בחייך מאז שהתחלת ללמוד אצלו? גם שינויים שלכאורה הינם חסרי כל קשר לשיעורים, אני מתכוון. מעורר פנטזיות מיניות??? הממממ.... אולי זו בהחלט סיבה להישאר...
זה תלוי רק בך...

התומך

New member
אל תעצרי את עצמך....

אין דרך אחד להצלחה במדיטציה.כל אחד על פי דרכו.מי שיושב בשקט ללא נדידה במחשבות(לפחות בהתחלה)לפעמים משקר את עצמו.ומי אמר שהדרך והתחושה שלך לא נכונים עבורך?

Tal_Ya_Tal

New member
היי ענתי ../images/Emo42.gif פנטזיה מינית ../images/Emo42.gif

במדיטציה, נשמע דווקא נחמד. כל עוד את יכולה להתנתק מן החוויה ולהתבונן בה ללא הצמדות. כמו עננה חולפת
OK אז עכשיו ברצינות. מדיטציה היא בעצם תשומת לב. המדיטציה היא כלי להשקיף כעדים, על התהליכים של העצמי-בשוויון נפש. אולם, לעתים נוטים לכנות עבודה עם דמיון מודרך-מדיטציה. זוהי טעות. זוהי הרפייה, או הדמייה. גם החזרה ל´גלגולים קודמים´ (שחזור גלגולים) איננו מדיטציה. מדיטציה אינה כרוכה בשום מאמץ. שום מחשבות אינן מתבקשות. שום הכנה. כל מה שנדרש, זו רק הרפיה מאד עמוקה של הגוף וערנות מוחלטת. ריכוז מוחלט ואז, המדיטציה מתגלה. בזאת טמונה ההתעלות על ה"חוויה של הרגשות והמחשבות”. התעלות על ממד הזמן והמרחב. המנגנון נמצא בתוך העיניים. וזה מתרחש, כאשר מפנים את העיניים הפנימיות פנימה. אל האור השוכן בפנים. אם חווים מחשבות, אין צורך לנסות להלחם בהן! נהפוך הוא! רצוי להתבונן בהן כעדים מן הצד, כפי שהשמים מתבוננים בענן החולף על פניהם. ללא מעורבות, ללא הצמדות. רק לשים לב. כשלומדים לשחרר מאבקים פנימיים, יעלמו גם סוג המחשבות הללו. כאשר יש קושי להכנס למצב של רגיעה, השכל מקפץ. כמו קופיף על עץ. יש ´לקשור אותו ברצועה´ כפי שקושרים כלב שובב. אפשר להיעזר בטכניקת מניית הנשימות. כאשר שמים לב לנשימה, יש יותר בקרה על המחשבות. מחשבות שייכות ליסוד האוויר ונשלטות על ידי הנשימה. אם זוכרים לחזור לקצה האף, המחשבות מסתדרות יותר. L&L TALYA

למעלה