מבקשת להתייעץ

מצב
הנושא נעול.

diftong

New member
מבקשת להתייעץ

מבקשת להתייעץ
שלום, לאחרונה חשבתי על לעבוד כאו-פר. במסגרת החיפושים, נפגשתי עם מישהי המעוניינת באו-פר, והשכר לפיה הוא 4000 שקלים, נטו. היא מעוניינת שאעבוד כ-12 שעות ביום, שישה ימים בשבוע, או חמישה ימים וחצי. מהתייעצות בין חברות נאמר לי כי השכר מגוכח, וכי זהו ניצול בצורתו המכוערת. האם נכון הדבר? האם השכר הוא לגיטימי? אשמח לחוות דעתכם. רב תודות.

האם מדובר בשעות עבודה אמיתיות?

מבקשת להתייעץ
שלום, לאחרונה חשבתי על לעבוד כאו-פר. במסגרת החיפושים, נפגשתי עם מישהי המעוניינת באו-פר, והשכר לפיה הוא 4000 שקלים, נטו. היא מעוניינת שאעבוד כ-12 שעות ביום, שישה ימים בשבוע, או חמישה ימים וחצי. מהתייעצות בין חברות נאמר לי כי השכר מגוכח, וכי זהו ניצול בצורתו המכוערת. האם נכון הדבר? האם השכר הוא לגיטימי? אשמח לחוות דעתכם. רב תודות.
עד כמה שאני מבין, כ"או-פר" את אמורה לגור בבית שבו את עובדת. לא? האם תהיה הפרדה אמיתית בין שעות העבודה לבין שאר השעות? אם לא - מה המשמעות של 12 שעות עבודה ביום? אם כן - ואם העבודה האמיתית נמשכת על פני 12 שעות ביום, 6 ימים בשבוע, השכר הזה נמוך משכר המינימום בצירוף גמול השעות הנוספות. אני לא יודע אם זה מגוחך או לא.

diftong

New member
המשמעות של 12 שעות העבודה

עד כמה שאני מבין, כ"או-פר" את אמורה לגור בבית שבו את עובדת. לא? האם תהיה הפרדה אמיתית בין שעות העבודה לבין שאר השעות? אם לא - מה המשמעות של 12 שעות עבודה ביום? אם כן - ואם העבודה האמיתית נמשכת על פני 12 שעות ביום, 6 ימים בשבוע, השכר הזה נמוך משכר המינימום בצירוף גמול השעות הנוספות. אני לא יודע אם זה מגוחך או לא.
היום מתחיל בשעה שבע וחצי בבוקר, ומבחינתי הוא מסתיים אחרי ארוחת הערב, שזה בסביבות השעה 7 וחצי בערב. השעות עצמן "אמיתיות", כאשר במהלך שעות היום אני אמורה לעשות את עבודות הבית;לבשל;לסדר;כביסות, ובמקביל להיות עם תינוק. יש לצין, שהאם עובדת מהבית, אך ישנם ימים בהם היא יוצאת לפגישות וכיוצא בזה. האם אני צריכה לקחת בחשבון את הכלכלה שהם מכסים לי, הרי אגור בביתם? או שזה לא קשור לשכר שלי? תודה רבה.

pazro

New member
תעשי חשבון פשוט

היום מתחיל בשעה שבע וחצי בבוקר, ומבחינתי הוא מסתיים אחרי ארוחת הערב, שזה בסביבות השעה 7 וחצי בערב. השעות עצמן "אמיתיות", כאשר במהלך שעות היום אני אמורה לעשות את עבודות הבית;לבשל;לסדר;כביסות, ובמקביל להיות עם תינוק. יש לצין, שהאם עובדת מהבית, אך ישנם ימים בהם היא יוצאת לפגישות וכיוצא בזה. האם אני צריכה לקחת בחשבון את הכלכלה שהם מכסים לי, הרי אגור בביתם? או שזה לא קשור לשכר שלי? תודה רבה.
תעשי חשבון פשוט
4000/(4*6*12) = 13.8 שכר לשעה (מחושב לפי 4 שבועות בחודש כך שבמציעות השכר אפילו יותר נמוך). זה שכר שבכלל לא מתקרב לשכר מינימום.

DadleFish

New member
החישוב לא נכון,

תעשי חשבון פשוט
4000/(4*6*12) = 13.8 שכר לשעה (מחושב לפי 4 שבועות בחודש כך שבמציעות השכר אפילו יותר נמוך). זה שכר שבכלל לא מתקרב לשכר מינימום.
החישוב לא נכון,
כיוון ש-4000 ש"ח נטו אינם 4000 ש"ח ברוטו. למרות האמור לעיל, השכר עדיין אינו שכר מינימום. מדובר ב-16.31 ש"ח לשעה, וזה בהחלט שכר מגוחך, וזה לא משנה בכלל מה היא עושה בזמן העבודה. אפילו אם היא יושבת ורואה טלוויזיה במשך 12 שעות (שזה כמובן לא המצב), עדיין מדובר בעבודה בתשלום שהיא לא יכולה לעזוב כרצונה בכל שלב ביום (בניגוד ליום חופש למשל). בקיצור, זו עבודה, 12 שעות ביום, וזה שכר מגוחך. מדובר על 280 שעות בחודש (משרה מלאה היא 186!) והייתי מצפה לשכר שמתחיל ב-6300 ש"ח ברוטו, 22.3 ש"ח לשעה, וזה לא כולל נסיעות.

diftong

New member
תודה רבה, אפנה זאת לתשומת ליבה.

החישוב לא נכון,
כיוון ש-4000 ש"ח נטו אינם 4000 ש"ח ברוטו. למרות האמור לעיל, השכר עדיין אינו שכר מינימום. מדובר ב-16.31 ש"ח לשעה, וזה בהחלט שכר מגוחך, וזה לא משנה בכלל מה היא עושה בזמן העבודה. אפילו אם היא יושבת ורואה טלוויזיה במשך 12 שעות (שזה כמובן לא המצב), עדיין מדובר בעבודה בתשלום שהיא לא יכולה לעזוב כרצונה בכל שלב ביום (בניגוד ליום חופש למשל). בקיצור, זו עבודה, 12 שעות ביום, וזה שכר מגוחך. מדובר על 280 שעות בחודש (משרה מלאה היא 186!) והייתי מצפה לשכר שמתחיל ב-6300 ש"ח ברוטו, 22.3 ש"ח לשעה, וזה לא כולל נסיעות.
תודה שוב.

שיר ורד

New member
לא בדיוק כצעקתה

תודה שוב.
לא בדיוק כצעקתה
יש לקחת בחשבון את שווי שכר הדירה, הוצאות המזון, חשמל, מים , טלפון, ארנונה וכו שאת אמורה לקבל כחלק משכרך. אני מציע לקבוע (במסגרת חוזה עבודה בכתב) שכר ברוטו לפי המקובל בענף עוזרות בית ומטפלות כלומר שכר של 25 עד 30 שח לשעת עבודה, כלומר שכר חודשי של מספר שעות העבודה החודשי מוכפל ב 25 עד 30 שח.שימי לב, בגין השעות הנוספות מגיע לך שכר גבוה יותר מהרגיל (25% תוספת לשעתיים נוספות ראשונות ביום ו50% תוספת ליתר השעות הנוספות). לכן יש לשקלל גם מרכיב זה בשכר. יש לקבוע בהסכם שעל העסקה מעבר לשעות המוסכמות (למשל בייביסטר בלילה או בסופי שבוע), ישולם תשלום נוסף. בנוסף יש להסכים ולרשום בחוזה, סכום השתתפות שלך בהוצאות (אפשר לפרט לפי סעיפים, או לקבוע סכום גלובאלי), אשר יופחת משכרך. יש לפרט אלו רכיבי צריכה את רשאית להשתמש ללא מגבלות מיוחדות ובאלו את מוגבלת (בדרך כלל מגבילים בעיקר את השימוש בטלפון ולעיתים גם בחשמל). יש לוודא שהמעסיקה תבצע הפרשות כחוק לביטוח הלאומי ומס בריאות (צריך להפריש גם למס הכנסה, אך הן יגדילו את פער הציפיות ביניכן). יש לפרט בחוזה את שעות העבודה המוסכמות ביניכן. כדאי לשים לב, שזכויות הניתנות כחלק יחסי מהשכר (למשל דמי מחלה, חופשה, פצויים) וכן הפרשות המס צריכים להיות על פי השכר הכולל לפני ההפחתה בגין מגורים והוצאות. יש לעגן בהסכם, גם את הפרטיות שלך. כלומר , שיועמד לרשותך חדר נפרד (רצוי עם כניסה נפרדת).

מצב
הנושא נעול.
למעלה