מאפה כרוב ובשר בשכבות

מאפה כרוב ובשר בשכבות../images/Emo3.gif

הכנתי היום לארוחת הצהריים. מאכל שמתאים מאד לימים סגריריים. אני לא יודעת לכתוב בהונגרית, ואם מישהו יוסיף את שם המאכל בהונגרית אודה לו... מתכון: מאפה כרוב ובשר בשכבות (קולוז'ווארי רקוט קפוסטה) רכיבים: 3 קופסאות כרוב חמוץ 2 קבנוס ארוכים קילו בשר בקר טחון כוס אורז (לפני הבישול) שמן פפריקה מלח פלפל שחור בצל קצוץ חצי חבילה מרגרינה אופן הכנה: מטגנים את הבצל בשמן, מוסיפים את הבשר ומטגנים תוך עירבוב עד שמשנה צבעו. מעבירים לקערה גדולה. מבשלים את האורז ומוסיפים לבשר. מתבלים ומערבבים היטב. סוחטים את הכרוב מהמים. משמנים פיירקס מלבני . מניחים שכבת כרוב בגובה של כ-2 אצבעות (אצבעות שלי לא של דרומי...). עליו מניחים שכבת בשר ואורז (כל הכמות). מניחים שכבה נוספת של כרוב. חותכים את הקבנוס לפרוסות ומכסים את כל שכבת הכרוב בשכבת קבנוס פרוס. מניחים שכבה נוספת של כרוב. על השכבה האחרונה של הכרוב מפזרים מלמעלה חתיכות מרגרינה. לאפות בחום בינוני כ-30 דקות עד שמזהיב. וכמובן שמגישים עם שמנת.

תודה טומי

המאכל אכן מאד טעים. אמא שלי נהגה להכין אותו למסיבות שהיא ואבי ערכו לחבריהם ההונגרים. כולם ציפו לזה וליקקו את האצבעות (וגם את הצלחת...).

למעלה