מאמר ראשון

מאמר ראשון../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

היי! אם שמתם לב, בשורה הכחולה למעלה מופיע הקישור: "מאמרים". אני שמח לבשר על פרסומו של מאמר ראשון בקטיגוריה: "כיצד לחפש שורשים". נושא המאמר:- האתר JewishGen ומה שבו. לכל מי שלא מכיר את האתר, מומלץ לקרוא. אשמח לקבל סיפורים מכם על גילוי מעניין של שורשים או כל נושא אחר - על מנת לפרסמו לכולם. אשמח לקבל תגובות, ארנון

friend9

New member
כל הכבוד ארנון

גם לי, שמשתמש ב Jewishgen הרבה, חידשת לא מעט. יישר כוחך גם להבא.

תודה...

אכן, גם משתמשים ותיקים נוטים להתמקד בשני הממשקים השימושיים ביותר לחיפוש אנשים, כשלאתר יש כל כך הרבה מה להציע מעבר לכך! בכך בדיוק, הוא שונה מכל אותם אתרים אחרים, שהם בעיקר אתרים לחיפוש אנשים. היריעה קצרה מלהכיל את כל מה שיש באתר - לכך דרושות שעות מרתקות של שיטוט... ארנון

דדיחתם

New member
הצלחה ב-ftjp

ממליץ לכולם לנסות את מזלם ב-ftjp. הבוקר מצאתי דרכו ענף אבוד של המשפחה, שלא היה עליו כל מידע במקום אחר - רב שהיגר לארה"ב עוד לפני 1890 והקשר עימו נותק, והיה אחד החורים הגדולים בעץ המשפחתי.כתבתי דרך האתר תגובה לאדם ששם את העץ המשפחתי. אני בטוח שאף יותר משהוא יסייע לי, אני אסייע לו, משום שהוריו וסביו של רב זה, הידועים לי, לא נכתבו. אני מחכה לתגובתו. זהו הגילוי המשמעותי ביותר שלי דרך האינטרנט עד עכשיו, יחד עם עוד גילוי - דרך ה - jgff , גם דרכו גיליתי שני ענפים אבודים, למרות שמחוסר זמן קצת זנחתי את ההתעסקות בהם מאז אך אני צריך לחזור. ממליץ גם על קבוצות הדיון, אעפ"י שאין לי זמן לקרוא את שלל הEMAILS שמגיעים דרכן, אך בהחלט אפשר ללמוד ולעזור לאחרים. אך בשלב ראשון, לפני שאתם נהיים "מנויים" אליהן, השתדלו לבצע חיפוש בכל מה שהצטבר בהן בשנים האחרונות, בעזרת מנוע החיפוש המהיר של האתר. אני אישית התחלתי להתעניין בגנאולוגיה בכיתה א´(!!!) כששאלתי את סבתותיי וקרובים נוספים שאלות על המשפחה וציירתי אילנות יוחסין. בכיתה ז´ כשעשינו אלבום משפחה בביה"ס זה קיבל PUSH נוסף, ובהמשך - בתיכון ובצבא זה המשיך. אך כעת כשאני סטודנט (שנה ג´) וגם עובד אין לי כל כך הרבה זמן כך שבשנים האחרונות הזנחתי תחום זה, אך לעיתים אני "מציץ ונפגע" - כמו היום - ואז אני חוזר קצת. למרות חוסר הזמן אני עוקב אחרי פורום זה כמעט כל יום, ואנסה לקחת בו חלק, משום שההתעסקות בו היא מהירה יחסית לעניינים גנאולוגיים אחרים. אבי מבולגריה ואימי מהונגריה, ואני יודע יותר על הצד ההונגרי - בחלק ממנו עד תחילת המאה ה-18 וגם זה לא מספיק לי משום שאני יודע שהשתייכו למשפחת יפה, שראשיתה כמה מאות שנים קודם לכן, אך את הקשר ההמדוייק קשה למצוא. בהזדמנות אפרסם פה מאמר על המחקר שלי ועל שיטות מחקר מועילות. אגב, ניסיתי להשתתף בסקר (קצת יותר מעשרה דורות) אך היה ERROR.

../images/Emo24.gif

יופי! איזה כיף לקרוא הודעה כזו! אני אישית - ואני בטוח שכולם כאן - ישמחו לקרוא את מה שהצעת לכתוב. אנא, שלח לי את הסיפור ברגע שתכין אותו - ואני אכניס אותו לרשימת המאמרים, תחת: "חיפושים שהצליחו!", בתקווה שיצטרפו עוד בקרוב!!! בנוסף, נשמח לשמוע קצת יותר פרטים על המשפחות אותן אתה חוקר, במסגרת הודעה נפרדת. וחוצמזה, הצבעתי בשבילך בסקר... ארנון

למעלה